Zabíja pre zábavu? | Jurassic World (Recenzia)

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

de bolo tam bolo, pred dávnymi časmi, vlastne pred 20 rokmi sa z “neznámych” dôvodov park  zatvoril. Ale mám pre vás dobré správy. Dámy a páni, prosím pripútajte sa a pripravte sa na menšie dobrodružstvo. Park je už otvorený a dnes  spoločne stúpime do sveta, ktorý nie je až taký bezpečný ako si myslíte a dúfam, že na konci budete mať všetci párny počet nôh a hlavu na krku. Nech sa páči. Až po Vás. Jurský Svet.

Po neúspešných dvoch pokračovaniach prvého  trháku sme aspoň z časti dostali to, čo sme chceli. Konečne sa podarilo naviazať na to, čo v minulosti pán Spielberg naštartoval. Aj keď nie tak úplne. Na mňa super duper mega ultra zmutovaný polodinosaurus dojem neurobil. Časťami mi však prišiel inteligentnejší ako samotní herci. Už len ho naučiť kúzliť fireballs, šoférovať auto a navariť poriadny obed a máme tu dokonalosť samú o sebe. Taktiež som bol prekvapený z “nerozbitných” gúľ, z ktorou si môže každý väčší dinosrandus zahrať basketbal a potom ju jednoducho spapá ako žuvačku. Takže toľko k vašej “ochrane” pán Fallon.

Ale dobre teda. Uznávam. Akcia nechýbala. Sem tam nejaké to napätie. Pre mňa to všetko zachránil Owen Grady (Chris Pratt). Zas a znova nám všetkým dokázal, že je jedným z najlepších hercov dnešnej doby. Predsa len. Ovládať raptorov? To veru nedokážem a spolu zo sexy manažérkou parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard) sa spoločne vyberú na “prechádzku” svetom dinosaurov. Nezodpovedná ryšavá dračica totižto stratila svojich dvoch synovcov a začne sa hra na schovávačku. No kam sa schová tisícky ľudí pred hejnom okrídlených dinosaurov? Presne tak. Nikam. Začnú utekať kade tade a hlavne presne po strede cesty. Tam si ich určite nikto nevšimne a budú v bezpečí. No mne sa to v celku aj páčilo. Konečne sa aj ľudia naučili lietať. Škoda, že 75% filmu sa dalo jednoducho predvídať. Kde zostalo tých 25%? Tie vás čakajú v posledných minútach filmu, ktoré ma milo prekvapili. Odpočívaj v pokoji “všetkovjednomsaurus”. Bol si môj favorit. Ale na Owena Gradyho proste nemáš. Je to Alpha samec ako sa patrí. Chýbala mi však krv a ešte viac krvi. No vizuálne efekty nesklamali a všetko nakoniec dopadlo ako má. Ako comeback sa to dá priať a moje celkové hodnotenie je 7/10.

To je z dnešnej prehliadky všetko. Žiadame všetkých návštevníkov aby sa odpútali a opustili vozidlo. Park sa o chvíľku zatvára a ja dúfam, že sa sem jedného dňa budeme opäť môcť spoločne vrátiť. Dovidenia a prajeme príjemný deň. Oh a aby som nezabudol, lodičky nepatria do divočiny! Ďakujem za pozornosť.

 

 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah