Manners maketh man. | Kingsman: The Secret Service (Recenzia)

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

očuli ste už o tom? Nie? Dovoľte mi sa s vami podeliť o filmový zážitok. Ešte mi dajte sekundu. Nahodím oblek, nalejem whisky a pustíme sa do toho. Kingsman: The Secret Service.

Neuveriteľný zážitok pre mladých aj starých. Film, pri ktorom som nemal čas ani žmurknúť.  Od prvých minút je cítiť prúd vynikajúcej energie. Pre mňa rozhodne jedno z najväčších prekvapení za posledné roky!

Hľadáte film, v ktorom dúfate, že sa je načo pozerať? Film, v ktorom sa z chuti zasmejete a film, v ktorom sú vybrúsené bitky do posledného detailu? Ste na tom správnom mieste. Režisér Matthew Vaughn vám  ponúka všetko v jednom. Zvládol to bravúrne a dúfam, že po tomto projekte sa čo najrýchlejšie dostane k niečomu novému. Sympatické obsadenie postáv dáva filmu tiež veľké plus.  Prvým veľkým prekvapením je scénka z baru, v ktorej padla aj hláška, ktorá sa stala mottom nejedného človeka. ,,Manners maketh man,,  Zamknú sa dvere a sánka dole zato čo príde. Harry Hart (Colin Firth) to zahral tak čarovne, že dokonca dokázal odčarovať zamknuté dvere a bez odomknutia ich otvoril a odišiel preč.

Po vzhliadnutí dostanete do života aj pár rád. Nekupujte si sim kartu od čierneho šušlavého deda a zostaňte pri overených operátoroch. Taktiež si kúpte čierny dáždnik aby ste sa pri útoku ázijského ninju s oceľovými nohami mali čím brániť. Ak ste aj po tom všetkom pozitívnom našli vo vnútri deja nejaké chybičky, na tie rýchlo zabudnete po zhliadnutí masakru v kostole. Myslím, že takéto niečo sa bude ťažko prekonávať dlhé roky. Možno to vyznie divne, ale veľmi dobre sa nato pozeralo. Tak ako aj na veľkolepý ohňostroj. No povedzte, Vám by sa nepáčilo sledovať ako vybuchujú hlavy našim úžasným politikom? Teda pokiaľ nemáte žalúdok ako Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), so zaujímavou pohostinnosťou. Tak pán Valentine, poprosím jeden BigMac. Myslím, že jeho odpoveď by bola jasná: ,,Spráfna foľba.“

Takže kto nevidel, nech sa do toho pustí. Tak ako sa Gary „Eggsy“ Price (Taron Egerton) pustí do.. No to je myslím, že jedno. Uvidíte sami.  A nezabúdajte, že medzi záverečnými titulkami vás čaká jedna dodatočná scéna. Tak to je na dnes všetko Ladies and Gentlemen. Ja si dopijem svoju whis.. Uhm došla. ,,Alfreeeeeeeeeeeeed došla whisky!“ Takže ešte raz. Dopijem svoju whisky pri chytľavom soundtracku Manners Maketh Man a možno ešte stihnem dneska zachrániť svet, Salut.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Neuveriteľný zážitok pre mladých aj starých. Film, pri ktorom som nemal čas ani žmurknúť. Od prvých minút je cítiť prúd vynikajúcej energie. Pre mňa rozhodne jedno z najväčších prekvapení za posledné roky!Manners maketh man. | Kingsman: The Secret Service (Recenzia)