Hlavná záporná postava filmu Black Panther čerpá inšpiráciu z postáv ako Joker v podaní Heatha Ledgera!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Hlavná záporná postava z filmu Black Panther, Erik Killmonger, to povedal bez akýchkoľvek tajností. Svoju inšpiráciu totižto čerpal z postáv ako Joker v podaní Heatha Ledgera. Tento sólový film nám prinesie herca Chadwicka Bosemana v úlohe T’Challa, ktorého sme mohli stretnúť ešte už vo filme Kapitán Amerika: Občianska vojna. No okrem toho je to posledný film, ktorý nás delí od orgazmu v podobe Avengers. Taktiež sa konečne dočkáme veľmi dôležitých informácií ohľadom územia s názvom Wakanda a jej ľudí.

Black Panther ako tretia vzájomná spolupráca

Za kamerou sa objavil režisér Ryan Coogler, ktorý si to skúsi ešte len po tretíkrát. Premiéru zažil ešte v roku 2013, kedy na svet priniesol film Fruitvale Station. Opäť si to potom skúsil o dva roky neskôr, kedy nám dokázal učarovať pri napínavom a emotívnom filme Creed. Taktiež to bude už tretia spolupráca medzi režisérom a mladým hercom Michaelom B. Jordanom. Ten si zahrá vyššie menovaného záporného hrdinu, na ktorého sa určite nevieme dočkať. Na základe toho, čo nám herec povedal o svojej postave, bude to zaujímavé. Sám povedal, že jeho postava je jednou z najbláznivejších v celom Marvel univerze.

zdroj: screenrant

V jednom z rozhovorov sa otvorene zdôveril o svojom procese, ako priviesť darebáka ako Killmonger k životu na veľkom plátne. Herec povedal, že jeho úloha si pre neho vyžiadala emocionálne a duševné úsilie. Samozrejme si užil aj veľa zábavy vďaka hlavnej postave Bosemana, ktorá trpí obrovskou dynamikou. No prezradil aj to, že inšpiráciu čerpal aj z iných nezabudnuteľných filmových postáv, vrátane Heatha Ledgera, ktorý získal cenu akadémie za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe ako Joker vo filme Temný rytier.

„Vidíte výkony ako herec a taktiež ako fanúšik. Pozriete sa na vystúpenie Heatha Ledgera a poviete si, že „váu“. A chcete sa pokúsiť o to isté. Chcete byť napríklad ta dobrý ako Magneto v podaní Michaela Fassbendera. Pokúšam sa nájsť svoje miesto medzi týmito úlohami a snažím sa o to, aby sa nič nepokazilo.“

Na to, ako to herec zvládne, si budeme musieť počkať. Veľa informácií ohľadom jeho postavy sme sa ešte nedozvedeli, no čoskoro to príde. Tešíte sa na tretiu spoluprácu medzi režisérom a hercom? Neostáva nič iné ako si počkať, či sa do svetovej kinematografie dostane schopný a zaujímavý antagonista

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -