TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #28

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #28

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Interstellar

Zdroj: screenrant.com

Ešte v roku 2006 bolo rozhodnuté, že režisérom filmu sa stane Steven Spielberg, ktorý si pre scenár zvolil Jonathana Nolana. Nakoniec však uprednostnil iné projekty. Po Spielbergovom odchode v roku 2012 Jonathan odporučil svojho staršieho brata Christophera Nolana.

Divoký Django

Zdroj: digitalspy.com

Finančne najúspešnejší film režiséra Quentina Tarantina. Celosvetovo si v kinách zarobil až 425,3 milióna dolárov.

Sicario

pokračovania Sicario
Zdroj: moviereviews.com

Herečka Emily Blunt začala natáčať už 4 mesiace potom, čo porodila svoju dcéru Hazel.

Avengers: Infinity War

drax
Zdroj: geektyrant.com

Asi najvtipnejší moment filmu je Draxov výrok pri prvom stretnutí Strážcov Galaxie s Avengers: „I’ll do you one better: Why is Gamora?“ Ako sa ukazuje, tento vtipy nepochádza z ruky scenáristov. V skutočnosti ju Dave Bautista, predstaviteľ tejto postavy, pri natáčaní improvizoval. Neskôr nás informoval, že nápad mu dal Chris Pratt (Star-Lord).

Skyfall

james bond 25
Zdroj: wotzup.ng

Ide o prvú bondovku vôbec, v ktorej akákoľvek postava zreteľne povie nadávku „fu*k“. Samozrejme, vo filme ju vyhŕkne M (Judi Dench).

Exorcista (1973)

exorcista
Zdroj: imdb.com

Náboženskí fanatici verili, že tento ikonický film „velebil Satana“. Herečke Linde Blair sa dokonca vyhrážali smrťou, kvôli čomu jej štúdio Warner Bros. na pol roka pridelilo osobných bodyguardov.

Hobit: Neočakávaná cesta

Pán prsteňov Glum
Zdroj: screenrant.com

Ikonický Gloch tu má len jednu scénu, ktorú Andy Serkis dokončil ešte prvý týždeň produkcie. Pri projekte však zostal a chopil sa pozície režiséra druhej produkčnej jednotky.

Star Wars: Epizóda VIII – Poslední Jediovia

Zdroj: washingtontimes.com

Luke Skywalker v príbehu silno pripomína Obi-Wana Kenobiho z originálnej trilógie. A čo viac, sedí to aj so samotnými hercami. Mark Hamill mal totižto v 8. epizóde 64 rokov, zatiaľ čo Sir Alec Guiness mal v 4. epizóde 63 rokov.

Krstný otec II

Zdroj: id.bookmyshow.com

Robert De Niro kvôli svojej úlohe strávil štyri mesiace učením sa Sicílskeho prízvuku. Vrámci prípravy na produkciu taktiež štvrťroka žil na Sicílii.

Kráska a zviera

Zdroj: anoncraft.com

Režisér Bill Condon zorganizoval kastingy, na ktorých herci spievali známu pieseň Hakuna Matata z Levieho kráľa. Práve podľa toho, ako dobre spievali, vybral finálne herecké obsadenie.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -