Filmy

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #44

Zaujímavé fakty o filmoch #44

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Ready Player One

ready player one recenzia

Zdroj: pinterest.nz

Režisér Steven Spielberg v rozhovore prezradil, že šlo o tretí najkomplikovanejší film, ktorý kedy natočil. V obtiažnosti ho predbehli len Čeľuste (1975) a Zachráňte vojaka Ryana (1998).

Zelená míľa

zelena mila

Zdroj: substreammagazine.com

Viac ako 30 príbehov Stephena Kinga bolo prevedených do filmovej podoby. Sám spisovateľ však práve tento počin opísal ako najvernejší predlohe.

Nehanební bastardi

Nehanební bastardi

Zdroj: wall.alphacoders.com

Režisér Quentin Tarantino rozmýšľal, že od filmu upustí pri hľadaní herca pre postavu menom Colonel Hans Landa. Bál sa, že napísal rolu, ktorú nebude vedieť nikto zahrať. Vtom sa však objavil Christoph Waltz, na ktorom sa Tarantino s producentmi zhodol, že je pre úlohu dokonalý.

Star Wars: Epizóda VIII – Poslední Jediovia

bojová scéna z filmu poslední jediovia

Zdroj: comicbook.com

S dĺžkou 152 minút ide o jednoznačne najdlhší film série. O desať minút tým prekonal Epizódu II, ktorá dovtedy držala tento rekord.

Avengers: Infinity War

koniec filmu infinity war

Zdroj: pinterest.com

Film prekonal miliardové tržby za krátkych 11 dní. Ide už o šiestu komiksovku od Marvelu,ktorá si zarobila aspoň takúto sumu.

Forrest Gump

TIP na film: Forrest Gump | Príbeh o neobyčajnom mužovi a jeho živote

Zdroj: readingatrecess.com

Vtipnú hlášku “Moje meno je Forrest Gump. Ľudia ma volajú Forrest Gump.” vymyslel sám Tom Hanks pri natáčaní. Režisér Robert Zemeckis si ju tak obľúbil, že ju nechal vo filme.

Toy Story

toy story

Zdroj: fanpop.com

Išlo o prvý animovaný film v histórii Akadémie, ktorý obdržal nomináciu na Oscara za Najlepší scenár.

Počiatok

inception-1920-1080-wallpaper

Zdroj: travisryanfilm.com

V rozhovore Christopher Nolan odhalil, že postavy vo filme Počiatok založil na rôznych rolách, ktoré ľudia zastupujú pri skutočnej filmovej produkciiCobb (Leonardo DiCaprio) je režisér, Arthur (Joseph Gordon-Levitt) je producent, Ariadne (Ellen Page) je produkčný dizajnérEames (Tom Hardy) je herec, Saito (Ken Watanabe) je štúdio a Fischer (Cillian Murphy) je divák.

Podoba vody

podoba vody recenzia

Zdroj: moviepilot.de

Herečka Sally Hawkins sa tešila, kedy konečne skončí s natáčaním náročných scén pod vodou. Jedného dňa však dokončila tú poslednú a mohla sa presunúť na pľac filmu Paddington 2. Tam sa ale dozvedela, že hneď prvý deň bude natáčať scénu pod vodou. Jednoducho si ani nemala kedy oddýchnuť.

Americká krása

thora birch american beauty americka krasa

Zdroj: celebsnudeworld.com

Keďže mala Thora Birch pri natáčaní filmu len 17 rokov, jej rodičia museli súhlasiť s jej krátkou nahou scénou. Kvôli zákonu taktiež museli byť prítomní na nakrúcaní oni aj pracovníci z úradu detských práv.

 Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár