TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #54

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #54

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

John Wick

Scéna z filmu John Wick
Zdroj: wallhere.com

Vraví sa, že nakrúcať film s deťmi alebo zvieratami sú dve najťažšie úlohy filmára. Existuje však mnoho trikov, ako to zjednodušiť. Aby napríklad pes vyskočil na posteľ za titulným hercom, musel si Keanu Reeves namazať na tvár tuk zo slaniny.

Captain Marvel

Starforce
Zdroj: movieweb.com

Jude Law sa pred rozhodnutím, či vziať rolu vo filme, poradil s Robertom Downeym Jr., s ktorým spolupracoval na Sherlockovi Holmesovi (2009). Ten mu povedal: „Musíš sa podvoliť tomu, že natáčanie MCU filmu je ako vytvárať dielik veľkej skladačky. Nie je to o tom, aby si všetko pochopil. Len k tomu dielu musíš prispieť.“

Blade Runner 2049

Zdroj: wallpapersite.com

Úvodná scéna, v ktorej K konfrontuje Sappera Mortona, je takmer dokonalou kópiou scény vytvorenej, no nikdy nenakrútenej pre originálny film Blade Runner (1982).

Mad Max: Zbesilá cesta

Zdroj: flashwallpapers.com

Všetky automobilové scény boli skutočné. Či to boli havárie, pády z vozidiel, kaskadérske kúsky na vysokých “hojdačkách” alebo šľahajúce plameňomety – vrátane plameňometnej elektrickej gitary. To všetko neraz v rýchlosti 80 km/h, čo robilo vrásky hlavne kameramanom. Veľká časť záberov bola preto natočená pomocou vrtuľníkov a bezpilotných dronov – o polovicu z nich prišli pri natáčaní.

X-Men: Apokalypsa

x-men-apocalypse mystique
Zdroj: variety.com

Aj keď vo filme nehrá, Sir Patrick Stewart vtipne informoval režiséra Bryana Singera, že si zahrá Mystique, ak Jennifer Lawrence prestane poslúchať. Povedal: „Som pripravený byť nahý, namaľovaný namodro, a svet je na to pripravený tiež!“

21 Jump Street

TIP na film: 21 Jump Street | Komédia o policajtoch v školskom prostredí
Zdroj: waitforit.rakuten.tv

Channing Tatum odmietol ponuku v tomto filme dvakrát, no Jonah Hill ho predsa len presvedčil, aby rolu vzal. Veľká vďaka!

Deadpool

Deadpool
Zdroj: space.com

Ryan Reynolds trval na tom, aby boli scenáristi filmu prítomní na natáčaní. Štúdio ich však odmietlo zaplatiť a tak ich Reynolds vyplatil zo svojho vrecka.

Interstellar

Zdroj: comicbook.com

Hans Zimmer pri skladaní hudby nepoznal príbeh filmu. Od režiséra Christophera Nolanadostal len jednu stránku textu, ktorá dej opísala z filozofického pohľadu, ktorý mal podporiť jeho emotívnu prácu.

Kód Enigmy

kódy enigmy benedict cumberbatch
Zdroj: scmp.com

Táto milovaná oscarovka s Benedictom Cumberbatchom si síce získala u divákov veľkú priazeň, no bez filmových zmien sa neobišla. V skutočnosti sa Turingov stroj nevolal Christopher, ale Colossus.

Rogue One: A Star Wars Story

Zdroj: wallpapercave.com

Donnie Yen (Chirrut) bol pôvodne ohradený voči tejto úlohe, pretože kvôli nakrúcaniu by musel na 5 mesiacov odísť zo svojho domova v Londýne. Nakoniec ho však presvedčil jeho mladý syn, ktorý je vášnivo zamilovaný do Star Wars filmov a komiksov.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -