TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #66

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #66

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Ostrým nožom

ostrým nožom
Zdroj: aic.sk

Na predpremiére slovenského filmu sa objavil aj prezident Andrej Kiska alebo rodina zavraždeného Daniela Tupého, ktorým sa príbeh inšpiroval.

Captain America: Civil War

Zdroj: dolimg.com

Po ukončení produkcie filmu si herci Sebastian Stan a Anthony Mackie dali závod, ešte v kompletných oblekoch svojich postáv (Bucky Barnes a Falcon).

Vlk z Wall Street

Zdroj: plejmo.com

Herci pri natáčaní filmu naozaj nešnupali drogy. Prekvapivo však nešlo o kamerové triky, ale niečo si do nosu predsa len dávali. Bol to prášok z tabliet B vitamínuJonah Hill taktiež povedal, že sa ho pri natáčaní našňupal až tak veľa, že mu došlo zle a museli ho odviezť do nemocnice.

Drž hubu!

drž hubu
Zdroj: tvguru.cz

Gérard Depardieu kvôli filmu schudol neuveriteľných 60 kilogramov. To dosiahol veľmi jednoducho – konzumoval len čistú vodu.

Solo: A Star Wars Story

solo: a star wars story recenzia
Zdroj: hdqwalls.com

Premiéra sa uskutočnila 25. mája 2018, čo je rovnaký mesiac a deň, kedy malo premiéru prvé Star Wars (1977).

Sám doma

Zdroj: vice.com

Herec Joe Pesci bol, samozrejme, zväčša zvyknutý na úlohy gangsterov a tvrdých mafiánov. Pri natáčaní rodinného filmu tak často “omylom” nadával, keď improvizoval.

Vojna svetov

vojna svetov
Zdroj: star2.com

Natáčanie sa začalo len krátkych 7 mesiacov pred plánovanou premiérou. Aby sa stihli všetky počítačovo generované efekty, režisér Steven Spielberg rozhodol, že ako prvé sa nakrútia veľké akčné scény.

Na dotyk

natalie portman na dotyk
Zdroj: screencrush.com

Natalie Portman povedala, že toto bol prvý film, ktorý ju konečne vyslobodil od neustáleho spájania so Star Wars.

Pianista

zdroj: youtube.com

Adrien Brody sa stal najmladším hercom, ktorý vyhral Cenu Akadémie v kategórii Najlepší herec. Pri odovzdávaní mal 29 rokov.

Boruto: Naruto the Movie

Zdroj: youtube.com

S rokom vydania 2015 šlo o posledný animovaný Naruto film, ktorý kedy vznikne. Dvere sú otvorené už len samotnej mange a anime.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -