TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených osobnostiach #45

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zaujímavé fakty o osobnostiach #45

Poznáme ich pravdepodobne všetci. Či už z televízie, alebo plátna kín. Takmer nikto však nepozná rôzne zaujímavé pikošky a fakty, ktoré sa skrývajú za týmito známymi tvárami. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených osobnostiach, ktoré si určite nevedel!

James Wan

režisér james wan
Zdroj: moviehole.net

James Wan povedal, že mu štúdio Warner Bros. ponúklo natočenie celovečerného Flasha a Aquamana. Ako už vieme, rozhodol sa pre druhú variantu, keďže chcel preskúmať superhrdinov podvodný svet. Wana k Aquamanovi prilákalo to, že sa jednalo o doposiaľ neznámeho hrdinu, a preto v ňom cítil príležitosť natočiť niečo nové a neopozerané.

Christopher Nolan

Zdroj: screenrant.com

Režisér Christopher Nolan je farboslepý na červenú a zelenú farbu.

Stanley Kubrick

Zdroj: huffingtonpost.com

Prvé vesmírne zábery lodí z filmu 2001: Vesmírna odysea (1968), premietané na temnom pozadí začal Kubrick natáčať už v roku 1964.

Steven Spielberg

Steven Spielberg
Zdroj: geektyrant.com

Steven Spielberg v rozhovore prehlásil, že Ready Player One (2018) bol tretí najťažší film, ktorý vytvoril vo svojej kariére, hneď po Čeľustiach (1975) a Zachráňte vojaka Ryana (1998).

James Cameron

James Cameron
Zdroj: amc.com

Cameron uviedol, že určité percento zo zisku z pokračovania Avatar: The Way of Water (2020) by rád venoval na životné prostredie. Doplnil, že nemal v pláne točiť ďalšie diely bez väčších dobročinných účelov.

Ridley Scott

Ridley Scott
Zdroj: geektyrant.com

Ridley Scott v rozhovore odhadol, že pracoval zhruba na 2700 reklamách. Taktiež v roku 1984 režíroval reklamu na úplne prvý Apple Macintosh.

Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola
Zdroj: variety.com

Francis Ford Coppola bol po dobu natáčania Krstného otca (1972) v ťaživej finančnej situácii. Keď mal film premiéru, bol Coppola zavretý na hoteli a pracoval na scenári k filmu Veľký Gatsby (1974).

Guillermo Del Toro

Zdroj: denofgeek.com

Režisér Guillermo Del Toro bol opitý, keď požiadal Sally Hawkins, aby pracovala na filme Podoba vody (2017) s ním.

George Lucas

george lucas
Zdroj: thedailybeast.com

Georgovi Lucasovi chutí česká zmrzlina „Míša„.

Damien Chazelle

Zdroj: screenrant.com

Aby Damien Chazelle získal financie na natočenie filmu Whiplash (2014), vybral 15 stránok zo scenára a z toho natočil krátky film. Ten zožal veľký úspech na festivale Sundance v roku 2013, kde upútal producentov. Neskôr film získal 5 nominácii na Oscara.

Zdroj: csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -