Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Masívny zisk filmu Joker

Ešte nedávno sme vás informovali o tom, aký neuveriteľný zisk filmu Joker zaznamenajú štúdiá Warner Bros. a DC. Teraz, ako informuje magazín Forbes, Arthur Fleck prekonáva už tak vysoké očakávania a istým spôsobom sa stáva najlepšie zarábajúcim komiksovým filmom v histórii.

Na začiatok chcem podotknúť, že dnes sa nebudeme rozprávať o zisku ako takom, ale o pomere produkčného rozpočtu a tržbieb v kinách. Skutočný čistý zisk, ktorý si štúdio či štúdiá pripisujú na účet, sa počíta omnoho komplikovanejšie. Dodatočné tržby činia predaje licencií televíziám či streamovacím službám, predaje pevných a digitálnych kópií atď. Dodatočné výdavky zasa tvoria náklady na marketing a distribúcii či fakt, že časť z tržieb si nechávajú samotné kiná.

Ak sa však pozrieme čisto na pomer produkčný rozpočet / tržby, Joker je v rámci komiksoviek jednička. Jeho výroba stála relatívne konzervatívnych 62,5 milióna dolárov, pričom celosvetovo si v kinách doteraz zarobil 953 miliónov dolárov. To znamená, že vložené peniaze zhodnotil 15,3-násobne.

Joaquin Phoenix improvizoval vo filme Joker
Zdroj: monitoruldevrancea.ro

Ak použijeme tento 15-násobný pomer ako ukazovateľ zisku filmu, Joker prekonal tituly ako Venom (854 miliónov tržby / 90 miliónov rozpočet), Deadpool (783 miliónov tržby / 58 miliónov rozpočet)Maska (351 miliónov tržby / 23 miliónov rozpočet) a ďalšie.

Joker v tomto ukazovateli tržieb prekonal všetky komiksovky v histórii, a to aj marvelovky. Napríklad taký Avengers: Endgame si síce zarobil v kinách 2,797 miliardy dolárov, no jeho produkčný rozpočet činil až 356 miliónov dolárov.

Z Jokera sa tiež stal 3. najlacnejší film, ktorý si zarobil aspoň 900 miliónov dolárov. Prekonali ho len tituly Bohemian Rhapsody (905 miliónov tržby / 52 miliónov rozpočet) a originálny Leví kráľ (968 miliónov tržby / 55 miliónov rozpočet).

Pokračovanie?

Portál We Got This Covered nedávno oznámil, že Warner Bros. a DC Comics už pracujú na filme Joker 2. Očividne aj na nich zapôsobil masívny zisk, keďže pôvodne nebolo pokračovanie v pláne. Arthur Fleck však u verejnosti zabodoval natoľko, že ho uvidíme v ďalšom príbehu, ktorý sa tentokrát zameria na jeho vzostup na kriminálnej scéne Gotham City. Ukázať by sa mali aj komiksové ikony ako Two-Face a Penguin.

joker recenzia
Zdroj: hdqwalls.com

Projekt je údajne na 100 % v skorých fázach vývoja. Vraj máme len čakať na jeho oficiálne oznámenie.

Osobne som veľmi zvedavý, kedy a ako bude film Joker 2 oznámený verejnosti. Taktiež ma zaujíma, aké stanovisko zachovajú režisér Todd Phillips a herec Joaquin Phoenix, ktorí už o pokračovaní diskutovali. Mimochodom, ak sa projekt zrealizuje, pôjde o Phoenixovo prvé filmové pokračovanie.

Zdroj: forbes.com, movieweb.com, boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -