12 zaujímavostí o zvieratách, ktoré ste určite nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ako súrodenci (ne)úspešne utekajú zo 60. rokov | 2. séria The Umbrella Academy RECENZIA

2. séria The Umbrella Academy RECENZIA 2. séria The Umbrella Academy RECENZIA - Stará známa rodina s novými problémami. To hlásal aj oficiálny plagát k...

Michael Jackson chcel hrať v prvom X-Men filme. Neuveríte, ktorého mutanta chcel stvárniť

Niet pochýb o tom, že filmová séria X-Men postavila základy, vďaka ktorým je dnes žáner superhrdinských filmov tak populárnym. Film X-Men z roku 2000...

Vďaka čomu boli tieto prerábky lepšie ako originál? 10 najlepších zmien v remakoch filmov

Zmeny v remakoch môžu zlepšiť film To, že niečo upravia pri prerábke filmu, nemusí byť na škodu. Práve naopak, niekedy to môže priniesť oveľa hodnotnejšie...

Niektoré filmy uvidíme online len 17 dní po premiére v kinách. Ako koronavírus mení filmový priemysel?

Už s príchodom celosvetovej pandémie koronavírusu bolo isté, že navždy zmení filmový priemysel. Kinosály boli zatvorené a produkcie hollywoodskych veľkofilmov boli pozastavené. V Spojených...
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 19 rokov a študujem v poslednom ročníku na gymnáziu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi, alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Zvieratá sú už od nepamäti našimi vernými a najlepšími priateľmi. Radi sa s nimi hráme, obdivujeme ich a tie nebezpečnejšie radi pozeráme v pohodlí domova cez televízor. Zvieracia ríša pred nami aj napriek tomu stále skrýva mnoho tajomstiev a každoročne sa dozvedáme nové poznatky, alebo nachádzame nové druhy zvierat. Dnes sme sa vám rozhodli priniesť 12 zaujímavostí o zvieratách, ktoré ľudstvo po rokoch pátrania zistilo.

1. Obľúbené pandy

panda
Zdroj: travelistan.sk

Asi to nie je náhoda, že čaj sa vo veľkom pestuje aj v Číne. Totižto, keď sa narodí pandie mláďa, neváži viac ako jedna šálka čaju. Taktiež pandy patria k veľmi vzácnym tvorom, preto ak by ste v Číne nejakú zabili, boli by ste odsúdení na trest smrti.

2. Priateľské kravy

kravy
Zdroj: archiv.ihned.cz

Tak, ako ľudia majú najlepších priateľov, podobne ich majú aj kravy. Podľa štúdií si môžu kravy nájsť v stáde priateľov. A ako aj my môžeme cítiť v tejto dobe karanténnej, bez priateľov a sociálnych kontaktov postupne upadáme. Kravy to majú rovnako. Keď ich priateľov od nich oddelíte, môžu trpieť až úzkosťou a stresom. Pre ich silné väzby si zaslúžia byť na tomto zozname 12 zaujímavostí o zvieratách.

3. Speváci morí – veľryby

veľryba
Zdroj: techbox.dennikn.sk

Tak, ako každá krajina má vlastné spevácke skupiny, tak aj v jednotlivých podvodných oblastiach majú veľryby vlastné piesne. Veľryby sa učia spievať už od mladosti. Ak je pieseň jednej skupiny veľrýb chytľavá, roznesie sa aj do iných skupín. Nemáme to podobne aj my, ľudia, s populárnou hudbou?

4. Veveričky

veverica
Zdroj: fotoma.sk

Ak by sme mali pamäť ako veveričky, určite by nás to zabolelo. Každoročne totižto zabudnú, kam si odkladajú cez zimu svoje oriešky. Predstavte si, že by ste niekde v byte stratili chladničku. Tiež by to bolo zrejme veľmi nepríjemné. Veverice si ale malú pamäť kompenzujú dobrosrdečnosťou, pretože sú ochotné si adoptovať cudzie mláďatá, keď ich rodičia umrú.

5. Vzácne včely

včela
Zdroj: zoommagazin.iprima.cz

Povedzme si pravdu, kto si nerád do čaju primieša dobrý med? Viete ale, koľko kvetov musí včela navštíviť, aby nám dodala 1 lyžičku medu? Je to až 4000 kvetov. Možno aj preto sa na nás hnevajú, že ich oberáme o toľko ich úsilia, pretože včely vo svete ročne zabijú viac ľudí ako všetky jedovaté hady dokopy (hady už zrazu nevyzerajú tak nebezpečne, čo?).

6. Šikovné ľudoopy a opice

makaky
Zdroj: cas.sk

V Japonsku existuje druh opíc zvaných makaky, ktoré sú natoľko inteligentné, že vhadzujú do automatov mince. Potom im už stačí len vybrať maškrtu a pochutiť si na nej. Rovnako šikovné sú aj šimpanzie mláďatá, ktoré sa dokážu hrať s paličkami a kameňmi ako ľudské deti s bábikami. Narozdiel od nás majú tie paličky zadarmo.

7. Verné morské koníky

morský koník
Zdroj: nhm.ac.uk

Tieto zvláštne tvory si nachádzajú lásku na celý život. Keď už si toho partnera nájdu, držia sa navzájom chvostíkmi (ako ľudia za ruky). A keď chcú posunúť svoj vzťah na ďalší level a mať deti, nerodí ich samička, ale prekvapivo samček. Nuž, čo viac sa od pozemských koní, na ktoré sme zvyknutí, líšiť nemôžu. Vravel som už, že morské koníky nemajú kopytá?

8. Obrie slony

slony
Zdroj: dennikn.sk

Čo ste o najväčších tvoroch na zemi nevedeli je zrejme fakt, že slony ako jediné zvieratá na svete nevedia skákať (preto slonom na narodeniny nekupujte trampolínu). Tiež sú veľmi citlivé, dokážu sa smiať, aj plakať. Pre členov skupiny vedia robiť aj rôzne ceremónie alebo pohreby. Prvenstvo držia taktiež v dĺžke tehotenstva – 22 mesiacov!

9. Kuriatka – tajní agenti

kuriatka
Zdroj: youtube.com

Kuriatka a maľované vajíčka patria k Veľkej noci, ktorá je tu už o chvíľu. Vedeli ste ale o tom, že kuriatka dokážu komunikovať s okolitým svetom ešte v čase, keď sú vo vajíčku? Používajú systém zvukových signálov, aby mohli komunikovať s mamou sliepkou alebo so súrodencami vo vedľajších vajíčkach.

10. Hravé psy

pes
Zdroj: hillspet.cz

V každom krimi filme môžeme vidieť detektívov hľadať kriminálnikov podľa odtlačkov prstov. Podobné filmy by mohli natočiť aj psy, pretože každý pes má unikátny odtlačok ňufáku. Tiež sú to veľkí gentlemani, pretože ako mláďatá nechávajú mladé fenky vyhrať, aj keď sú vo fyzickej výhode (a dokonca aj vtedy, keď nie sú).

11. Ukecané kozy

kozy
Zdroj: zena.pravda.sk

Zažili ste niekedy zmes akcentov a prízvukov na nejakej medzinárodnej konferencii? Asi nie, no kozám sa to stáva často. Vedci totižto dokázali, že kozám sa môže meniť hlas, všetko závisí od času stráveného so svojimi rovesníkmi, a tiež v akom prostredí vyrastajú. Teda to znamená, že ovce majú rôzne akcenty a prízvuky.

12. Romantické tučniaky

tučniak
Zdroj: miestopremuza.joj.sk

Tučniaky, podobne ako morské koníky, tvoria páry na celý život. Ak sa tučniakovi teda zapáči nejaká tučňačia slečna, donesie jej krásny okruhliak, čím jej ukáže svoju náklonnosť. Potom už len dúfa, že mu tú náklonnosť jeho milá opätuje. Nepodobá sa to ľudskej žiadosti o ruku, kedy muž žene tiež donesie prsteň s nejakým “kamienkom“?

Určite sa pýtate, čo majú všetky tieto fakty spoločné s našou stránkou o filmoch, seriáloch a hrách. Nuž, spája ich maximálne to, že zvieratá si vieme pozrieť v televízii, prípadne v niektorých videohrách. Ale ak sa pozriete dnes do kalendára, zistíte, čo je za deň. Dnes je deň, počas ktorého sú všetky takéto hlúposti, žartíky a srandy povolené. Prajeme vám pekný prvý apríl!

Páči sa vám týchto 12 zaujímavostí o zvieratách? Podarilo sa vám už dnes niekoho napáliť, alebo ste to boli vy, kto bol napálený? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Vyšiel nový oficiálny trailer na druhú sériu seriálu The Boys. Na čo všetko sa môžeme tešiť v ďalšej sérii?

Seriál The Boys od Amazonu patrí k najkrvavejším, no zároveň najobľúbenješím seriálom o superhrdinoch dnešnej doby. Po minuloročnej úspešnej prvej sérii tak začiatkom jesene...

Kto bude záporákom vo filme The Suicide Squad? Najnovšie úniky odhaľujú ďalšie komiksové postavy

Nadchádzajúca komiksovka The Suicide Squad má už natáčanie za sebou a film sprevádzajú posledné kozmetické úpravy. O hlavných postavách vieme skoro všetko, ale kto...

Seriál zo sveta Pána prsteňov od Amazonu potvrdzuje prítomnosť známych postáv. Kto sa vráti?

Amazon momentálne pracuje na natáčaní seriálu Pán prsteňov, ktorého celý výrobný tím sa nachádza na Novom Zélande. Naposledy sme sa v Stredozemi ocitli v...

VIDEO: Vesmírna loď Crew Dragon bezpečne dopravila na Zem dvoch NASA astronautov

Americkí NASA astronauti Bob Behnken a Doug Hurley sa v kapsule Endeavour vesmírnej lode Crew Dragon bezpečne dopravili na Zem. Pre spoločnosť Space X...

Herečka Courteney Cox sa vráti vo filme Scream 5. Aký ju čaká osud?

Vo filme Scream 5 nebude chýbať Courteney Cox Hviezda populárne seriálu Priatelia, Courteney Cox, si zopakuje svoju druhú ikonickú rolu v úspešnej hororovej sérii, produkcia...