A24 chystá animovaný seriál Hazbin Hotel. Bude poriadne pekelný

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Hazbin Hotel

Štúdio A24 je známe predovšetkých pre artovejšie snímky pre náročnejšieho diváka. Naposledy sme od nich dostali Tragédiu Macbeth, minulý rok získal úspech ich film Zelený rytier. Teraz sa vracajú k tomu, aby pripravili animovaný seriál Hazbin Hotel. Ten sa pekelne odsúval už takmer tri roky. Nie je to však jediný dôvod, prečo bude pekelný…

Pôvodne bol naplánovaný ako seriál pre dospelých ešte od roku 2016. Animátorka, ilustrátorka, tvorkyňa komiksov a dabingovaná herečka v jednom, Vivienne “VivziePop” Medrano, ho vtedy oznámila. Zbierala na neho prostriedky prostredníctvom Patreonu a v roku 2019 konečne priniesla jeho pilotný diel.

Pilot mal obrovský úspech

Ten mal na YouTube úžasných 79 miliónov zhliadnutí (do februára 2022). Odvtedy k nemu vytvorila vlastnú spin-off komiksovú sériu A Day in the Afterlife a tiež krátku sériu Helluva Boss. Tá sa ale zamerala na úplne iné postavy. Úspech si však všimlo A24, ktoré ešte počas augusta 2020 oznámilo, že pripraví pre fanúšikov celú show. Odvtedy však zostalo okolo projektu ticho…

Počas pandémie asi bola predsa náročnejšia aj produkcia kresleného seriálu. To sa teraz mení a dostávame informácie prostredníctvom ich Twitteru. Predstavili nám tam dve z ústredných postáv, démonku Charlie Morningstar, ktorá je hlavnou hrdinkou a Alastora, démona, ktorý je zároveň moderátorom v rádiu.

Hotel v pekle, v ktorom dokáže spasiť duše

Princezná z pekla (meno Morningstar nie je náhoda) si všimne, že ich temné kráľovstvo má vážny problém – začína byť preplnené. Tak sa rozhodne pre zdanlivo nemožnú misiu – niektoré zatratené duše chce spasiť a rehabilitovať pre Kráľovstvo nebeské. Otvorí si hotel, do ktorého sa na tento účel „checknú“ a ich následná cesta už má byť do neba.

Lenže očistec priamo v Pekle je nápad, za ktorý dostáva skôr výsmech. Naštastie ale pri nej stojí jej verný partner Vaggie a niekdajšia hviezda filmov pre dospelých Angel Dust. Tá sa chce stať aj jej prvým pokusným králikom. Teraz navyše Charlie kontaktuje mocná entita známa ako „Rádio démon“ a je jej ochotný asistovať. Jej sen sa stáva skutočnejším…

Animáciu nechali od pôvodnej autorky

Seriál Hazbin Hotel naozaj vyzerá značne zaujímavo. Prvé obrázky dokazujú aj to, že spolupráca s umelkyňou pretrváva aj naďalej a rozhodli sa zachovať jej špecifický štýl animácie. Nie všetky súčasti totiž vychádzajú tak, ako Medrano zamýšľala. Napríklad Michael Kovach, dabingový herec, ktorý nadaboval Angel Dust, ďalej nie je súčasťou seriálu.

Dôvody nie sú úplne známe, avšak predpoklady sú, že to je preto, že štúdio chce vlastné hlasy. Seriál chcú priniesť pre televíziu, avšak ešte nepovedali akú. Takýmto spôsobom vraj pôvodná myšlienka podľa pilotu stratila niekoľkých fanúšikov.

hazbin hotel
Zdroj: movieweb.com

Množstvo fanúšikov ešte pred seriálom

Ale ak má seriál také množstvo fanúšikov skôr ako vôbec vznikne, tak to niečo znamená. Snád to teda od A24 nebol iba krátky výkrik, ale naozaj prinesú ďalšie informácie a hlavne kedy sa seriálu pre dospelých o démonickom hoteli dočkáme.

Vedeli ste, že vzniká animovaný seriál Hazbin Hotel? Počuli ste o ňom už v minulosti alebo ide pre vás o novú informáciu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -