Aký bude Avatar 2? James Cameron prezradil zopár detailov z očakávaného pokračovania!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Na očakávané filmové dobrodružstvo Avatar 2 čakáme už niekoľko rokov a podľa slov režiséra Jamesa Camerona sa môžeme tešiť na niečo naozaj špeciálne. Nebude to vraj len o akcii, podľa všetkého sa dočkáme aj poriadnej dávky emócií. Takmer desaťročie trvalo tvorcom, aby sa vrátili do sveta Pandory. Naposledy sme si tento vizuálny zážitok mohli vychutnať v roku 2009. Veríme, že takéto čakanie bude stáť za to a práca na nadchádzajúcich štyroch filmoch nebude príbehovo odfláknutá. To by sa ale stať nemalo a James Cameron nám v druhom filme sľubuje veľa emotívnych momentov medzi hlavnými postavami Jakeom a Neytiri.

Bude Avatar 2 temným zážitkom z pohľadu hlavných postáv?

Obľúbený režisér v súčasnosti propaguje jeho najnovší produkčný a scenáristický počin, Alita: bojový anjel. Ten sa do kín dostal 14.2.2019 a na prekvapenie kritikov sa film stal úspechom aj v pokladnici. Počas nedávneho rozhovoru bol James Cameron požiadaný o prezradenie informácií z filmu Avatar 2. Tvorca nám teda prezradil jednu konkrétnu scénku – Jake a Neytiri vedú intenzívny boj z pohľadu jedného z ich malých detí. Prečítajte si, čo k tomu povedal:

Je tu jedna trojstranná argumentačná scénka medzi Jakeom a Neytiri. Manželský spor, ktorý bude pre film veľmi kritickým. Je točený z pohľadu osemročného dieťaťa, ktoré sa schováva. Po mojej skúsenosti so Samom (Worthingtonom) z prvého filmu, som hneď vedel ako napísať jeho postavu Jakea v nadchádzajúcich štyroch filmoch. Prejde si emocionálnou horskou dráhou. Nebude to pre neho vôbec jednoduché. Dva filmy už má za sebou, keďže dvojku a trojku sme robili naraz. Už teraz musel zavítať na veľmi temné miesta.

Ako nám už dávnejšie poznamenal režisér filmu, celý tím sa sústredil hlavne na druhý a tretí film zo série. Je tu však stále veľmi veľa práce, ktorá ešte nie je hotová a produkcia sa už čoskoro bude musieť vydať na Nový Zéland. James Cameron doplnil svoje slová následovne.

Hranie v digitálnych maskách je prioritné pre všetky postavy a vo filme bude zaberať najviac času. Ale aj takéto natáčanie malých live-action scénok, ktoré ma budú stáť ďalších 5 mesiacov života, budú stáť za to.

avatar-2
Zdroj: haktechs.com

V čase, kedy sa tieto filmy dostanú do kín, budú už vo vlastníctve filmového giganta Disney. Štvrtý a piaty film už majú napísaný scenár a už teraz sa nemôžeme dočkať ich príchodu na strieborné plátno. Avatar 2 zasiahne kiná 18.decembra 2020 a ďalšie pokračovanie príde o necelý rok, a to 17.decembra 2021. Štvrtý film by mal svoju premiéru zažiť 20.decembra 2024 a posledná splátka nás priatiahne do kín 19.decembra 2025. Ste pripravení na jeden z najlepších filmových zážitkov súčasnej doby? My určite áno!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -