Amazon onedlho spustí doručovanie balíčkov dronmi! Podarí sa im prebiť vládu USA?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Niektorí z nás si môžu myslieť, že slovo sci-fi pochádza z nereálnych vecí, ktorých možnosť realizácie je približná nule. Niekedy sme si mysleli, že nebudeme mať lietadlá, ktoré by prekonali nadzvukovú rýchlosť, niekedy sme si zase mysleli, že naše balíčky, ktoré si objednáme z internetu donesie kuriér z mäsa a kostí. A toto dnes mení spoločnosť Amazon!

amazon
Zdroj: theverge.com

Amazon začne doručovať balíky dronmi

Spoločnosť Amazon pred pár dňami oznámila svetu na svojej konferencii v Las Vegas novinku, ktorá by sa dala označiť za revolučnú v technologickom odvetí. Podľa všetkého by mala byť spustená donáška objednávok dronmi do pár mesiacov, pričom jediný problém, pred ktorým stojí zastupiteľstvo spoločnosti Amazon, je americká vláda, s ktorou vedú rozsiahle diskusie ohľadom povolenia, ktoré by dovoľovalo využitie drona pre komerčnú činnosť.

Podľa všetkých dostupných informácii má dron zabudovanú technológiu, ktorá bude vedieť rozpoznávať živé osoby, predmety a taktiež domácich miláčikov, pričom sa chceli vyvarovať možným nepríjemnostiam. Samotné špecifikácie dronu opisujú rádius 5 kilometrov, v ktorom dokáže preniesť balíček, ktorého hmotnosť bude do 2,3 kilogramu.

Zdroj: www.theverge.com

Prime Air Plan

Nie je žiadnym tajomstvom, že v minulosti bolo voči Amazonu orchestrovaných veľa útokov, keďže sa snažili komercializovať svoj Prime plán práve so sloganmi, kde sa často nachádzalo slovo „dron.“ Bohužiaľ, o samotnom vývoji tohto plánu nebolo dlho počuť, čo nechalo veľa zákazníkov v neistote. Bude táto možnosť dostupná v najbližšej dekáde?

Podľa všetkého si ale človek bude môcť platiť ako za Amazon Prime, tak aj za samotný Amazon Prime Air Plan, ktorého objednávku budú čisto dodávané dronmi. Počas konferencie bolo taktiež ukázané minútové video, ktoré zachytáva samotného drona, ktorému sa podarilo za 13 minút doniesť balíček na lokalitu. Samotný test prebehol v meste Cambridge v Spojenom kráľovstve. Ako to ale dopadne s dronmi od spoločnosti Amazon, to nie je ešte jasné. Jediné, čo ostáva, je veriť, že všetky rokovania so zastupiteľmi USA zostanú na mierovej nohe a všetko vyjde podľa plánu. Už sa tešíme!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Veríte, že jedného dňa už ani nebudeme musieť vyjsť z domu?

Zdroj: bbc.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -