Dokázalo skvelo hodnotené Arrival pokoriť nezastaviteľný Marvel? | boxOFFICE

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Týždeň sa s týždňom stretol, no a my sme sa dostali do polovice Novembra. Konečne k nám zavítali mimozemšťania, na ktorých sa ale nestrieľa. Dokázali sa však prebojovať na prvú priečku, alebo nám ostal víťaz z minulého týždňa? To všetko sa dozviete v najnovšom rebríčku filmových tržieb.

Zázrak sa však nestal a Marvel opäť dominuje na prvom mieste

Týždeň teda prešiel, no víťaz ostáva rovnaký. Ani inteligentní mimozemšťania, nedokázali pokoriť najmocnejšieho čarodeja na Zemi, Doctora Strangea. Ten si totiž vo svojom druhom víkende na americké konto pripísal 43 miliónov dolárov, čo značí rozumný prepad o 49%. Z celého sveta si pripísali 60 miliónov a dokopy sa celosvetovo momentálne drží so 492 miliónmi, čo určite pomáha Disneymu ako najzarábajúcejšiemu štúdiu tohto roka.

Mimozemšťanom sa však nepodarilo dostať ani na druhé miesto. Striebornú medailu si opäť odnášajú Trollovia z dielne Dreamworks. Z celkového prepadu 25% si na americkej pôde odnášajú 35 miliónov, takže dokopy majú momentálne 94 miliónov. Z ďalších krajín pritieklo ešte 128 miliónov, takže celosvetovo zatiaľ majú 222 miliónov! Dreamworks opäť dokazuje, že sa spolu s Disneym môže biť o prvé miesto v súťaži: Najlepšie štúdio s animákmi.

Trollovia
Trollovia

No a až na treťom mieste skončili debutoví mimozemšťania, s filmom Arrival. Arrival si teda vo svojich prvých dňoch v USA zarobil 24 miliónov dolárov. Zo sveta zatiaľ dokázal pozbierať len 4 milióny, takže celosvetovo ostal na 28 miliónoch. Je to určite škoda, pretože rozpočet filmu je až 47 miliónov, strata teda určite bude. Film sa ale báť rozhodne nemusí, pretože so svojimi momentálnymi 93% od kritikov, bude určite mieriť na filmové ocenenia. Tieto čísla nám však napovedali, že priemerný divák filmu až tak dobre nerozumie. Našu recenziu si môžete prečítať tu.

Na štvrtú priečku sa dostala novinka Almost Christmas, ktorá dokázala otvoriť za 15 miliónov. Vo svete sa film ešte nepremietal a pravdepodobne ani nebude, čo je pre takýto film úplne bežné.

Rebríček piatich najlepších ukončuje Gibsonova krvavá dráma Hacksaw Ridge. Ten si za svoj druhý víkend v Amerike pripísal 10 miliónov, takže celkovo tam zarobil už 32 miliónov. Film sa celosvetovo už otvoril, no zatiaľ ešte nemáme žiadne správy o zárobkoch zo sveta. Film sa so svojím rozpočtom 40 miliónov ale tiež báť nemusí, pretože ho kritici aj ľudia radia medzi najlepšie filmy tohto roku. O filmové ceny by teda pre tento počin nemala byť núdza. Našu recenziu rozkliknete tu.

Hacksaw Ridge
Hacksaw Ridge

Do top 10 sa ešte zmestili:

Na šiestom mieste Affleckov Účtovník. Ten vo svojom piatom víkende zarobil 4,6 milióna čo znamená, že na americkej pôde už má 77 miliónov. No a keď si to spočítame s 50 miliónmi zo sveta, film dokopy zarobil 128 miliónov. S rozpočtom 44 miliónov môže byť Warner Bros na Bena veľmi hrdé, pretože im zarába aj keď na sebe nemá netopieriu masku.

Siedmu priečku schmatla Naomi Watts, ktorá sa so svojím filmom Shut In musí poriadne hanbiť. Od kritikov má film momentálne 0% a zarobil len 3,7 milióna. To je hanba aj na tento slabý horor, s rozpočtom 10 miliónov.

Shut In
Shut In

Na ôsmom mieste sa objavil Boo! A Madea Halloween. Vo svojom štvrtom týždni film zarobil 3,55 milióna, čo je pre tento film úplne pochopiteľné, keďže cielil na divákov hlavne v čase Halloweenu. Z Ameriky má film celkovo 70 miliónov a keď ešte pripočítam ten miliónik zo sveta, celosvetovo skončil na 71 miliónoch. Tento horor sa nakoniec stal pomerne úspešným, aspoň čo sa tržieb týka.

Deviate miesto zabral Tom Cruise a jeho Jack Reacher: Never Go Back. Tentoraz mu pritieklo len 3,3 milióna a v Amerike má dokopy 54 miliónov. Z filmu sa teda na americkej pôde stal prepadákom finančne aj u kritikov. Našťastie ho zachránil zvyšok zeme s celkovo 73 miliónmi a celosvetovo má Reacher 127 miliónov. Štúdio si ale isto sľubovalo väčšie tržby.

Na poslednej desiatej priečke sa umiestnilo neslávne slávne Inferno. 3,2 miliónov je tento týždeň slabota a dokopy film na americkej pôde získal len 31 miliónov. Ľud teda týmto krokom dal tvorcom vedieť, že o ďalšie pokračovanie už nestoja. Tí ale môžu ďakovať zvyšku sveta, ktorý im celkovo priniesol 171 miliónov a film celosvetovo stojí s 202 miliónmi.

  1. $43,032,000   Doctor Strange
  2. $35,050,000  Trollovia
  3. $24,000,000   Arrival
  4. $15,564,000   Almost Christmas
  5. $10,775,000   Hacksaw Ridge
  6. $4,570,000   The Accountant
  7. $3,700,000   Shut In
  8. $3,550,000   Boo! A Madea Halloween
  9. $3,325,000   Jack Reacher: Never Go Back
  10. $3,250,000   Inferno

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -