Od starovekého Grécka po viktoriánsky Londýn. Ako si zahrať celú sériu Assassin’s Creed v chronologickom poradí?

Nenechajte si ujsť

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...
Leonard Priesol
Leonard Priesol
Ahoj, volám sa Leonard a mám 18 rokov. Som z Galanty. Študujem na strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave. Medzi moje hobby patria hry, filmy a cvičenie.

Assassin’s Creed séria v chronologickom poradí

Assassin’s Creed séria je tu s nami už nejaký ten piatok. Konkrétne je to už 13 rokov od vydania prvého dielu Assassin’s Creed (2007). S prichádzajúcim titulom Assassin’s Creed: Valhalla sme sa rozhodli, že vám prinesieme článok, v ktorom nájdete všetky hlavné hry a ako si ich zahrať v chronologickom poradí.

Assassin’s Creed začal podľa chronológie v Grécku

Assassin’s Creed: Odyssey (431 pr. n. l.)

AC Odyssey
Zdroj: hdqwalls.com

Odyssey sa podľa chronológie odohráva prvý. Dá sa povedať, že hra predchádza bratstvo assassinov, no sériu spája vďaka objavovaniu artefaktov prvej civilizácie, ktoré boli používané v prastarom svete a v Grécku. Hlavným antagonistom príbehu je kult Kosmos, ktorý je v podstate prvý rád templárov.

Assassin’s Creed: Origins (49-43 pr. n. l.)

AC Origins
Zdroj: hdqwalls.com

Origins sa odohráva v Egypte počas vlády Kleopatry. Hlavnou postavou príbehu je Bayek zo Siwy, s ktorým sa spoločne vydáte do starovekého Egypta za cestou pomsty svojho syna. V hre sa prvýkrát objaví bratstvo assassinov.

Assassin’s Creed: Valhalla (rok 873)

ac valhalla
Zdroj: hdqwalls.com

Tentokrát sa vžijete do role mocného vikinga a spoločne s vašimi priateľmi budete obsadzovať a dobíjať zlomené kráľovstvá Anglicka. Valhalla je najnovším titulom a plánovaný dátum vydania je na Vianoce 2020.

Assassin’s Creed (rok 1191)

AC 1
Zdroj: hdqwalls.com

Prvá hra v sérii sa sústreďuje na križiacke výpravy a na rytierov. V hre prevezmete rolu Altaïr Ibn-La’Ahada a budete musieť zavraždiť deväť cieľov roztrúsených po Jeruzaleme, Damascuse a Acre.

Trilógia Ezia Auditore da Firenzeho

Assassin’s Creed II (rok 1459-1500)

AC 2
Zdroj: hdqwalls.com

Druhá časť série sa odohráva počas talianskej renesancie a príbeh sa točí okolo mladého muža Ezia Auditore da Firenzeho, ktorému zavraždili rodinu, a tak sa stáva assassinom, aby ich pomstil.

Assassin’s Creed: Brotherhood (rok 1500-1507)

AC Brotherhood
Zdroj: hdqwalls.com

Po udalostiach v Assassin’s Creed II príbeh Ezia pokračuje. Ezio prichádza do Ríma, aby sa postavil rodine Borgiovcov, ktorí vládnu Rímu a založil základy assassinského rádu.

Assassin’s Creed: Revelations (rok 1511)

AC Revelations
Zdroj: hdqwalls.com

Revelations ponúka veľké epické finále trilógie Ezia. Tentokrát sa Ezio vydá do Konštantinopolu, hľadajúc tajomstvá, ktoré po sebe zanechal assassínsky majster Altaïr. Počas toho s Eziom prežívame jeho posledné dni života.

Príbeh a dobrodružstvá rodiny Kenway

Assassin’s Creed IV: Black Flag (rok 1712-1722)

AC BF
Zdroj: hdqwalls.com

Hlavnou postavou Black Flag je Edward Kenway, ktorý celý život hľadá svoje šťastie. Hra sa odohráva počas zlatej éry pirátov. Edward je počas svojej cesty nechtiac zatiahnutý do konfliktu medzi assassínmi a templármi.

Assassin’s Creed: Rogue (rok 1752-1760)

Zdroj: hdqwalls.com

V tejto časi sa karty obrátili. Budete hrať za Shaya Cormaca, templára, ktorý bol niekedy assasinom, no zradili ho tí najbližší. A tak sa so Shayom vydáte na lov assassinského rádu.

Assassin’s Creed III (rok 1754-1783)

AC 3
Zdroj: hdqwalls.com

V tretej časti série si zahráte aj za templára Haythama a aj za jeho syna Connora, ktorý sa po vyvraždení jeho osady stáva assassinom, aby zabil ľudí zodpovedných za smrť jeho matky. Hra sa odohráva počas americkej revolúcie.

Assassin’s Creed: Unity (rok 1776-1808)

AC Unity
Zdroj: hdqwalls.com

Hra je zasadená do francúzskej revolúcie, kde sa hlavná postava Arno Dorian snaží odhaliť korupciu skrytú za revolúciou. Postupne sa stáva assassinom a príbeh sa zamotáva v momente, keď Arno zistí, že jeho životná láska je templárkou.

Assassin’s Creed: Syndicate (rok 1868)

AC Syndicate
Zdroj: hdqwalls.com

Syndicate rozpráva príbeh o dvojičkách Evie a Jacob Frye, ktorí musia oslobodiť Londýn počas priemyselnej revolúcie. A tak sa púšťate do boja s organizovanými zločincami a snažíte sa vybudovať frakcie, aby ste zničili templárov. Toto je celá Assassin’s Creed séria.

Ktorý diel sa vám páči najviac a prečo? Dajte nám vedieť do komentárov! 

Zdroj: overmental.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Kto bude nový Tony Montana? Prerábka filmu Scarface si možno našla svojho predstaviteľa

Scarface remake s novým Montanom Štúdio Universal Pictures sa snaží o Scarface remake už nejaký čas. Vystriedalo sa pri ňom viacero tvorcov, avšak táto veľmi...

Nakrúti režisér Christopher Nolan pokračovanie filmu Tenet? Hlavný protagonista sa vyjadril

Nový špionážny thriller režiséra Christophera Nolana (Interstellar, Počiatok) to v kinách nemá jednoduché. Tenet vyšiel počas celosvetovej pandémie, čo znamená zatvorené kinosály v mnohých...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Ďalší film zo sveta World of Warcraft je vo výrobe. Dočkáme sa pokračovania filmu Warcraft: Prvý stret?

Pokračovanie filmu Warcraft je vo vývoji Fanúšikovia fantasy si určite dobre pamätajú na film Warcraft: Prvý stret z roku 2016, ktorý sa stretol s veľmi...

Film Fantastické zvery 3 započal svoju produkciu. Ako vníma netradičné nakrúcanie hlavný protagonista?

Fantastické zvery 3 sa začali natáčať Knižná a neskôr aj filmová séria Harry Potter patrí k najobľúbenejším sériám ľudí každej vekovej kategórie po celom svete....