Od starovekého Grécka po viktoriánsky Londýn. Ako si zahrať celú sériu Assassin’s Creed v chronologickom poradí?

Nenechajte si ujsť

OFICIÁLNE: J.J. Abrams pracuje na novom filme o Supermanovi. Bude prvýkrát čiernej pleti?

Filmové štúdio Warner Bros. prichádza na povrch s úžasnou novinkou. Komiksový Superman z DC dostane ďalší sólový film. Naposledy sa tak stalo v roku...

Mission: Impossible 7, Top Gun: Maverick a ďalšie Paramount filmy uvidíme online už 45 dní po premiére v kinách

Kino priemysel utržil ďalšiu ranu pod pás. Štúdio Paramount sa vydalo v stopách Warner Bros. a Universal, svoje filmy prinesú na streamovaciu službu krátko...

Poznáme oficiálny názov tretieho Spider-Mana s Tomom Hollandom. Tradične obsahuje aj slovo Home

Oficiálny názov filmu Spider-Man 3 Spider-Man patrí k najobľúbenejším superhrdinom na Zemi. Svoje o tom hovoria aj tri filmové série, pričom posledná sa tento rok...

Prvý pohľad z filmu Spider-Man 3 dorazil. Spoločne s ním vidieť aj tri podivné titulné názvy

Jeden z najočakávanejších MCU projektov Spider-Man 3 nás konečne prekvapil prvou várkou nových fotografií priamo z filmu. Vidieť na nich môžeš klasické trio školákov,...
Leonard Priesol
Leonard Priesol
Ahoj, volám sa Leonard a mám 18 rokov. Som z Galanty. Študujem na strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave. Medzi moje hobby patria hry, filmy a cvičenie.

Assassin’s Creed séria v chronologickom poradí

Assassin’s Creed séria je tu s nami už nejaký ten piatok. Konkrétne je to už 13 rokov od vydania prvého dielu Assassin’s Creed (2007). S prichádzajúcim titulom Assassin’s Creed: Valhalla sme sa rozhodli, že vám prinesieme článok, v ktorom nájdete všetky hlavné hry a ako si ich zahrať v chronologickom poradí.

Assassin’s Creed začal podľa chronológie v Grécku

Assassin’s Creed: Odyssey (431 pr. n. l.)

AC Odyssey
Zdroj: hdqwalls.com

Odyssey sa podľa chronológie odohráva prvý. Dá sa povedať, že hra predchádza bratstvo assassinov, no sériu spája vďaka objavovaniu artefaktov prvej civilizácie, ktoré boli používané v prastarom svete a v Grécku. Hlavným antagonistom príbehu je kult Kosmos, ktorý je v podstate prvý rád templárov.

Assassin’s Creed: Origins (49-43 pr. n. l.)

AC Origins
Zdroj: hdqwalls.com

Origins sa odohráva v Egypte počas vlády Kleopatry. Hlavnou postavou príbehu je Bayek zo Siwy, s ktorým sa spoločne vydáte do starovekého Egypta za cestou pomsty svojho syna. V hre sa prvýkrát objaví bratstvo assassinov.

Assassin’s Creed: Valhalla (rok 873)

ac valhalla
Zdroj: hdqwalls.com

Tentokrát sa vžijete do role mocného vikinga a spoločne s vašimi priateľmi budete obsadzovať a dobíjať zlomené kráľovstvá Anglicka. Valhalla je najnovším titulom a plánovaný dátum vydania je na Vianoce 2020.

Assassin’s Creed (rok 1191)

AC 1
Zdroj: hdqwalls.com

Prvá hra v sérii sa sústreďuje na križiacke výpravy a na rytierov. V hre prevezmete rolu Altaïr Ibn-La’Ahada a budete musieť zavraždiť deväť cieľov roztrúsených po Jeruzaleme, Damascuse a Acre.

Trilógia Ezia Auditore da Firenzeho

Assassin’s Creed II (rok 1459-1500)

AC 2
Zdroj: hdqwalls.com

Druhá časť série sa odohráva počas talianskej renesancie a príbeh sa točí okolo mladého muža Ezia Auditore da Firenzeho, ktorému zavraždili rodinu, a tak sa stáva assassinom, aby ich pomstil.

Assassin’s Creed: Brotherhood (rok 1500-1507)

AC Brotherhood
Zdroj: hdqwalls.com

Po udalostiach v Assassin’s Creed II príbeh Ezia pokračuje. Ezio prichádza do Ríma, aby sa postavil rodine Borgiovcov, ktorí vládnu Rímu a založil základy assassinského rádu.

Assassin’s Creed: Revelations (rok 1511)

AC Revelations
Zdroj: hdqwalls.com

Revelations ponúka veľké epické finále trilógie Ezia. Tentokrát sa Ezio vydá do Konštantinopolu, hľadajúc tajomstvá, ktoré po sebe zanechal assassínsky majster Altaïr. Počas toho s Eziom prežívame jeho posledné dni života.

Príbeh a dobrodružstvá rodiny Kenway

Assassin’s Creed IV: Black Flag (rok 1712-1722)

AC BF
Zdroj: hdqwalls.com

Hlavnou postavou Black Flag je Edward Kenway, ktorý celý život hľadá svoje šťastie. Hra sa odohráva počas zlatej éry pirátov. Edward je počas svojej cesty nechtiac zatiahnutý do konfliktu medzi assassínmi a templármi.

Assassin’s Creed: Rogue (rok 1752-1760)

Zdroj: hdqwalls.com

V tejto časi sa karty obrátili. Budete hrať za Shaya Cormaca, templára, ktorý bol niekedy assasinom, no zradili ho tí najbližší. A tak sa so Shayom vydáte na lov assassinského rádu.

Assassin’s Creed III (rok 1754-1783)

AC 3
Zdroj: hdqwalls.com

V tretej časti série si zahráte aj za templára Haythama a aj za jeho syna Connora, ktorý sa po vyvraždení jeho osady stáva assassinom, aby zabil ľudí zodpovedných za smrť jeho matky. Hra sa odohráva počas americkej revolúcie.

Assassin’s Creed: Unity (rok 1776-1808)

AC Unity
Zdroj: hdqwalls.com

Hra je zasadená do francúzskej revolúcie, kde sa hlavná postava Arno Dorian snaží odhaliť korupciu skrytú za revolúciou. Postupne sa stáva assassinom a príbeh sa zamotáva v momente, keď Arno zistí, že jeho životná láska je templárkou.

Assassin’s Creed: Syndicate (rok 1868)

AC Syndicate
Zdroj: hdqwalls.com

Syndicate rozpráva príbeh o dvojičkách Evie a Jacob Frye, ktorí musia oslobodiť Londýn počas priemyselnej revolúcie. A tak sa púšťate do boja s organizovanými zločincami a snažíte sa vybudovať frakcie, aby ste zničili templárov. Toto je celá Assassin’s Creed séria.

Ktorý diel sa vám páči najviac a prečo? Dajte nám vedieť do komentárov! 

Zdroj: overmental.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Si predplatiteľom PlayStation Plus? Marec ti prinesie až štvoricu hier vrátane Final Fantasy VII Remake

Marec 2021 je za rohom a s jeho príchodom sa môžeš pripraviť na ďalšie bezplatné hry, čo samozrejme platí len pre predplatiteľov služby PlayStation...

Prvé zábery z fantasy seriálu Shadow and Bone sú vonku. Spoznajte svet plný vojny, intríg a mágie

Toto by nemalo ujsť žiadnym milovníkom fantasy! Netflix stavil na úspech knižnej série Grishaverse, ktorá si po svojom vydaní zaslúžila rýchly obdiv u viacerých...

Tri nové Pokémon hry hlásia návrat Diamond a Pearl; RPG s otvoreným svetom príde budúci rok

Tri nové Pokémon hry Séria Pokémon oslavuje 25. výročie od vydania prvých hier Pokémon Red a Blue z roku 1996. Kartičky idú na dračku, vďaka...

Nový Blade v MCU nebude pre dospelých, Deadpool teda zostáva jedinou výnimkou

Blade reboot s hodnotením PG-13 Blade reboot bude očividne menším krvákom, ako keď sme tohto lovca upírov videli prvý raz. Vtedy ho stvárnil Wesley Snipes...

Ôsma epizóda seriálu WandaVision obsahovala potitulkovú scénu, vďaka ktorej sa vyrovnajú sily vo Westview

Tento článok obsahuje SPOILERY z ôsmej epizódy seriálu WandaVision. Pokiaľ ste ju teda ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr. Potitulková scéna ôsmej epizódy WandaVision Ide do tuhého....