Legendárne Audi TT umiera. Nová generácia športového auta bude celkom rozdielna

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dnes už legendárne auto Audi TT je športový model nemeckej automobilky. Svoje počiatky píše od roku 1995, kedy bol predstavený jeho koncept. Ako informuje portál Auto Express, v blízkej budúcnosti sa jeho dlhoročný smer zmení zo „športiaku“ na elektrické SUV pre rodiny.

Auto Audi TT ako elektrické SUV?

Prvá generácia TT Coupé (8N) jazdí na cestách od roku 1998, pričom pred novým miléniom bol predstavený aj model TT Roadster (8N). Oba modely sa prestali vyrábať v roku 2005. Onedlho nato Audi v roku 2006 prišlo s novým modelom TT Coupé (8J) a novou generáciou TT Roadster (8J).

Aktuálna generácia je vo výrobe už 13 rokov, čo je pri pohľade na minulosť automobilky pravý čas na nový model. „Staré“ TT sa pritom celkom zle predáva. Trh sa radikálne zmenil, s čím prichádza aj radikálne rozdielny dopyt, ktorý Nemci vyplnia novým Audi TT, elektrickým SUV.

Správy odhaľujú, že Audi TT novej generácie bude mať aj zadné dvere. Automobilka sa tak po dlhej tradícii tohto športového modelu, ktorý bol známy aj vďaka 3-dverovému dizajnu, rozhodla spraviť z neho pohodlnejšie auto pre rodiny.

Očakáva sa, že športový vzhľad bude zachovaný viacerými dizajnovými prvkami. Novej generácii by nemali chýbať ikonické veľké prívody vzduchu do motora, ktoré však budú odteraz zbytočné. Pôjde totiž o elektromobil.

audi tt rs roadster
Zdroj: Audi (audi.co.uk)

Nové auto by sa malo volať Audi eTTron. Pôjde o jedno z 20 kompletne elektrických modelov, ktoré automobilka plánuje predstaviť v nadchádzajúcom desaťročí. Konkrétne toto osloví ľudí, ktorí zaň zaplatia zhruba 52 000 eur.

V základnej výbave bude eTTron poháňať elektrický motor o výkone 200 konských síl. V plnej výbave pôjde o 4 motory so súčtom výkonu cez 400 koní. Energiu im budú dodávať batérie, ktoré budú dostupné v troch veľkostiach: 45kWh, 58kWh a 78Kwh. Odhaduje sa, že to znamená dojazd 320 až 545 km.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: autoexpress.co.uk, carthrottle.com, wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -