Naozaj chcel Jared Leto zrušiť film JOKER s Joaquinom Phoenixom?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

O Jokerovi sa dá objektívne tvrdiť, že uspel. Celosvetovo si ku dnešnému dňu zarobil takmer 620 miliónov amerických dolárov, ako nájdeme na Box Office Mojo. Na česko-slovenskej filmovej databáze CSFD má hodnotenie 90 % (17. najlepší film), na Rotten Tomatoes má užívateľské hodnotenie 89 % a na portáli IMDb mu svieti skóre 8,9/10 bodov (13. najlepší film). Pre našu recenziu klikaj sem. Avšak, nie každému sa páčil až tak. Boli tu aj takí, ktorí by boli radšej, keby sa vôbec nenatočil. Napríklad taký herec Jared Leto chcel zrušiť film Joker.

joker recenzia
Zdroj: hdqwalls.com

Jared Leto chcel zrušiť film Joker

Len nedávno sme vám priniesli článok, v ktorom sme zhrnuli, prečo je Jared Leto naštvaný na film Joker a predstaviteľa Arthura Flecka – herca Joaquina Phoenixa. Podľa jeho prehlásení sme zhodnotili, že sa cíti urazený. Filmové štúdio Warner Bros. sa rozhodlo neosloviť ho pri kastingu na hlavnú úlohu v tomto novom DC príbehu.

Narozdiel od legendárnych výkonov Jacka Nicholsona či Heatha Ledgera bol Letov Joker vôbec najviac kritizovaným. Možno aj preto sme ho naposledy videli vo filme Suicide Squad (2016) a odvtedy sa nikde neukázal. V tom čase nebol s filmom spokojný ani on sám, keďže sa množstvo jeho natočených scén nedostalo do finálnej verzie filmu.

Minulý rok sa totižto rozprávalo o tom, že Joker zo Suicide Squad dostane svoj vlastný film. Dokonca mala vzniknúť aj spoločná snímka Jokera a Harley Quinn. Potom však na stôl prišiel sólový film s Joaquinom Phoenixom od režiséra Todda Phillipsa, ktorý absolútne zatienil ostatné projekty. Dokonca ho neuvidíme ani vo filmoch Birds of Prey (2020)The Suicide Squad (2021), ktoré sú súčasťou sveta DCEU (sólovka Joker sa nachádza vo vlastnom univerze).

Zdroj: vanityfair.com

Urazený herec

Je možné, že sa cíti podvedený? Ako odhaľuje The Hollywood Reporter, Leto nevzal dobre zistenie, že štúdio sa rozhodlo zrealizovať Phillipsov projekt. Tento fakt ho nielen urazil, ale dokonca dohnal ku krokom, ktoré zahraničné médiá považujú za zúfalé. Snažil sa film Joker zrušiť.

Jared Leto sa údajne sťažoval svojim agentom v medzinárodnej mediálnej agentúre CAA, ktorí tiež zastupujú režiséra Todda Phillipsa. Podľa všetkého poprosil aj svojho hudobného manažéra Irvinga Azoffa, aby sa skontaktoval s vysoko postaveným riaditeľom v materskej spoločnosti filmového štúdia Warner Bros. Nie je jasné, či malo ísť o Jeffa Bewkesa (Time Warner) alebo Randalla Stephensona (AT&T), no cieľom bolo doviesť Warnerov k tomu, aby Phillipsovho Jokera zrušili.

Zdroje blízke herca túto skutočnosť popierajú. Azoff to odmietol komentovať. Fakt však je, že Azoff a Leto prestali spolupracovať zhruba v čase, kedy bol film Joker oficiálne oznámený.

Taktiež vyšli na povrch informácie o tom, že Warnerom sa nepáčilo Letove správanie počas produkcie filmu Suicide Squad (2016), kedy svojim kolegom-hercom dával zvláštne „darčeky“, ktoré mu mali pomôcť dostať sa do hlavy šialeného Princa zločinu. Šlo napríklad o živú krysu, ostré náboje, mŕtve prasa či sexuálne pomôcky. Podľa všetkého nešlo ani o mediálnu kampaň.

Joker s Jaredom Letom oficiálne dostáva vlastný film!
Zdroj: collider.com

Režisér Suicide Squad (2016) David Ayer podľa všetkého taktiež nebol spokojný s jeho výkonom. Vo finálnom strihu sa Letov Joker ukazuje len na pár minút, no natočeného bolo omnoho viac materiálu. Ayer zmenšenie jeho úlohy verejne odôvodnil zachovaním tempa filmu.

„Na jeho obranu, [pri Suicide Squad] nikdy nešlo o jeho film, no jeho pokus ‚vynájsť‘ si v ňom väčšiu rolu zlyhal,“ vyjadril sa anonymný zdroj.

Následky

Verejný zástupca Leta popiera veľké množstvo z informácií, ktoré hovoria o jeho nespokojnosti a správaní voči filmu Joker. Navyše poukázal na to, že herec je aj ďalej v spokojnom pracovnom pomere so štúdiom Warner Bros., pričom aktuálne pracuje po boku Ramiho Maleka či Denzela Washingtona vo filme Little Things režiséra Johna Leeho Hancocka. Isté súvislosti však poprieť nemôže.

Vyzerá to tak, že Letova nespokojnosť s Jokerom Todda Phillipsa a Joaquina Phoenixa pomohla ukončiť jeho napätý vzťah s mediálnou agentúrou CAA. Anonymné zdroje podľa THR hovoria, že herec nebol nadšený z toho, že agenti ho o pripravovanom projekte neinformovali skôr. Keď ho o ňom konečne informovali, vraj im povedal, aby sa pokúsili projekt zrušiť. Nesprávali sa k nemu totiž tak, ako by si oscarový herec zaslúžil, tvrdia zahraničné zdroje.

Leto niekoľko mesiacov pred premiérou Jokera vymenil mediálnu agentúru CAA za konkurenčnú WME. V CAA ho podľa všetkého nemali veľmi radi, keďže počas spolupráce svojich agentov, reprezentantov a manažérov vymenil až trikrát. Zdroj blízky hercovi popiera, že to súviselo s filmom Joker. Leto vraj zmenu plánoval už dlhšie.

Jared Leto chcel zrušiť film JOKER
Zdroj: pngguru.com, popsugar.co.uk

V tomto momente je otázne, či sa Jared Leto ešte niekedy ukáže ako Joker. Anonymné zdroje tvrdia, že nie:

„Ako by vôbec mohol hrať Jokera po Phoenixovi? Viac-menej to ukončilo jeho čas v koži Princa zločinu.“

Možno ho čaká väčšia budúcnosť v Sony/Marvel filmoch, keďže ho už budúci rok uvidíme v hlavnej úlohe komiksovky Morbius.

Zdroj: hollywoodreporter.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -