Joker: Jared Leto je naštvaný na Joaquina Phoenixa a jeho vlastný film

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Film Joker je už týždeň v kinách a za ten čas sa dočkal množstva zmiešaných názorov. Na jednej strane ide o kontroverzný film plný surového násilia, no zároveň stihol celosvetovo zinkasovať cez 272 miliónov amerických dolárov. Ešte pred oficiálnou premiérou sa mu podarilo na filmovom festivale v Benátkach získať ocenenie Zlatého leva.

Nečudovali by sme sa, keby ďalej mieril priamo na Oscary. Najväčšiu poklonu si zaslúži herec Joaquin Phoenix, ktorý nám predviedol jeho herecký koncert. Stále sa však nájde kopa negatívnych názorov od divákov, kritikov či dokonca od jedného herca zo sveta DCEU. Aký má na film názor bývalý Joker, Jared Leto?

premiera filmu joker
Zdroj: tl.fanpop.com

Jared Leto bol naštvaný na film Joker

Portál THR odhalil bližší pohľad na produkciu filmu Joker od samotného začiatku. V skorých fázach ho mal na starosti režisér Martin Scorsese (Taxikár, Kráľ komédie), ktorý sa mal v jednom bode postarať aj o réžiu. Nakoniec z toho však vzišlo to, že Scorsese nemal na výrobe filmu vôbec žiaden podiel.

Súčasťou tohto pohľadu na produkciu bolo aj veľmi zaujímavé vyhlásenie: „Tsujihara odklepol Jokera, ktorý stojí menej ako $70 miliónov, pričom nechal Jareda Leta – ktorý hral Jokera v Suicide Squad – odcudzeného a rozčúleného týmto krokom.“ Herec Jared Leto bol teda na štúdio Warner Bros. naštvaný za to, že idú natočiť sólový film bez neho a s novým hercom.

Minulý rok sa totižto rozprávalo o tom, že Joker zo Suicide Squad dostane svoj vlastný film. Dokonca mala vzniknúť aj spoločná snímka Jokera a Harley Quinn. Potom však na stôl prišiel sólový film s Joaquinom Phoenixom od režiséra Todda Phillipsa, ktorý absolútne zatienil ostatné projekty.

Joker s Jaredom Letom oficiálne dostáva vlastný film!
Zdroj: collider.com

Začiatkom roku 2019 sa tak filmy Joker s Jaredom Letom a Harley Quinn & Joker vymazali zo zoznamu Warner Bros. a DC projektov. Je teda zrejmé, prečo bol Jared Leto naštvaný. Dokonca ho neuvidíme ani vo filmoch Birds of Prey (2020) a The Suicide Squad (2021), ktoré sú súčasťou sveta DCEU. Mnoho fanúšikov by dokonca bolo spokojných, keby sa jeho Joker už nikdy neukázal.

Narozdiel od legendárnych výkonov Jacka Nicholsona či Heatha Ledgera bol Letov Joker vôbec najviac kritizovaným. Možno aj preto sme ho naposledy videli vo filme Suicide Squad (2016) a odvtedy sa nikde neukázal. V tom čase nebol s filmom spokojný ani on sám, keďže sa množstvo jeho natočených scén nedostalo do finálnej verzie filmu.

V tomto momente je otázne, či sa Jared Leto ešte niekedy ukáže ako Joker. Možno ho čaká väčšia budúcnosť v Sony/Marvel filmoch, keďže ho už budúci rok uvidíme v hlavnej úlohe komiksovky Morbius.

Chceli by ste Jareda Leta ešte niekedy vidieť v úlohe Jokera? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: ign.com, comicbook.com, gamesradar.com, cbr.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -