Seriály

Netflix odhalil ich 10 najpozeranejších originálnych seriálov za posledný rok

Najpozeranejšie seriály na Netflixe

Streamovací gigant Netflix sa môže pýšiť úžasnými originálnymi filmami a seriálmi, ktoré vychádzajú ako na bežiacom páse. Konkurencia v podobe služieb ako HBO GO, Amazon Prime či Hulu je síce silná, no v pomere kvalita/kvantita jednoznačne vyhráva Netflix. Karty nepochybne zamieša platforma Disney+, ktorá oficiálne príde na trh už 12. novembra.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tá ponúkne originálny obsah zo sveta Disney, Marvel a Star Wars, čo budú ostatné služby len veľmi ťažko prekonávať. Medzitým sa Netflix pochválil zoznamom svojich 10 najpozeranejších originálnych seriálov za posledných 12 mesiacov. Dôkladnú analytickú správu ponúkol portál The New York Times, ktorý odhalil aj presné čísla sledovanosti. Ktorý seriál sa ocitol na samotnom vrchole?

stranger things hra

Zdroj: pinterest.com

Medzi najpopulárnejšie tituly od októbra 2018 do septembra 2019 sa samozrejme radia seriály ako Stranger Things, The Umbrella Academy a podobne. Nie je žiadnym prekvapením, že sa na prvom mieste umiestnil práve Stranger Things s 64 miliónmi zhliadnutí. Tento hit sa počas leta dočkal tretej série, čo mu zabezpečilo zlatú medailu v tomto zozname.

Hneď pod ním sa nachádza seriál The Umbrella Academy, ktorý vychádza zo známej komiksovej série. Na konte má cez 45 miliónov zhliadnutí. Tretie miesto patrí španielskemu seriálu La Casa de Papel aka Money Heist s 44 miliónmi. Ďalej sa v TOP 10 nachádzajú obľúbené tituly ako Sex Education, Our Planet či Elite.

Celý TOP 10 zoznam:

1. Stranger Things – 64 miliónov zhliadnutí
2. Umbrella Academy – 45 miliónov zhliadnutí
3. La Casa de Papel aka Money Heist – 44 miliónov zhliadnutí
4. You – 40 miliónov zhliadnutí
5. Sex Education – 40 miliónov zhliadnutí
6. Our Planet – 33 miliónov zhliadnutí
7. Unbelievable – 32 miliónov zhliadnutí
8. Dead to Me – 30 miliónov zhliadnutí
9. When They See Us – 25 miliónov zhliadnutí
10. Elite – 20 miliónov zhliadnutí

Ktoré z týchto seriálov ste videli? Už v ďalšom článku sa pozrieme na TOP 10 najpozeranejších originálnych filmov na Netflixe!

Zdroj: hypebeast.com, nytimes.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Seriály

  Obrovský šok pre fanúšikov seriálu Game of Thrones. Naozaj chystajú TOTO?

  Seriály

  Seriál Loki bude aj osobnou drámou. Čo prezradil jeho tvorca?

  Seriály

  Nový trailer ku krátkometrážnemu seriálu Survive nám ukazuje herečku Sophie Turner v mrazivom boji o prežitie

  Seriály

  Predstaviteľ Jima Hoppera povedal, že 4. séria Stranger Things mala vyjsť začiatkom roku 2021. Dočkáme sa jej neskôr?

  Pridaj komentár