James Cameron vysvetľuje, ako Avatar 2 a ďalšie pokračovania navždy zmenia svet kinematografie!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Svet kinematografie je plný mien, ktoré ho navždy zmenili. Títo velikáni predstavili svetu nové príbehy, ktoré si predtým nikdy nevedeli predstaviť. Ukázali nám, že všetko je možné a s úžasom nás nechali ohromených. Jedným z mien, ktoré opakovane posúva tento priemysel vpred, je James Cameron. Je známy pre nesmierne množstvo revolučných projektov, dnes sa však bližšie pozrieme na jeho budúcnosť. Po filme z roku 2009 totižto príde Avatar 2 a ďalšie pokračovania, ktorými nás režisér opäť ohromí!

Zdroj: digitalspy.com

Avatar 2 a pokračovania navždy zmenia 3D

Len nedávno sa James Cameron v Sydney rozrozprával s médiami a fanúšikmi. Počas sedenia otázok a odpovedí sme sa toho dozvedeli naozaj veľa a nahliadli sme do hlavy jedného z najväčších filmových vizionárov. Cameron povedal, že „Hollywood 3D filmom neprospel použitím post-konverzie,“ a taktiež podotkol, že kvôli tomu sa „prirodzený vývoj technológií v posledných rokoch zastavil.“ S budúcimi Avatar filmami to však chce zmeniť. Revolúcia moderného 3D sa podľa všetkého už začala:

„Ja sa na to pozerám tak, že nepracujem na televíznej produkcii. Ja robím pokračovania Avatara – celkom štyri. Posnažím sa, aby ponúkli najlepšie 3D, ako je možné. To znamená, že budem spolupracovať s ľuďmi z Dolby Cinema, ktorí vyvinuli projekciu s vysokým dynamickým rozsahom, ktorá premieta 16 foot-lambertov svetla na 3D plátno cez okuliare, čo je revolučné. V normálnej situácii sa pozeráte na 3 foot-lamberty. 16 je množstvo, ktoré by ste mali vidieť. Práve tak by mali filmy vyzerať.“

avatar-2
Zdroj: haktechs.com

Ďalšie kroky po revolúcii

Ďalším krokom je umožniť divákom pozerať 3D filmy bez použitia okuliarov. To je niečo, o čom Cameron už v minulosti rozprával. Vieme tak, že na tom už v dnešnej dobe pracuje. Momentálne sa však zameriava na spoluprácu s Dolby Cinemas, s ktorými chce vyriešiť problém príliš tmavých 3D filmov. „Bežne sledujete tri až štyri foot-lamberty,“ povedal Cameron, hovoriac o jednotkách, ktoré merajú množstvo svetla odrazeného z filmového plátna. „Šestnásť je číslo, ktoré by sme mali dosiahnuť. Tak by mali filmy vyzerať.“ Potom, keď budú 3D filmy vyzerať tak dobre, ako to je možné, sa dostane na radu revolúcia v technológii:

„Musíme do kín odstať laserové premietacie systémy, aby sme si mohli plne užiť 3D cez okuliare. Potom tam musíme dostať autostereoskopické obrazovky – veľké panelové displeje, pri ktorých vôbec nebudete potrebovať okuliare. S nimi získame viacero diskrétnych uhlov sledovania a všetko okolo toho. Každý, kto sa o tieto 3D technológie zaujíma, bude vedieť, o čom rozprávam. Všetko je možné. Je to len o tom, či sa to naozaj stane.“

Avatar 2
Zdroj: avatarmovie.com

V časoch prvého Avatara boli 3D technológie niečo úžasné. Dnes už je to však úplne bežná záležitosť, nad ktorou sa nepozastavujeme. James Cameron sľubuje, že s nadchádzajúcim Avatarom 2 nás opäť prekvapí a ukáže nám, čo všetko je vo svete kinematografie možné. Ako vravel, 3D v nasledujúcich filmoch by malo byť úplne najlepšie, ako je to možné.

Čo vravíte na odhodlaný postoj Jamesa Camerona voči jeho nasledujúcim Avatar filmom? Veríte, že nás tento revolucionár opäť prekvapí? Všetko sa dozvieme v decembri roku 2020, kedy si pokračovanie Avatar 2 pozrieme v našich kinách!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -