Herec Robert Downey Jr. si nakoniec ide po Oscara za film Avengers: Endgame

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Avengers: Endgame na Oscaroch

Štúdio Disney to so svojim klenotom Avengers: Endgame myslí naozaj vážne a z budúcoročných Oscarov neplánujú odísť na prázdno. Okrem toho, na zoznam potenciálnych nominácií pridali aj herca Roberta Downey Jr., ktorý sa vo svete MCU vyskytuje od jeho začiatku. Ako už dobre vieme, film Avengers: Endgame ukončil púť jednej ikonickej postavy a tak nastal čas jeho pôsobenie v úlohe Iron Mana oceniť niečím prestížnym.

Fanúšikovia však neboli od začiatku nadšení, pretože sa na zozname nominovaných herec pôvodne neobjavil. To neostalo bez povšimnutia a verejnosť vytvorila online petíciu, v ktorej štúdio Disney donútili presadiť Roberta Downey Jr. na odovzdávanie cien Akadémie. To však ešte neznamená úspech a o tom, či bude herec nominovaný, rozhodnú až kritici.

iron man robert downey jr.
Zdroj: cnet.com

Avengers: Endgame sa svojou kvalitou jednoznačne zapísal do sveta kinematografie a Disney na zoznam dopísalo aj hercov ako Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Josh Brolin, Paul Rudd a Don Cheadle – za najlepší herecký výkon. Nechýba ani ženské obsadenie, do ktorého Disney zaradil herečky Scarlett Johansson, Gwyneth Paltrow, Zoe Saldana, Karen Gillan a Brie Larson – v kategórii najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe.

Ktoré nominácie si odnesie Avengers: Endgame?

Ako som už spomínal vyššie, Avengers: Endgame by mohol excelovať hneď v niekoľkých kategóriách. Disney sa bude chcieť zamerať na najlepší film, najlepší scenár, najlepší adaptovaný scenár, najlepšiu kameru a najlepší filmový strih. Sošku by si mohli taktiež odniesť aj v kategóriách ako najlepší produkčný dizajn, najlepšie kostýmy, najlepší make-up, najlepší zvukový mix, najlepší zvukový strih a najlepšie vizuálne efekty.

Disney sa skutočne snaží a rozbieha kampane, aby si uchmatli aspoň niektorú z cenných sošiek. Podarí sa im to aj cez poriadnu dávku kritiky, ktorú musel v poslednom období Marvel zniesť? Reč je o režisérovi Martinovi Scorsesemu, ktorý nazval MCU filmy „nevhodnými do kín“. Aj cez tieto názory sa ich popularita nezmenila a Avengers: Endgame sa stal najväčším filmom v histórii.

avengers endgame dvd

Niet sa čomu čudovať a aj preto je veľká pravdepodobnosť, že si daný film odnesie niekoľko Oscarov – hlavne po technickej stránke filmu. Bude určite zaujímavé sledovať, do ktorých kampaní dá Disney najviac peňazí a či sa niektorým z nich podarí uspieť. Hercom šance moc nedávame, ale aj tu môžu Avengeri prekvapiť.

Má podľa vás najväčšia komiksovka všetkých čias potenciál zaradiť sa medzi víťazov? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -