FilmyOdporúčame

Avengers: Endgame ovládne Oscary. Aké má Marvel plány?

Avengers: Endgame na OscarochMarvel, respektíve štúdio Disney dúfa, že posledná veľkolepá tímovka zo superhrdinského univerza uspeje na odovzdávaní Cien Akadémie. Film bol totižto zaradený do oficiálnej sekcie “For Your Consideration (na vaše zváženie) na oficiálnej webstránke. Čo nám spustenie oscarovej kampane k snímke prezrádza o viere štúdia a s akými ďalšími titulmi sa pokúsia zabojovať na prestížnych cenách?

avengers: endgame recenzia

Zdroj: in.pcmag.com

Avengers: Endgame na Oscaroch

Ako každý rok, aj tentokrát Disney promuje svoje najúspešnejšie, najväčšie a najobľúbenejšie filmy sezóny, ktoré majú podľa nich šance na úspech na galavečeri 92. ročníka Odovzdávania Cien Akadémie. Zlaté sošky si svojich nových majiteľov nájdu 9. februára 2020, kedy sa samotné odovzdávanie koná. Avšak, ešte predtým treba určiť nominácie.

Štúdio Disney aktualizovalo svoju stránku, na ktorej zobrazuje 5 filmov, ktoré chce poslať na OscaryAvengers: Endgame, Aladin, Toy Story 4, Leví kráľ a Ľadové kráľovstvo 2. Pre každý z nich sú usporiadané exkluzívne uzavreté premietania, na ktoré pozývajú členov Akadémie filmových umení a vied, teda ľudí, ktorí rozhodujú a nomináciách a konečných výhrach Oscarov.

Štúdio promuje 5 filmov, no dôležité je tu poradie. Prvý počin, ktorý sa komukoľvek zobrazí po načítaní stránky, je marvelovka Avengers: Endgame, do ktorej Disney vkladá veľké nádeje. Aj preto je usporiadaných až 11 premietaní pre členov Akadémie v Los Angeles, New Yorku, San Franciscu a v Londýne.

Ako sa určujú výhercovia Oscarov

Zdroj: flipboard.com

Kategórie

Nie je známe, o aké konkrétne kategórie chce štúdio bojovať. S veľkoleposťou Endgame a titulom najúspešnejšieho filmu všetkých čias by však boli logické hlavné kategórie ako Najlepší film, Najlepšia réžia či Najlepší herec v hlavnej úlohe. Práve do tej tretej nielen tvorcovia, ale aj fanúšikovia vkladajú najviac nádeje. Ako sme vám odhalili už dávnejšie, dokonca aj samotní režiséri veria, že výkon Roberta Downeyho Jr. (Tony Stark) si zaslúži Oscara:

“To, čo je tak neuveriteľné na Robertovi Downeym a jeho výkone – a myslíme si, že ide o výkon, ktorý si zaslúži ocenenia – je moment, kedy sa pozrie na Benedicta (Doctor Strange). V tom momente, čo vidíte, že sa stane s jeho tvárou, spôsob, akým mu klesnú oči a uvedomí si to… Je to preto, lebo pozná riešenie. Riešenie, ktoré zahŕňa jeho lusknutie prstami – a jeho smrť.

Obaja režiséri pokračovali a podotkli, že si myslia, že Downeyho výkon v MCU je “ohromujúci”. “Zaslúži si Oscara viac ako ktokoľvek za posledných 40 rokov, a to vďaka tomu, ako motivoval populárnu kultúru,” dodali bratia Russovci.

Dostane Robert Downey Jr. Oscara za Avengers Endgame

Zdroj: stickpng.com, digitalspy.com

Je otázne, či Avengers: Endgame na Oscaroch zaujme natoľko, aby nielen vyhral hlavné kategórie, ale vôbec bol nominovaný. Tento rok je konkurencia naozaj silná, a to vo všetkých ohľadoch. Sme preto zvedaví, ako sa Akadémia nakoniec rozhodne. Nechajú sa stiahnuť faktom, že Marvel za poslednú dekádu motivoval populárnu kultúru tak ako nikto? To by sme mali zistiť v januári 2020, kedy by mali byť odhalené nominácie.

Zaslúži si podľa vás Avengers: Endgame či niektorý z ďalších filmov, ktoré Disney promuje, vyhrať hlavné kategórie? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, disneystudioawards.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Netflix prichádza s novým trailerom na film To All the Boys: P.S. I Still Love You

  Filmy

  Toto je najlepší film 21. storočia podľa magazínu Empire. Aké filmy sa umiestnili na ďalších priečkach?

  FilmyTIP na film

  TIP na film: Vlak do Pusanu | Cesta vlakom sa zmení na boj o prežitie

  Naša tvorbaOdporúčameRozhovory

  Rytmus: "Je to môj najhiphopovejší a najsilnejší projekt, aký som mohol urobiť." | VIDEOROZHOVOR

  Pridaj komentár