Dokázali hračky zažiariť aj po takmer desiatich rokoch? | Toy Story 4 RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Toy Story 4 RECENZIA – Keď v roku 1995 prišlo do kín prvé Toy Story, navždy to zmenilo dejiny animovaných filmov. Ja osobne som celé detstvo sledoval prvé dva filmy na VHS kazetách, keďže som nemal tú možnosť ich zažiť v kinách. Všetko sa však zmenilo v roku 2010, kedy po jedenástich rokoch vyšla tretia časť.

Štúdio Pixar si tak na svoje konto pripísalo jednu z prvých bezchybných filmových trilógií v dejinách kinematografie. Perfektnej tretej časti nechýbal emotívny koniec a väčšina fanúšikov si myslela, že tu príbeh hračiek navždy končí. Nuž, mýlili sme sa. Po deviatich rokoch totižto prichádza film Toy Story 4, ktorý dnes už pozeráme ako dospelí ľudia.

Väčšina z nás vyrástla spolu s touto sériou. Woody, Buzz a celá ich partia boli našimi najlepšími kamarátmi. Najnovší prírastok do série Toy Story má teda pred sebou nie veľmi jednoduchú úlohu. Musí zaujať hneď dve cieľové kategórie, ktoré sú diametrálne odlišné. Jednou sú rodičia a poprípade dnes už dospelí ľudia, ktorí spolu s hračkami vyrástli.

Toy Story 4
Zdroj: empireonline.com

Druhou kategóriou sú malé deti, ktoré chcú isť cez víkend do kina a nikdy nevideli predošlé filmy zo série. Snímky od štúdia Pixar majú našťastie jednu veľmi špecifickú vlastnosť. Zatiaľ čo väčšina animovaných filmov je cielená pre deti a užijú si ich aj dospelí, toto je presný opak. Pixar tvorí hlboké filmy pre dospelých, ktoré sú zaobalené do rozprávok pre deti.

Toy Story 4 RECENZIA

Andy odchádza na vysokú školu a všetky jeho hračky putujú do dobrých rúk malého dievčatka menom Bonnie. Tá sa aktuálne chystá do predškolskej prípravky, kde si počas prvého dňa spraví nového kamaráta – doslova. Z odpadkov si vytvorí hračku Vidlíka, ktorý však sám seba považuje za smeť.

Kovboj Woody si teda zoberie na triko to, že mu vysvetlí dôležitosť toho byť pre dieťa hračkou. Počas rodinného výletu sa spolu zatúlajú do miestneho starožitníctva, kde ich čaká nebezpečné dobrodružstvo plné nových (a starých) kamarátov. Do Woodyho života sa vráti aj jeho stará láska z predošlých filmov, porcelánová pastierka Bo Peep. Ako si vyberie medzi láskou a kamarátmi?

Toy Story 4
Zdroj: metrotimes.com

Po oznámení ďalšieho pokračovania si mnoho fanúšikov kládlo jasné otázky. Má nám séria Toy Story ešte čo ukázať? Chceme vôbec vidieť čo sa stalo ďalej po filme Toy Story 3? Odpovede sú jednoznačné – áno a áno. Pozeráme sa totiž na úplne novú a tentokrát asi aj poslednú kapitolu ich života.

Hračky sú s novým dieťaťom, stretávajú nových kamarátov a jediné zmienky z predošlých filmov sú postavy Andy a Bo Peep. Všetko je však nádherne vysvetlené tak, aby tomu rozumeli aj noví diváci. Skalní fanúšikovia si tiež prídu na svoje, keďže sa v tomto filme nachádza najviac skrytých odkazov na ostatné filmy štúdia Pixar v histórii. A čo môže byť viac, ako spokojnosť oboch vyššie spomenutých skupín?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -