Dobrá správa pre budúcnosť DC projektov. Na HBO Max sa objavia aj Batgirl a Zatanna

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Batgirl aj Zatanna na HBO Max

- Advertis

Batgirl a Zatanna boli najnovšie potvrdené ako chystané projekty od Warner Bros. Spoločnosť to oznámila v piatok v rámci investorskej akcie pre korporát AT&T. A nielen to, naozaj nám odhalili viacero vecí, ktoré sa z ich dielne chystajú. Potvrdili nám veci, ktoré poznáme, napríklad The Suicide Squad, The Batmana či Black Adama.

Zároveň však odhalili nové, doteraz nepoznané projekty alebo potvrdili tie, o ktorých sa len špekulovalo. Zahŕňalo to nielen filmy, ale aj televízne súčasti či videohry. Potvrdený bol napríklad aj podtitul na pokračovanie Shazama! s názvom Fury of the Gods. Uvideli sme aj viaceré animované a detské programy, ale najviac zaujala práve spomínaná skupina superhrdiniek.

Warner-Bros-DC-Comics-Slate
Zdroj: movieweb.com

Batgirl po rokoch dostane reálne film

Batgirl sa totiž chystala už niekoľko rokov. Istý čas bol s filmom spájaný Joss Whedon, ktorý nakoniec priniesol (žiaľbohu?) Justice League. Ten však dal prednosť nielen tejto tímovke, ale vraj od supehrdinky odišiel aj kvôli kreatívnym nezhodám. V roku 2018 mala písať scenár Christina Hodson, ale nakoniec sa pustila do Birds of Prey a tak priniesla nový príbeh o Harley Quinn.

Nie je ale kvôli tomu vylúčené, že by o spomínanú Batgirl nemala záujem. Pretože v minulosti už povedala, že na projekte je schopná pracovať veľmi skoro a rýchlo, a už by mala v hlave aj obsadenie. Tak či sa do neho pustí, to uvidíme. Nebolo totiž ešte potvrdené, či je s filmom spojená.

batgirl
Zdroj: movies.mdxdwn.com

Najmocnejšia homo magi v seriálovej podobe

Avšak zo stránok komiksov uvidíme aj ďalšiu schopnosťami obdarenú ženu. O nej sa hovorilo už skôr, ale teraz to máme oficiálne potvrdené. Zatanna však nepríde ako film, ale skôr televízna séria. Takže je rovnaké isté, že sa ukáže vo vysielaní streamovacej služby HBO Max.

Ide o postavu, ktorá sa objavuje v komiksoch už od roku 1964. Vytvorená bola Gardnerom Foxom and Murphy Andersonom. Okrem animovanej formy sme dostali doteraz iba jedno hrané stvárnenie a to Serindou Swan v seriáli Smallvile. Daná hrdinka plnohodnotne ovláda mágiu, avšak vystupuje aj ako kúzelníčka na pódiách.

smallville zatana
Zdroj: blog.mrzach.com

O projekty podľa DC komiksov veru nebude núdza

Batgirl a Zatanna tak budú cennými príspevkami od Warner Bros. na HBO. Najbližšie sa tam dočkáme Justice League, ale tak ako bolo pôvodne zamýšľané od Zacka Snydera vo viac ako štvorhodinovej verzii. Bude to v podstate od neho posledný projekt od DC, ale aspoň sa konečne rozlúči (dúfajme že) dôstojným spôsobom. Jedine, že by sme sa po veľkom úspechu dočkali aj pokračovania, to je ale nepravdepodobné.

Neveľmi obľúbený bol aj film Muž z ocele. Tak by mal byť aj Superman opäť rebootovaný. Kedy sa ale dočkáme ďalšieho filmu, tak to vôbec netušíme. Okrem toho ale uvidíme na službe viacero seriálov. Ďalšie série dostane Supergirl aj animovaná Harley Quinn. K tomu si môžeme pridať aj spin-offy z hlavných projektov.

harley quinn
Zdroj: polygon.com

V jednom sa v roli Peacemakera z The Suicide Squad objaví v rovnomennom seriáli John Cena. Batman tak isto ohlásil samostatný seriál s vedľajším dejom. Zameria sa na dôstojníkov s policajného oddelenia Gothamu. Seriálov teda budeme mať viac ako požehnane a vidíme, že ani o filmy nebude núdza. Už len zostáva čakať, kým nám postupne budú odhaľovať dátumy vydania.

Ste radi, že aj Batgirl a Zatanna budú súčasťou rozšíreného filmového vesmíru DC? Pozriete si aj tieto ženské hrdinky na HBO? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť