Spravili chybu? Toto sú neobvyklé dôvody, prečo herci odmietli veľké filmové úlohy

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

5. Michelle Pfeiffer – Clarice Starling vo filme Mlčanie jahniat (1991)

michelle pfeiffer
Zdroj: TMDB

Michelle Pfeiffer si mohla zahrať v jednom z najuznávanejších trilerov všetkých čias, ponuku však odmietla. Doslova povedala, že scenár tohto kultového diela je zlý a že nechce byť súčasťou tímu, ktorý to „privedie na svet.“ Súčasťou tohto tímu však bola herečka Jodie Foster, ktorá Michelle nahradila tak dobre, že získala Oscara.

4. Al Pacino – Han Solo v pôvodnej sérii Star Wars (1977 až 1983)

al pacino
Zdroj: TMDB

Režisér a scenárista George Lucas si myslel, že na rolu Han Sola by sa perfektne hodil Al Pacino. Ten bol v tom čase extrémne populárny vďaka filmom Krstný otec (1972) a Krstný otec 2 (1974). Slávny herec však scenáru absolútne nerozumel, preto do tohto projektu vôbec nešiel. Dal tak priestor Harrisonovi Fordovi, ktorý v tejto úlohe zažiaril.

3. Mark Wahlberg – Donnie Darko (2001)

mark wahlberg
Zdroj: TMDB

Mark Wahlberg si mohol zahrať titulnú rolu v kultovom filme Donnie Darko. Napokon však z toho nič nebolo, a to kvôli hercovej bizarnej požiadavke, aby jeho postava v každej scéne pískala. To sa tvorcom nezdalo a preto ho nahradil Jake Gyllenhaal.

2. Bruce Willis – Sam Wheat z filmu Duch (1990)

bruce willis
Zdroj: TMDB

Bruce Willis mal v 90. rokoch skvelú kariéru. Zahral si vo filmoch ako Pulp Ficton (1994), 12 opíc (1995), Armageddon (1998) či Šiesty zmysel (1999). Mohol to však mať ešte lepšie, ak by prijal ponuku hrať v kultovom romantickom filme Duch. Bohužiaľ ale nepochopil to, ako by sa mohol človek zamilovať do ducha. Brucea skrátka vôbec neoslovil princíp tohto filmu a zrejme je len dobré, že ho nahradil Patrick Swayze.

1. Jason Momoa – Drax v sérii Strážcovia Galaxie (2014 až 2023)

jason momoa
Zdroj: TMDB

Po tom, čo sa Jason skvelo uviedol ako Khal Drogo v seriál Game of Thrones (2011 až 2019), mal veľa ponúk. A jedna prišla aj od Marvelu. Mal si totiž zahrať obľúbeného Draxa zo série Strážcovia Galaxie. Túto ponuku však odmietol, pretože už nechcel hrať ďalšiu postavu, ktorá bude počas celého filmu bez trička. Jeho tvrdenie ale vyvracia fakt, že si zahral svalnatého a komiksovo nepresného Aquamana (2018), avšak, aby sme boli fér, nebol tam stále len polonahý.

Toto sú neobvyklé dôvody, kvôli ktorým herci odmietli hrať v týchto filmoch. Ktorý z týchto uvedených dôvod bol podľa vás najviac bizarný?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -