Akú šancu bude mať Marvelovka Black Panther na Oscaroch?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Black Panther na Oscaroch

November nám pomaly končí a filmoví nadšenci určite vedia, čo to znamená. Vstupujeme do novej oscarovej sezóny. Tradične budete od nás v nasledujúcich mesiacoch postupne dostávať priebežné výsledky toho, ako rôzne filmy v tejto sezóne dopadnú. Pochopiteľne tu je však zasa mnoho titulov, ktoré by o šancu byť nominovaným nepohrdli a ako sme už zvyknutí, aj Marvel sa o to v poslednej dobe snaží silou mocou.

Svojím filmom začali natoľko veriť, že takmer každý jeden posielajú do boja o zlato. Akademici sú však tvrdí a takéto bežné komiksovky ignorujú. Čo je podľa nás dobre, keďže predsa len ich berieme najmä ako popkornovú zábavu. Bohužiaľ, tento fakt mal niekedy nepriaznivé výsledky, ktoré zabránili zažiariť výnimočným dielam. Tu vravíme predovšetkým o filme The Dark Knight, ktorý nedostal nomináciu na najlepší film, pričom je dnes považovaný nie len za špičku svojho žánru, ale aj ako jeden z najlepších filmov poslednej dekády.

black panther behind the scenes
Zdroj: wall.alphacoders.com

Bude Ryan Coogler konečne nominovaný?

Rola prvej nominovanej Oscarovky je teda stále otvorená a Marvel vie, že svoju šancu zahodiť nesmie. Keď teda prijali Ryana Cooglera ako režiséra filmu Black Panther, už vtedy sa začalo rozprávať o tom, že toto nebude obyčajná Marvelovka. Veru, ľudia mali pravdu a to čo Black Panther vytvoril v USA stále chceme považovať za nemožné.

Kritici totiž o filme rozprávajú ako o jednej z najlepších ukážok boja proti rasizmu a ako jeden z najdôležitejších filmov, ktoré o tomto probléme rozprávajú. Dole ho ťahá iba fakt, že je to stále Marvelovka a vďaka tomu nemohli byť niektoré scény dotiahnuté do úplnej perfekcie. Každopádne, film sa dočkal v USA takej obľube, že by ich tento fakt nemal vlastne vôbec ovplyvniť a práve v tomto momente, kedy sa začína rozprávať o potenciálnych nominantoch, Black Panther sa spomína v každej konverzácii.

black panther láme rekordy
Zdroj: screenrant.com

Vstúpi komiksovka do oscarovej sezóny?

Ešte aj minulý rok pri otváracom ceremoniáli predávania Oscarov, moderátor Jimmy Kimmel povedal, že síce tam mali úspešné filmy s myšlienkami a nejakým odkazom, Black Panther ich vraj za ten týždeň čo bol v kine zahodil do vreca.

Sezóna teda už tradične začína ceremóniou The Golden Globe Awards, ktorá už šiesteho decembra zverejní svoje nominácie. Pri Zlatých Glóbusoch sa však filmy delia na drámu a komédiu, takže dostaneme len päticu filmov, ktoré začnú svoj štart o zlato. Či sa teda dostane Black Panther medzi ne netušíme, no aspoň my si myslíme, že na TOP 5 rebríček nemajú. Nejakú víziu o prvej oscarovej desinke by nám však mohli priniesť nominácie na Critics Choice Awards už 10 decembra, kde by zvýšeným počtom nominantov mali väčšiu šancu. Pozeráme sa teda na prvú oscarovú komiksovku? Do odhalenia nám ostáva už len pár dní.

Myslíte si, že sa Black Panther stane prvou nominovanou komiksovkou? Stále vás mrzí, že The Dark Knight v roku 2008 nedostal nomináciu? Budete radi, ak práve Marvel bude mať na konte prvého oscarového komiksového hrdinu? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -