Bohemian Rhapsody je skvelý film… avšak nepresný! Čo všetko tvorcovia zmenili?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Bohemian Rhapsody je skvelý film, ale trochu nepresný!

Momentálne valcuje všetky rebríčky v kinách a fanúšikovia po celom svete sa opätovne zamilovávajú do rockovej kapely Queen. Film Bohemian Rhapsody dokázal v kinách nemožné a to aj napriek tomu, že kritiky neboli zrovna najpriaznivejšie. Môže za to samozrejme veľká obľuba fanúšikov ich hudby, ale aj podmanivý štýl, akým bol film spracovaný. Filmári však nemohli urobiť všetko presne ako sa naozaj stalo a síce do kín prišli so skvelým kúskom, nie všetko bolo zrovna podľa správnosti. Poďme sa teda pozrieť na momenty, ktoré film ukázal nesprávne.

Freddie sa do skupiny nepridal ako tichý chlapec

Bohemian Rhapsody
Zdroj: variety.com

Síce sme Freddieho mohli na začiatku filmu vidieť ako tichého chlapca, ktorý jednoducho chcel byť rýchlou náhradou predošlého speváka Staffella, v skutočnosti o žiadnu takú spontánnu scénu nešlo. Freddie si vždy veril, že bude hviezda a dokonca ešte pred pridaním sa do kapely Queen, spieval v druhej kapele s názvom Ibex. Vtedajší členovia kapely Queen (May, Taylor a Staffell) ho dokonca poznali už predtým, keďže mali spolu prenajatý byt.

Mary Austin mala vo Freddieho živote väčšiu rolu ako ukázal film

Síce bolo z filmu jasné, že Mary Austin bola veľkou súčasťou Freddieho života, film sa rozhodol zopár vecí neukázať. Ešte pred tým ako Mary stretla Freddieho, randila s jeho kolegom zo skupiny, Bryanom Mayom. Až po dovolení od Maya sa ju Freddie rozhodol pozvať von. Následne všetko prebiehalo ako vo filme, avšak čo tvorcovia neukázali bolo to, že pár rokov Mary slúžila ako Freddieho osobná asistentka. Ich vzťah bol však veľmi pevný a to až do úplneho konca Freddieho života.

bohemian rhapsody
Zdroj: geektyrant.com

Mercuryho sexualita je vo filme ukázaná len zľahka

Cenzúra bola v tomto filme naozaj veľká, avšak z pochopiteľných dôvodov. Freddie bol jednoducho známy svojím veľkým sexuálnym apetítom a ten sa ani len neblížil k scénam, aké sa rozhodol film ukázať. Tu za to môže samozrejme štúdio, ktoré chcelo čo najviac prístupnú verziu pre rodiny. Film však okrem toho ukazoval Freddieho iba s mužskými partnermi, pričom v skutočnom živote mal vraj stále aj zopár ženských priateliek, akou bola napríklad aj nemecká herečka Barbara Valentin.

bohemian rhapsody
Zdroj: vox.com

Paul Prenter

Film ukazuje Paula Prentera (ich bývalého manažéra, ktorý neskôr tvoril s Freddiem pár) ako dôvod, prečo sa Queen rozpadli. Síce si kapela stále myslí, že Prenter mal na Freddieho zlý vplyv, sami tvrdia, že sa Queen vlastne nikdy nerozpadli, len sa začali zameriavať na ich sólo kariéry. Freddie navyše Prentera vyhodil až v roku 1986, čo bolo rok po koncerte Live Aid.

bohemian rhapsody
Zdroj: geektyrant.com

Manažér, ktorého hrá Mike Myers neexistoval

Síce sa Mike Myers zaradil vo filme medzi ťaháky, jeho Ray Foster nikdy neexistoval. Túto postavu tvorcovia vymysleli a vlastne do nej iba zamiešali rôznych manažérov, ktorí Queen za tie roky odmietali. Jeden z nich bol napríklad Paul Watts, ktorý potvrdil, že pieseň Bohemian Rhapsody spochybňoval a myslel si, že sa kapela musela zblázniť.

Spoznajte kapelu Queen v prvom traileri na Bohemian Rhapsody!
Zdroj: ew.com

Film pozmenil časy, kedy Freddie odhalil, že bol HIV pozitívny

Celé Live Aid bolo vo filme veľmi emotívne aj kvôli faktu, že Freddie kolegom oznámil, že je HIV pozitívny. V skutočnosti im to však ohlásil až omnoho neskôr. Diagnostikovaný bol totiž až v roku 1987, čo bolo dva roky po Live Aid. Kapele to oznámil dokonca až o ďalšie dva roky neskôr, aj keď tí vravia, že za ten čas už tušili, že s ním niečo nie je v poriadku.

Zdroj: indiewire.com

Queen nezachránili Live Aid

Asi sa to dalo čakať, no síce bola scéna z Live Aid perfektne vytvorená a takmer reálna, tiež bola v mnohých veciach pritiahnutá za uši. Síce sa toto vystúpenie zapísalo medzi jedno z ich najlepších, o úspech Live Aidu sa postarali aj ostatné mená, ktoré vtedy vystupovali. Tento fakt je nesmierne zle ukázaný najmä v scéne, ktorá ukazuje, že ľudia začali darovať peniaze až po tom, čo začal Freddie spievať. To pochopiteľne nie je pravda, a fakt že vystupoval Queen nijako prítok peňazí neovplyvnil.

Čo hovoríte na zmeny, ktoré tvorcovia urobili vo filme Bohemian Rhapsody? Ako tento film hodnotíte? Je tu niečo, čo sme zabudli spomenúť? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -