Čo by ste mali vedieť pred filmom Návrat Mary Poppins?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

O čom je Návrat Mary Poppins?

Disney práve vtrhlo do kín so svojím posledným filmom a podobne ako v roku 2015, ide o dlhoročný návrat milovanej klasiky. Bohužiaľ, u nás to tentokrát do úvahy moc ľudí neberie, keďže Mary Poppins sa na našich televíznych obrazovkách až tak často neobjavovala. Vedzte však, že Mary Poppins nie je žiadna kúzelná opatrovateľka, ktorá len prišla vychovať neposlušné deti. V prvom filme toho totiž reprezentuje omnoho viac, akoby sa na prvýkrát zdalo. To vám dokonca potvrdí aj dielo Zachráňte pána Banksa, ktoré vyrozprávalo priebeh vzniku pôvodnej klasiky, ale aj veľmi osobný príbeh autorky knižnej predlohy.

Návrat Mary Poppins je teda pokračovaním pôvodného filmu Mary Poppins z roku 1964. Išlo o muzikál z produkcie Walta Disneyho a svojím príbehom sa automaticky zapísal medzi najlepšie filmy daného roka. Na Oscaroch bol nominovaný až v 13 kategóriách, vrátane najlepšieho filmu roka. Išlo o príbeh opatrovateľky z oblakov, ktorá sa prišla postarať o deti pána Banksa, až kým sa neprišlo na to, že skutočnú pomoc tu potreboval práve ich otec.

Zdroj: today.com

Mary Poppins 2

Nové pokračovanie sa teda odohráva niekoľko rokov po udalostiach prvého dielu a dospelými sú tu tentoraz deti z minulého filmu, Michael a Jane. Keďže ale Michaelovi zomrela žena, s jeho troma deťmi mu prišla pomôcť sestra Jane, ale aj Mary Poppins. Do akých šibalstiev sa však s nimi dostane tentokrát, to sa dozviete práve teraz v kinách.

Na pochopenie deju dvojky však prvý film nutne vidieť nemusíte. Ak ste teda čítali našu recenziu, určite viete, že sa na film oplatí zájsť. Ak si ale nieste istí, či by deti v kine vydržali, pustite im najprv prvý film a uistite sa podľa neho. My však pokračovanie tohto muzikálového majstrovského diela rozhodne vrelo odporúčame a vytýkame mu možno len to, že sa jeho dej podobá tomu prvému.

Videli ste už Návrat Mary Poppins? Spomínate si ešte na prvý film? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -