Avengers: Infinity War trailer, video zo zákulisia Star Wars VIII a kopa ďalších filmových noviniek z D23!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Infinity War, Star Wars a iné očakávané novinky! Čo všetko sa podarilo dostať na verejnosť?

Po včerajšom obrovskom animovanom paneli, D23 sa podarilo latku zdvihnúť na vyššiu úroveň. Zo všetkých 7000 ludí na paneli, si každý jeden môže povedať, že videl pravdepodobne najlepšie D23 panely v histórii! Najnovšia prezentácia hraných filmov od štúdia Disney totižto vyrazila dych každému fanúšikovi. Ich ukážky zo sveta Star Wars, Marvel ale aj hraných originálnych Disney filmov boli darom pre filmového diváka. Koľko z nich sa teda podarilo dostať aj k nám na verejnosť?

Hrané filmy od štúdia Disney Pictures D23 panel

Nebudeme tu zbytočne chodiť okolo horúcej kaše. Ak ste čítali včerajší rozbor animovaného panelu, viete, že tento bol ešte väčší. 7000 ľudí si opäť sadlo do najväčšej haly aby si pozrelo ukážky najočakávanejších filmov, o ktorých sa bude v nasledujúcich mesiacoch rozprávať. Mobily a kamery museli pri vstupe odovzdať, a nám zahraničným divákom nezostalo nič iné, ako iba sledovať live prepis. Čo sa teda dialo?

Svetlá išli dole a ľuďom pustili menší zostrih animákov a hraných filmov, nových aj starých. Na pódium prišiel Alan Horn, predseda štúdia Disney. Za ním ešte prebiehal zostrih, kde bola práve scéna z Thor: Ragnarok. „Týchto poznám, sú to priatelia z práce,“ zavtipkoval. „Máme ich veľa v zákulisí“ podráždil divákov. Neskôr sa iba poďakoval všetkým štúdiám a povedal, že v roku 2016 bolo najlepších 5 filmov práve od nich. Divákom ukázal kalendár ich filmov, od roku 2017 až 2019. Pochválil aj tento rok, keďže sú ich filmy opäť jednotkou (Kráska a Zviera, Strážcovia Galaxie 2). „Jednotkou je zatiaľ Kráska a Zviera, čiže ste ju asi všetci videli, však?“ ešte raz zavtipkoval. Na pódium privítal prezidenta produkcie Seana Baileyho a začali s prvým filmom.

Kalendár filmov štúdia Disney od roku 2017 (tie čo sme ešte nevideli) až do roku 2019
Kalendár filmov štúdia Disney od roku 2017 (tie čo sme ešte nevideli) až do roku 2019; Zdroj: twitter.com

A Wrinkle in Time

Prvou novinkou je Disneyho adaptácia Madeleine L’Engleových kníh. Spolu s režisérom Ava DuVernayom na pódium prišli herci. Oprah Winfrey, Mindy Kaling, Reese Witherspoon a Chris Pine. Bailey povedal, že sa ich bojí niečo opýtať, keďže je tam Oprah. Všetci sa rozrozprávali, že je tento film veľmi špeciálny a málo z hercov knihy skutočne čítalo. Neskôr iba prezradili, že každý v sále dostane plagát. Oprah sa postavila a začala ukazovať na ľudí: „Ty dostaneš plagát, ty dostaneš plagát, všetci dostanete plagáty“. Dav ich odprevadil silným potleskom a neskôr už im premietali oficiálny trailer, ktorý bol vydaný aj pre nás:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=E4U3TeY2wtM]

Oficiálny plagát filmu A Wrinkle in Time
Oficiálny plagát filmu A Wrinkle in Time; Zdroj: ew.com

The Nutcracker and the Four Realms

Nový muzikál od Disneyho. Ide samozrejme o ďalšiu adaptáciu Luskáčika. Tvorcovia nás varujú, že máme čakať veľa tanca. Boli oznámení herci Misty Copeland, Mackenzie Foy, Morgan Freeman, Keira Knightley, Helen Mirren, Ellie Bamber a Miranda Hart. Zverejnili taktiež dátum 2. november 2018. Divákom ukázali zábery zo zákulisia, kostýmy a concept-arty. Na pódium prišiel tanečník Charles Riley, ktorý im naživo zatancoval ukážku z filmu.

Mary Poppins Returns

Ako ďalší film prišla vysoko očakávaná Mary Poppins 2. Režisérom je Rob Marshall, ktorý má s muzikálmi dlhú skúsenosť. Ten sa rozrozprával o deji filmu. Deti vraj už vyrástli, no a práve vtedy prichádza najväčšia depresia. Mladý Michael Banks je dnes už dospelý a spolu s Jane už nedokážu platiť účty. Vtedy sa vraj ukáže Mary Poppins. Vtom sa na pódium objavila jej predstaviteľka, Emily Blunt. Lil Manule Miranda si vraj zahrá postavu menom Lamplighter Jack. Blunt sa rozrozprávala o postave Poppins. Vraj sa ju snažila urobiť vlastnou a nie kopírovať Julie Andrews. Vraví teda, že bude trošku iná ako Andrews.

Marshall ďalej prezradil, že ešte v živote nevidel nikoho iného povedať na projekt „áno“ tak rýchlo ako všetci herci zúčastnení na tomto projekte. Piesne v tomto filme vraj budú pôsobiť originálne. Film je vraj už dotočený a pred pár týždňami začali post-produkciu. Divákom ukázali trailer a dokonca im zahral živý orchester hlavné themes z prvého filmu. V traileri vraj bola najzaujímavejšia scéna, keď Michael povedal Jane „Tie veci čo sme videli, keď sme boli malí, tie sa v skutočnosti nestali, však?“ A v tom sa za nimi z oblohy ukázala Mary Poppins. Pre verejnosť Disney vydalo iba tento pohyblivý plagát:

Aladdin a ďalšie Disney projekty

Po Mary Poppins sa začali oznamovať ďalšie filmy. Hraná Mulan je vraj v pre-produkcii a pracujú aj na filme Jungle Cruise s Dwaynom Johnsonom. Film o Alladinovi je vraj už vo výrobe. Inšpiráciu vraj bude brať aj z predlohy 1001 arabských nocí. Potom ohlásili hlavných hercov filmu. Mena Massoud si zahrá Alladina, Naomi Scott sa ukáže ako Jasmína a Will Smith sa objaví ako Džin. Posledné oznámenie dostalo masívny potlesk.

Dumbo

Ďalej sa rozrozprávali o hranej verzii Dumba. Režisér Tim Burton všetkým nahral odkaz, kde im ukázal rôzne makety a concept-arty. Neskôr ešte zverejnili zoznam hercov. Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito a Eva Green. Dátum bol taktiež oficiálne zverejnený. Dumbo k nám priletí 29. marca 2019. Concept-art Dumba a fotka Tima Burtona boli zverejnené aj pre nás.

Tim Burton na natáčaní Dumba
Tim Burton na natáčaní Dumba; Zdroj: insidethemagic.com
Prvý concept-art hraného Dumba
Prvý concept-art hraného Dumba; Zdroj: insidethemagic.com

The Lion King

Disney panel ukončil asi ich najočakávanejší film. Hraná adaptácia Levieho Kráľa totižto rovno prišla s prvou ukážkou.V nej ľudia videli celú otváraciu scénu, ako sa zvieratá blížia k Pride Rock. Následne trailer skončil zdvihnutím malého Simbu. Režisér John Favreau sa dokonca prišiel ukázať na pódium. Ten dostal najväčší aplauz zo všetkých. Všetci sa už ale rýchlo pripravovali na prezentáciu od Lucasfilmu. Ešte pred tým v rýchlosti predstavili Hugha Jackmana ako Scara.

Star Wars: The Last Jedi

Alan Horn vyskočil na pódium. Povedal, že Kathleen Kennedy tam dnes nemohla byť, pretože je v Londýne pri natáčaní filmu o Hanovi Solovi. Po menšom preslove prišiel na pódium režisér Rian Johnson a spolu s ním aj Daisy Ridley, John Boyega, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern a Benicio Del Toro. Ten povedal, že si pamätá ako sedel na prvom Star Wars filme v kine, keď mal 10. Všetci sa rozrozprávali o tom, že tento film bude game-changer. Počas celej debaty sa na obrazovkách ukazovali rôzne nové fotografie. Vraj nás nič nepripraví na to, čo v kinách uvidíme.

John Boyega povedal, že nás čaká bitka medzi ním a Captain Phasmou. Gwendoline Christie bolo vraj v kostýme veľmi teplo. Laura Dern zase mala problémy strielať s blasterom bez toho, aby povedala „pew“. Na konci sa ešte objavil Mark Hamill. „Ďakujem, že ste ma nepostavili vedľa Gwendoline, už tak som moc nízky na to, aby som bol stormtrooper“ zavtipkoval. Panel skončil ukázaním videa zo zákulisia, ktoré bolo zverejnené online:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ye6GCY_vqYk]

Avengers: Infinity War

Na pódium zrazu vyšiel Kevin Feige. Ten sa rozrozprával o tom, ako bude ich najnovší film oslavovať ich desaťročnú cestu. Dokonca zverejnil špeciálne logo na oslavu 10. výročia. Feige nám sľubuje, že uvidíme každého hrdinu, ktorý bol za tie roky vo filmoch predstavený. Ďalej však už iba rýchlo privítal chlapa, ktorý za toto všetko môže. Josh Brolin, predstaviteľ Thanosa sa zrazu pridal k nemu na pódiu. Spolu s ním zrazu začali vychádzať všetci ostatní.

Pom Klementieff (Mantis), Karen Gillan (Nebula), Dave Bautista (Drax), Don Cheadle (War Machine), Elizabeth Olsen (Scarlet Witch), Paul Bettany (Vision), Sebastian Stan (The Winter Soldier), Anthony Mackie (Falcon), Benedict Cumberbatch (Doctor Strange), Tom Holland (Spider-Man), Chadwick Boseman (Black Panther), Mark Ruffalo (Hulk), Chris Hemsworth (Thor) a nakoniec Robert Downey Jr. (Iron Man). Ten povedal, že je neuveriteľné, že s celým týmto plánom prišiel s Kevinom Feigom v reštaurácii na šišky počas natáčania Iron Mana 2. Všetci si dali ešte spoločnú fotku. Potom sa posadili na zem a spolu s ľudmi si pozreli prvý Avengers: Infinity War trailer.

Logo Marvelu, na oslavu prvých 10 rokoch
Logo Marvelu, na oslavu prvých 10 rokoch; Zdroj: twitter.com

Popis prvého Avengers: Infinity War traileru

Ten začal záberom na loď Milano, v ktorej boli Strážcovia Galaxie. Zrazu im však niečo narazilo do predného skla. Bol to Thor, ktorý bol v bezvedomí. Mantis ho prebrala a on sa iba počudovane spýtal, kde je, čo sa deje a kto sú oni. Neskôr bol záber na Scarlett Witch, ktorá sa uhla bielej strele. Prestrih na Lokiho ako niekomu podáva Tesseract. Zrazu sledujeme Petra Parkera v autobuse, ktorému sa zježia chlpy na ruke, kedže za nimi sa objaví vesmírna loď. V ďalšej scéne je Iron Man so Strážcami Galaxie, pripravuje sa na boj a vraví: „Máme výhodu, on si príde po nás“.

Po tom sa začne veľmi rýchlo strihať a ľuďia sledujú rýchle zábery z filmu. Gamora plače na zruinovanom mieste, Thanos prehovorí: „Sranda nie je niečo, s čím nepočítate keď sa hráte s vesmírom, no toto mi vytvorilo úsmev na tvári“. Thanos skáče cez portály, Spider-Man bojuje v novom „Iron“ obleku, Doctor Strange vytvára magické plošiny, po ktorých Star Lord skáče. Black Panther a Bucky majú armádu. Iron Man lieta vo vesmíre. Captain America sa ukazuje s bradou, vyzerá vystrašene. Black Widow má blond vlasy. Thanos chytí Thora za hlavu a skoro mu rozpučí lebku. Trailer končí záberom, ako Thanos pritiahne svojou rukavicou mesiac a na Avengers zhodí meteority. Nasledoval už iba neuveriteľný standing ovation a prezentácia v Hale D23 sa skončila.

Herci z Avengers: Infinity War pokope na D23
Herci z Avengers: Infinity War pokope na D23; Zdroj: facebook.com

Čo vravíte na nové filmy a ukážky, predstavené na D23? Ktorá vás potešila najviac? Vaše názory nám píšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

    • Nie je nič naplánované, je však šanca, že ho zverejnia o týždeň na Comic Cone, no pochybujem o tom. Pravdepodobne až v Novembri s Ragnarokom, modlím sa ale za skoršie vydanie :)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -