Režisér filmov Arrival a Blade Runner 2049, Denis Villeneuve by chcel natočiť Star Wars film!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Budeme meno Denis Villeneuve počuť pri nových Star Wars projektoch?

Áno, kvalitní režiséri existujú aj teraz. Len ich treba hľadať. Ak ste však tento rok videli aspoň jeden kvalitný film, určite ním bol Blade Runner 2049. Ten síce tento rok príliš nezabodoval medzi divákmi, v podstate sa z neho stal kasový prepadák, no pravých filmových nadšencov priam ohúril. No a ak ste o ňom doteraz nepočuli, určite sa pripravte na oscarovú sezónu. Sme si istí, že tam zaboduje.

Tento nádherný sci-fi počin má samozrejme na svedomí novodobý Scorsese, Denis Villeneuve. Tento kanadský režisér sa zrazu vyplavil v Hollywoode a už pár rokov nám prináša výborné filmové kúsky. Vravíme tu hlavne o vlaňajšom sci-fi veľdiele Arrival a o atmosféricky nabitom filme Prisoners. Za zmienku určite stojí aj jeho film Sicario. Každý sa teda pýta, kde udrie Villeneuve najbližšie.

Denis Villeneuve na natáčaní filmu Blade Runner 2049
Denis Villeneuve na natáčaní filmu Blade Runner 2049, Zdroj: slashfilm.com

No a v jeho poslednom rozhovore prezradil, že by sa veľmi rád podieľal na Star Wars filme. Avšak, nie len na hocijakom. Villeneuve prezradil, že urobiť Star Wars film musí byť veľmi náročné a vraví aj o tlaku z fanúšikovskej strany. Villeneuve teda povedal, že by v tejto sérii chcel vyskúšať niečo nové, a tým by bol Star Wars film mimo hlavnej ságy. Tam Star Wars s vlaňajším Rogue One dokázalo, že vedia byť aj niečím iným, a zjavne to je štýl, ktorý tohto talentovaného režiséra ťahá najviac. To čo Lucasfilm teda pri týchto filmoch vyžaduje, sú hlavne talentovaní režiséri. Ak teda budú mať možnosť využiť talent Villeneuva, určite by nemali otáľať. Tento režisér si momentálne chodí po samé ocenenia. No a, nechceme týmto ešte nič naznačovať, no Kenobiho film s jeho réžiou? Áno prosím! Bohužiaľ, potvrdené ešte nie je nič, no my by sme boli veľmi radi.

Chceli by ste Denisa Villeneuva vidieť režírovať Star Wars projekt? Akú postavu alebo tému by si podľa vás mal zobrať na starosť? Páčil sa vám Roge One? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -