Fialový dinosaurus Barney tiež dostane svoj film, má byť pre dospelé publikum. Odkazuje na štúdio A24

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dinosaurus Barney dostane film

Populárny fialový dinosaurus z detskej relácie zrejme neunikol ani pozornosti tých, ktorí ju nikdy nevideli. Teraz sa však poriadne vzdiali od svojho pôvodného programu. Barney totiž dostane film, ktorý bude zameraný na dospelé publikum. Známy je už aj režisér, ktorý dokonca odkazuje na známe štúdio A24. Ako je do toho zapojené?

Hororovejšie prerábky detských postavičiek sú teraz vecou, ktorá sa opäť dostáva do popredia. Tento trend odštartoval film Macko Puf: Krv a med, ktorý prišiel v januári tohto roka. V príprave je už aj podobná prerábka Petra Pana ako masového vraha, ktorý láka do svojho domu deti, či ďalšie.

barney horor
Zdroj: ca.news.yahoo.com

Nepôjde (úplne) o hororový príbeh

Tento však bude trochu iným prípadom. Viac svetla do toho vniesol Kevin McKeon, ktorý bude tvorcom snímky. V rozhovore pre portál The New Yorker uviedol v akom duchu sa bude jeho projekt viesť. Povedal:

„Opierame sa skôr o nevraživý vzťah mileniálov k tejto značke ako o ladenie pre deti. Je to naozaj pre dospelých. Nie, že by to malo R-kové hodnotenie, ale bude sa to zameriavať na životné skúšky a prekážky tridsiatnikov, ktorí vyrastali s Barneym – akési rozčarovanie celej generácie. Je to od nás trúfalé, ale podčiarkol by som, že sme tu preto, aby sme tvorili umenie.“

Zapojený aj populárny herec

Takže to vyzerá tak, že sa film bude viac zameriavať skôr na osudy jednotlivcov, ktorí s reláciou vyrastali, ako na ňu samotnú. Tomu by mohol zodpovedať aj rozprávačský štýl, ktorý režisér označil ako „ten druh, ako od štúdia A24“. Estetika však nebude jedinou vecou, ktorá nás dokáže na tento projekt nalákať.

Producentom totiž bude Daniel Kaluuya, ktorý skvele zvláda dramatické a pritom mimoriadne desivé role. Dokázal to vo filmoch Uteč aj minuloročnom Nie, nie. Ešte však nie je známe, či bude okrem tejto pozície vo filme aj hrať (máme však prekrížené prsty so želaním, aby to tak bolo).

daniel kaluuya barney
Zdroj: theplaylist.com

Mattel pridáva ďalšie želiezko do ohňa

Pod Barney film sa však podpisuje aj spoločnosť, ktorá postavičku vlastní – a tou je Mattel. Ten chce zrejme rozširovať svoje portf´pôop aj o filmový svet. Už tento mesiac príde očakávaný film založený na ich najpopulárnejšej bábike – Barbie. Prezradili, že budú chystať aj ďalšie – založené na rade autíčok Hot Wheels či kartovej hre Uno.

Znie film o generačnej traume cez detskú reláciu zaujímavo aj vám? Myslíte si, že sa im podarí napodobniť estetiku štúdia A24? A tiež čakáte, v akej úlohe sa Kaluuya objaví? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -