Disney chce odkúpiť Spider-Mana od štúdia Sony za miliardovú čiastku

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Práva na postavu Spider-Mana už dlhé roky vlastní štúdio Sony Pictures. Fanúšikovia sveta Marvel Cinematic Universe tak boli veľmi sklamaní a naštvaní keď zistili, že Sony a Marvel Studios (Disney) nepristúpili na spoločnú dohodu. Netrvalo však dlho a svet obletela ďalšia správa o tom, že sa štúdiá nakoniec dohodli a pavúči muž môže pokračovať v MCU.

Veľké zásluhy má na tom aj samotný herec Tom Holland, ktorý prišiel osobne presviedčať šéfa Disney, Boba Igera. Aktuálne situácia teda vyzerá tak, že uvidíme pokračovanie filmu Spider-Man: Ďaleko od domova a potom sa Peter Parker ukáže ešte v jednom MCU filme, ktorého meno zatiaľ nepoznáme. Ale čo potom?

film spider-man
Zdroj: trzcacak.rs, wall.alphacoders.com

Disney chce odkúpiť Spider-Mana od Sony

Médiá vrátane portálu MovieWeb informujú o tom, že monopol Disney plánuje od štúdia Sony späť odkúpiť práva na postavu Spider-Mana. Pohybujeme sa tu v neuveriteľných miliardových čiastkach – Disney je vraj za Petera Parkera ochotné zaplatiť viac ako 5 miliárd amerických dolárov. Tieto informácie pochádzajú od človeka menom Mikey Sutton, ktorý je veľmi presným zdrojom čo sa týka uniknutých informácií ohľadom MCU.

Bližšie detaily nepoznáme, no Disney a Marvel Studios chcú podľa všetkého Toma Hollanda a Brie Larson aby viedli budúcnosť celého Marvel Cinematic Universe. To vedie k špekuláciám ohľadom toho, že by sa Spider-Man mal stať novým lídrom tímu Avengers. Nič však nie je oficiálne potvrdené.

Spider-Man v MCU
Zdroj: hiclipart.com, geektyrant.com

Pre porovnanie, v roku 2009 štúdio Disney kúpilo divíziu Marvel Entertainment za 4.24 miliárd amerických dolárov. Tým získali práva na obrovské množstvo postáv, pričom teraz sú ochotní zaplatiť ešte viac iba za jednu jedinú postavu. Samozrejme ide o múdru investíciu, ktorá by sa im vrátila za pomerne krátky čas.

V poslednom čase predsa každý ich film zarobil viac ako miliardu vrátane Ďaleko od domova, ktorý celosvetovo inkasoval $1,1 miliárd. Stále však ide o nepodložené informácie a pravda môže byť zakopaná úplne inde. Pokiaľ by aj išlo o reálny plán, bolo by Sony ochotné vzdať sa práv na vôbec najznámejšieho Marvel hrdinu v histórii?

O všetkých informáciách ohľadom tohto obchodu vás budeme ihneď informovať. Chceli by ste, aby Marvel Studios dostali nad Spider-Manom plnú kontrolu? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com, wegotthiscovered.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -