Filmy

Zdrží sa Spider-Man v MCU len na jeden film? Marvel ho plánuje vyšachovať

Včera večer svet obletela úžasná správa pre všetkých fanúšikov pavúčieho muža. Štúdiá Disney a Sony nakoniec pristúpili na spoločnú dohodu po veľkej nezhode, ktorá vyšachovala Spider-Mana z Marvel Cinematic Universe. Portál Variety informoval o tom, že na základe novej zmluvy dostane Marvel a Disney 25% z celkového profitu filmov.

Pôvodne obdržali iba 5% a celá spolupráca padla na tom, že sa chceli o výdavky a zárobky deliť so Sony 50/50. Obe štúdiá teda pristúpili na zlatú strednú cestu, takže šéf Marvel Studios, Kevin Feige, bude aj naďalej produkovať Spider-Manov príbeh v MCU. Je tu však jedna kľúčová informácia, o ktorú nám priblížil portál THR.

Spider-Man končí v MCU

Zdroj: 24horas.cl, costumediyguide.com, icsart.com

Zdrží sa Spider-Man v MCU iba na chvíľu?

Bližšie detaily o novej dohode hovoria o veľmi dôležitej informácii, ktorá sa týka budúcnosti Spider-Mana. Dohoda totižto znie tak, že Marvel Studios a Sony Pictures budú spolupracovať ešte na jednom sólovom filme, a že sa Spider-Man objaví v ďalšom MCU filme.

To znamená, že Petera Parkera uvidíme vo dvoch MCU filmoch, pričom jedným z nich bude ďalšie pokračovanie série Homecoming. V tom druhom bude mať pravdepodobne o niečo menšiu úlohu, ako mal napríklad v Captain America: Civil War alebo Avengers: Endgame. Tam však aktuálna dohoda končí. Mnohí ľudia sa teda domnievajú, že ide o plán na reálny odchod Spider-Mana z Marvel Cinematic Universe.

Šéf Marvel Studios Kevin star wars

Zdroj: pinterest.com, youtube.com, variety.com (ALEX MILAN TRACY/NURPHOTO/SIPA U), clipart.info

Portál THR zdelil, že Kevin Feige plánuje koniec, ktorý zabalí celý príbeh Petera Parkera v MCU. Zo znamená, že skôr či neskôr dostane Sony opäť plnú kontrolu nad touto postavou. Prečo teda štúdiá pristúpili na novú dohodu? Marvel si možno jednoducho potreboval kúpiť čas, počas ktorého vysvetlia Spider-Manov odchod a koniec v ich univerze.

Teraz majú ďalšie dva filmy na to, aby tejto postave vytvorili ozajstné ukončenie. Fanúšikovia boli totiž nespokojní hlavne s tým, že film Spider-Man: Ďaleko od domova nijakým spôsobom neukončil príbeh Petera Parkera. Na druhú stranu je stále možné, že sa dohoda predĺži a Spidey bude veselo pokračovať v MCU.

Všetko nám však ukáže až čas. Myslíte si, že sa na novú dohodu pristúpilo iba kvôli ukončeniu príbehu Spider-Mana? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, geektyrant.com, variety.com, hollywoodreporter.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Neo a Trinity jazdia na motorke a skáču z budovy na nových videách z natáčania filmu Matrix 4

  Filmy

  V dielni Disney sa vraj vyvíja hraný film Na vlásku. Uvidíme princeznú Rapunzel a Flynna v novom rozprávkovom príbehu?

  Filmy

  Film zo sveta Call of Duty sa odkladá. Vývojári z Activision majú vraj nové priority

  Filmy

  Uvidíme vo filme Suicide Squad 2 záporáka menom Bane? Dôkazy hovoria jasne

  Pridaj komentár