Fantastická štvorka v MCU potvrdená? Túto maličkosť ste si určite nevšimli!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Film Spider-Man: Ďaleko od domova sa konečne dočkal digitálneho vydania a už o pár dní mieri aj na domáce nosiče ako Blu-ray alebo DVD. Fanúšikovia si tak môžu užiť vôbec posledný príbeh pavúčieho muža v Marvel Cinematic Universe aj v pohodlí domova.

Zároveň to dáva priestor aj teoretikom, ktorí si môžu jednotlivé scény púšťať stále dookola a dopodrobna ich skúmať. Jeden z takých záberov sa nachádza na samotnom konci filmu, čoho si diváci všimli už v kine. Presnejšie máme na mysli úplne poslednú scénu pred začiatkom záverečných titulkov, kde Peter Parker (Tom Holland) lietal po New Yorku spolu s MJ (Zendaya).

Far From Home
Zdroj: newsarama.com

Fantastická štvorka v MCU už čoskoro?

Ako už určite viete, bývalá budova Tonyho Starka a neskôr „Avengers Tower“ bola prerábaná. Pôvodné teórie hovorili o tom, že sa z tejto budovy stane Oscorp Tower, teda útočisko Normana Osborna (Green Goblin). Práva na postavy zo sveta Spider-Mana však putujú ku štúdiu Sony Pictures, takže táto budova by teraz bola v MCU irelevantná.

Ďalším kandidátom je teda Baxter Building alebo Four Freedoms Plaza, teda komiksový domov tímu Fantastickej štvorky. Sám Kevin Feige predsa potvrdil, že sa „prvá rodina Marvelu“ ukáže v Marvel Cinematic Universe. Tejto teórii teda nahráva aj koniec filmu Ďaleko od domova, kde všímaví diváci spozorovali veľmi zaujímavý odkaz.

Far From Home
Zdroj: newsarama.com

Okolo staveniska sa totižto nachádza bariéra potlačená grafikou, ktorú si treba dôkladne preskúmať. Je na nej napísané „Something Big is Coming“, v preklade „prichádza niečo veľké„. Pod týmto nápisom nájdete štyri kruhy, ktoré v sebe majú „1“, „2“, „3“ a „?“. Každému je snáď jasné, že nasledujúcim číslom je práve 4.

V spojení so spomenutým nápisom tak vznikla teória o príchode Fantastickej štvorky a ich budove na mieste bývalej Avengers Tower. Avšak – najprv sme vás nabažili, teraz vás pravdepodobne sklameme. Spolu s vydaním filmu v digitálnej verzii totižto prišli aj bonusové materiály, pričom sa jeden z nich zaoberá práve skrytými odkazmi vo filme.

Baxter Building
Zdroj: heyuguys.com

Bohužiaľ, sklameme vás

Hlas asistentky E.D.I.T.H. nám prezradil, ako boli tieto čísla naozaj myslené. Sekvencia týchto čísel nevedie ku „4“ ako Fantastická štvorka, no naopak reprezentuje to, že Ďaleko od domova je posledným filmom Tretej fázy Marvel Cinematic Universe. Otáznik na konci teda odkazuje na to, čo bude nasledovať v Štvrtej fáze MCU – „niečo veľké„.

Stále to však nevyvracia fakt, že sa z bývalej Starkovej budovy raz môže stať ústredie Fantastickej štvorky. Oscorp Tower je predsa mimo z hry a zas až tak veľa známych výškových budov z komiksov nepoznáme. Stále ide o veľmi zaujímavý skrytý odkaz, čím sa môže Marvel naozaj pýšiť.

Baxter Building
Zdroj: reddit.com

Myslíte si, že na tomto mieste raz bude stáť Baxter Building alebo Four Freedoms Plaza? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: newsarama.com, screengeek.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -