TOP 5 dôvodov, prečo musíte vidieť dokumentárny film Attila

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

5 dôvodov, prečo musíte vidieť dokumentárny film Attila

Už od 30. januára sa v slovenských kinách premieta nový dokumentárny film Attila. Pomocou neho môžete získať detailný pohľad na život známeho bojovníka MMA. Okrem toho však ide o príbeh o motivácii a tvrdej drine, ktorý osloví každého. Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli predstaviť vám 5 dôvodov, prečo by ste si novinku mali pozrieť.

Celoživotný príbeh

Dokumentárny film s názvom Attila sleduje a mapuje celoživotný príbeh športovca a novodobej slovenskej hviezdy Attilu Végha. Zachytáva najdôležitejšie kapitoly jeho života od skorého detstva až po narodenie jeho syna Attilu v januári 2020.  Film konfrontuje jeho doterajšiu kariéru a odhaľuje jeho prehry i víťazstvá z doteraz nevideného uhla – zo zákulisia.

Zaujímavým aspektom je sledovanie vývoja športu MMA ako takého, ktorý je aktuálne najdynamickejšie sa vyvíjajúcim športom na svete. Príbeh Attilu je príbehom driny, odhodlania, sily, ale taktiež príbehom priateľstva, ktoré pretrváva po celý život. Film ukáže vlny úspechov, ale aj na vlny prehier a zúfalstva. A v neposlednom rade zobrazí prípravu na zápas storočia proti Karlosovi „Terminátorovi“ Vémolovi.

Attila RECENZIA
Zdroj: cine-max.sk

Niečo pre fanúšikov MMA

Pokiaľ ste fanúšikmi tohto bojového športu a aspoň trochu sa doň vyznáte, dokument Attila je pre vás jednoznačne povinnou jazdou, ktorú nesmiete zmeškať. Ak však stojíte na opačnej strane spektra, nestrachujte sa. Film je natočený takým spôsobom, aby si ho užili aj diváci, ktorí nie sú zainteresovaní do MMA a dokonca ani nemusia byť fanúšikovia Attilu Végha.

Zistíte napríklad, ako funguje jedna z najväčších zámorských MMA organizácií, ako sa hviezda filmu vysporiadala s úspechmi a neúspechmi profesionálnej kariéry a taktiež nahliadnete do zákulisia zápasu storočia, ktorý vrátil Attilu Végha na výslnie československého MMA.

Pohľad do minulosti pomocou archívnych záberov

Prostredníctvom starých fotografií a archívnych záberov sa dozviete, aký bol Attila ako dieťa a kde sa zrodila jeho láska k bojovým športom. Môžete ho spoznať tak dobre, ako nikdy doteraz.

Okrem archívnych záberov film využíva aj komentáre od jeho najbližších, ktorí spomínajú na jeho minulosť. Vidieť sme tak mohli tváre ako Ivan BuchingerMatúš MečárEduard GerekPatrik “Rytmus” VrbovskýIlja Škondrič či manželku Natáliu Indrichovičovú.

Ako sa projekt takmer nedokončil

O réžiu a scenár filmu sa postaral Petr Větrovský. Ten doňho, samozrejme, zahrnul aj nie až tak dávny súboj s českým bojovníkom Karlosom „Terminátorom“ Vémolom, ktorého Attila Végh nakoniec zdolal, aj keď nebol jednoznačným favoritom. Attila do súboja vstupoval ako outsider a hoci bol pripravený vložiť doň všetko, neubránil sa pochybnostiam.

Samotný autor filmu Petr Větrovský má v čerstvej pamäti, ako sa ho Végh po prehre s Američanom Virgilom Zwickerom na turnaji Oktagon 12 spýtal, či má zmysel ďalej nakrúcať. „Povedal som mu, že to bude ako Rocky III – že teraz porazí Vémolu a pre film to bude najlepšie, čo sa mohlo stať,“ vyjadril sa Větrovský. To sa nakoniec aj stalo. 

Nabitý trailer na film Attila

Zdroj: continental-film.sk, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -