Všetky dôležité informácie o Avengers: Infinity War, ktoré musíte vedieť pred premiérou! Pripravte sa, že MCU si prejde veľkými zmenami…

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dôležité informácie o Avengers: Infinity War

Ak ste na to ešte neprišli, na Avengers: Infinity War sa neskutočne tešíme. Od premiéry nás delia už len týždne, vďaka čomu sa vám snažíme prinášať viac obsahu o Marvel, ako kedykoľvek predtým. Predsa len, ide o najväčšiu filmovú udalosť v histórii kinematografie. Pôjde totižto o vyvrcholenie 10-ročnej púte univerza MCU, ktoré sa skladá z neskutočných 18 filmov. Ako diváci si tak toho musíme veľa pamätať, aby sme vedeli, o čo pôjde. Dnes sa vám to pokúsim v skratke zhrnúť. Nech sa páči, toto sú všetky dôležité informácie o Avengers: Infinity War, ktoré by ste mali vedieť pred premiérou!

Zdroj: thisisfilm.com

Kamene nekonečna – Infinity Stones

V nedávnom článku sme sa zaoberali tajomstvami a otázkami, ktoré máme na Infinity War. Jedna z nich sa týkala posledného Kameňa nekonečna – Kameňa duší. To je totižto posledný zo šiestich Infinity Stones, ako jediný sa v MCU zatiaľ neobjavil. Kde sa však nachádzajú ostatné?

Infinity War
Zdroj: screenrant.com

Space Stone
Farba: modrá
Tento kameň nekonečna sa momentálne nachádza v Tesseracte. Loki Tesseract ukradol vo filme Thor: Ragnarok. V traileri na Infinity War ho núka Thanosovi, no nevieme presne prečo.

Mind Stone
Farba: žltá
Pôvodne sa nachádzal v Lokiho žezle, teraz ho má Vision v čele – je súčasťou jeho tela a dáva mu moc. Tím superhrdinov preto bude musieť Visiona chrániť.

Reality Stone
Farba: červená
Nachádza sa v artefakte menom Aether. Naposledy sme ho videli u Tivana Zberateľa na planéte Knowhere.

Power Stone
Farba: fialová
Nachádza sa v Orbe, naposledy sme ho videli v trezore Nova Corps na Xandare.

Time Stone
Farba: zelená
Nachádza sa v Oku Agamotta, ktoré na krku nosí Doctor Strange.

Soul Stone
Farba: oranžová
Soul Stone sa v MCU ešte neukázal a nevieme, kde by mohol byť. Veľa teórií však vraví, že by ho mohol ukrývať Hawkeye – na pravdu si však budeme musieť počkať.

Zdroj: schmoesknow.com

The Black Order – štvorica Thanosových poskokov

Ebony Maw nie je zrovna fyzická hrozba. To však neznamená, že nie je nebezpečný! Už teraz je jasné, že našich hrdinov nebude skladať päsťami. To je ale úplne jedno, ich budú totižto skladať ich vlastné päste. Najväčšou schopnosťou Ebony Mawa je totižto sila presviedčania. Čokoľvek, čo niekomu zašepká do uška, daná osoba naozaj spraví.

Ebony Maw
Ebony Maw mučí Doctora Strangea; Zdroj: doyouevencomicbook.com

Proxima Midnight je jedinou ženou v The Black Order. Možno sa to nezdá, ale ide o asi najviac skúsenú bojovníčku a verte či nie, s oštepom jej to ide veľmi dobre. V komiksoch je poslaná Thanosom do Atlantisu, aby od samotného Namora (Aquaman Marvelu) získala Kameň Nekonečna (Infinity Stone/Gem). Keďže v MCU zatiaľ Namor nieje, jej pozornosť bude upútaná niekde inde.

Proxima Midnight po Capovi hádže svoj oštep; Zdroj: gfycat.com

Corvus Glaive je Thanosova pravá ruka a taktiež manžel Proximy Midnight. Corvus zradil svoj vlastný ľud, aby mohol slúžiť Thanosovi. Aj preto je mu zo všetkých najbližšie. Keď jeho majster plánuje inváziu na nejaký svet, Corvus mu ochotne pomáha so stratégiou a plánmi. Pokiaľ nosí jeho špeciálnu zbraň, je prakticky nesmrteľný.

corvus glaive vision
Corvus Glaive vyberá Mind Stone z Visiona; Zdroj: majorcineplex.com

Black Dwarf je fyzicky najzdatnejší. Ešte aj Thanos pri ňom vyzerá drobne. Je neuveriteľne silný, čo naznačuje aj jeho výzor. V komiksoch pri invázií na Zem zaútočil na Wakandu – domov Black Panthera. Vo filme tomu asi nebude inak.

the black order
Zľava: Proxima Midnight, Loki, Ebony Maw, Corvus Glaive, Black Dwarf; Zdroj: ultimatecomiccon.com

Kde sú naši hrdinovia?

Captain America a jeho tím sú na úteku. V očiach vlády už nie sú Avengermi. Cap sa pridal ku ostatným a taktiež mierne zmenil vzhľad – teraz si na ňom všimneme bradu, ktorá mu asi pomáha pri ukrývaní. Ako sme sa dozvedeli v potitulkovej scéne Black Panthera, Bucky je na bezpečnom mieste vo Wakande a je pripravený na boj. Vyzerá to tak, že Zimný vojak bol vyliečený. Black Widow sa postavila proti Iron Manovi a Capovi i Buckymu pomohla utiecť. Blond vlasy jej naozaj pristanú, pričom sa ku jej novej identite skvelo hodia.

captain america avengers infinity war dĺžka
Zdroj: saturn.sk

Na konci filmu Ragnaroku bratia Thor a Loki pozorujú obrovskú loď, ktorá veľkosťou hravo prekonáva Commodore. Táto loď sa nazýva The Sanctuary a nepatrí nikomu inému, ako Thanosovi. Thor nejakým spôsobom skončí na lodi Milano tímu Strážcov Galaxie, s ktorými sa samozrejme rýchlo spriatelí. Hulk sa dostal späť na Zem, kde sa stretol s Doctorom Strangeom a Wongom. Loki sa niekde potuluje a v traileri sme mohli vidieť, ako prekračuje mŕtve telá aby Thanosovi dopravil Tesseract (Space Stone).

loki tesseract
Zdroj: dailydot.com

Strážcovia Galaxie sa potulovali vesmírom a niečo zasa vyvádzali pred tým, ako narazili na Thora. Nezabudnite, že film Strážcovia Galaxie Vol. 2 sa odohrával až 4 roky pred Infinity War. To vysvetľuje, prečo je z malého Groota už teenager. Taktiež by ste mali vedieť, že Gamora je adoptívnou dcérou Thanosa, zatiaľ čo Nebula (ktorej lokalita je neznáma) je jeho ozajstná dcéra. Obe však Thanosa nenávidia. Pre ne bude tento boj osobný.

Zdroj: screenrant.com

Spider-Man je späť v škole, žije si život teenagera a ako superhrdina sa drží pri zemi. Keď sa však prebudia jeho Spidey Senses, rozhodne sa, že ten Iron Spider Suit od Starka predsa len bude potrebovať. Tony je v New Yorku spolu so Strangeom, Wongom a Bannerom. Môžeme predpokladať, že príchod Šialeného Titána všetkých opäť spojí, pretože superhrdinovia budú na záchranu Zeme tentokrát potrebovať všetku pomoc, ktorú majú k dispozícii.

Zdroj: inverse.com

Neskutočne očakávaný film Avengers: Infinity War nám do kín už 26. apríla prinesie spoločnosť Saturn Entertainment! Ako veľmi sa tešíte?

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -