Príbeh sa nekončí. Druhá séria 13 Reasons Why je na ceste! Dostaneme odpovede na všetky otázky, ktoré seriál zanechal

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Druhá séria 13 Reasons Why je na ceste!

Seriál 13 Reasons Why je posledný mesiac asi najdiskutovanejšou témou kinematografie vôbec. Nerobí rozruch iba u fanúšikov, ale aj u kritikov. Na rottentomatoes má krásne hodnotenie 85% a konečne ide o seriál s väčšou výpovednou hodnotou. Emócie, bolesť a ponaučenie, to všetko sa v tomto seriáli nachádza a to ho robí takým výnimočným. Určite veľa z vás došlo na kazetu číslo 7 a jej stranu A. Zistili ste, že ide o koniec. Nebojte, Netflix prvým teaserom oficiálne potvrdzuje, že sa dočkáme druhej série!

13 dôvodov prečo
zdroj: variety.com

Portál The Hollywood Reporter potvrdil, že pokračovanie uvidíme už v roku 2018. Opäť si užijeme emotívnych 13 častí. Je potvrdené, že nepôjde o prequel, ale o priame pokračovanie príbehu tam, kde skončil. Tento seriál je natočený podľa knižnej predlohy, avšak žiadna „druhá séria“ knihy neexistuje. Režisér a producenti, jednou z nich je aj Selena Gomez, teda budú mať pri pokračovaní voľnú ruku.

Prvá séria za sebou zanechala mnoho nezodpovedaných otázok. Na ne sa ale zameriame v inom článku, pretože ja osobne tento seriál práve pozerám, som do neho nenormálne „zažratý“ a sám zatiaľ neviem, aké otázky zanechal. Vieme však, že dostaneme všetky odpovede, ktoré potrebujeme. Stredobodom pozornosti bude aj v druhej sérii Hannah Baker, a príbeh sa bude stále točiť okolo nej. Mal by sa zamerať aj na udalosti po jej smrti a na cesty ostatných postáv a ich zotavovaní po jej smrti.

13 dôvodov prečo
Zdroj: watchepisodes4.com

Samozrejme, v druheh sérii sa vrátia všetky známe tváre z tej prvej. Vrátane samotnej predstaviteľky Hannah Baker. O druhú sezónu sa postarajú rovnakí ľudia, ktorí vytvorili aj prvú sériu. Showrunnerom druhej série bude Brian Yorkey, ktorý vytvoril seriálovú adaptáciu knihy. Výkonnou producentkou ostáva Selena Gomez. Tvorcovia série sami povedali, že príbeh Hannah ešte stále nieje dokončený. A tak sa máme na čo tešiť. Streamovacie televízie zatiaľ nevydali rating druhej série ale určite môžme znova očakávať show, na ktorú sa pozerá veľmi ťažko.

O čom bola prvá séria?

Pokiaľ neviete o čom 13 Reasons Why je, určite si prečítajte náš Tip na Seriál. V krátkosti, príbeh sa zameriava na samovraždu dievčaťa, ktoré za sebou nechalo nahraté audiopásky. Na nich je 13 dôvodov, prečo sa rozhodla svoj život skoncovať. Clay Jensen je jeden z ľudí, ktorí pásky dostali, a pomaly odhaľuje smrť jeho kamarátky. Objaví sa aj jeho meno na jednej páske, ako dôvod jej smrti? Ide o seriál zo stredoškolského prostredia, ktorý sa nebojí poukázať na problémy ako sú samovražda, znásilnenie alebo školská šikana.

Prvý teaser pre druhú sezónu:

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -