V najlepšej kvalite si Dunu 2 na Slovensku nepozriete. V čom bude špeciálna?

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Na Slovensku formát IMAX ponúka jediné kino. Je ním Cinemax v bratislavskom obchodnom centre Bory Mall. Diváci si tu Duna: Časť druhá budú môcť vychutnať so špeciálne rozšíreným pomerom strán 1.90:1, ktorý v niektorých častiach vystrieda 1.43:1. Pri ňom sa obraz roztiahne na celé plátno bez čiernych okrajov.

pokračovania slávnych filmov
Zdroj: looper.com

Ani Cinemax v Bory Mall však divákom nepredstaví Duna: Časť druhá v najvyššej možnej kvalite. Film sa totiž dočká aj špeciálnych 70 mm IMAX projekcií, ktoré ponúknu ešte prémiovejšiu kvalitu obrazu a širší pomer strán. V takomto prípade je obraz v kine premietaný na celom plátne a diváci pri sledovaní nevidia žiadne čierne okraje. Výsledkom je ešte lepšia audiovizuálna kvalita a imerzívnejší zážitok.

Najlepší zážitok až v Londýne

Problémom 70 mm IMAX projekcií však je, že vyžadujú špeciálne projektory, ktoré sú formát schopné premietať. Najbližšie takéto kino Slováci nájdu v Prahe v obchodnom centre Flora, kde ho prevádzkuje spoločnosť Cinema City. Diváci si tu v prémiovej kvalite mohli naposledy vychutnať napríklad Oppenheimera, v prípade druhej Duny však majú v tomto prípade smolu.

Podľa distribútora IMAX sa Duna: Časť druhá dostane v špeciálnom 70 mm IMAX formáte len do 12 kín na svete. Deväť z nich je v USA, jedno v Kanade a jedno v Austrálii. V Európe sa veľkovýpravné sci-fi v najlepšej možnej kvalite dostane iba do kina BFI IMAX, British Film Institute v Londýne.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -