V najlepšej kvalite si Dunu 2 na Slovensku nepozriete. V čom bude špeciálna?

Nenechajte si ujsť

Duna: Časť druhá bude v najlepšej kvalite v jedinom kine v Európe

Už vo februári do slovenských kín vtrhne očakávané pokračovanie sci-fi eposu Duna, za ktorým stojím režisér Denis Villeneuve. Nové dobrodružstvo na Arrakise uzavrie príbeh knižnej klasiky spisovateľa Franka Herberta.

Dobrou správou je, že diváci si budú môcť v kinách zopakovať aj zážitok z prvého filmu, ktorý sa od 8. februára opätovne dostane do kín. Zlou správou, naopak, je, že Duna: Časť druhá bude v najlepšej možnej kvalite dostupná len v hŕstke svetových kín.

Filmoví fajnšmekri dobre vedia, že najlepšiu kvalitu obrazu v kine ponúka formát IMAX. Jeho hlavnou charakteristikou je predovšetkým veľké plátno a jedinečný pomer zobrazovaných strán. Kým štandardné plátna majú výšku okolo 12 metrov, IMAX plátna môžu dosiahnuť výšku až 30 metrov.

film duna 2
Zdroj: TMDB

IMAX formát tiež využíva špeciálne kamery a projektory na zlepšenie kvality obrazu. IMAX kamery sú navrhnuté tak, aby zachytávali obraz s vysokým rozlíšením a detailmi, čo v konečnom dôsledku prináša divákovi pôsobivejší a realistický zážitok.

Okrem veľkosti obrazu sa tiež formát odlišuje svojím zvukovým systémom. Ponúka vylepšený, viackanálový zvuk, ktorý je imerzívnejší a dynamickejší než štandardné kino systémy. Kombinácia veľkého obrazu a kvalitného zvuku poskytuje divákom pocit, akoby boli súčasťou filmu. Alebo aspoň tak sa IMAX snažia divákom predať marketingoví experti.

Prémiovú kvalitu diváci nájdu v hlavnom meste

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -