Nie je to len Charlie z Dva a pol chlapa. Toto sú tie najlepšie filmy s Charlie Sheenom

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najlepšie filmy Charlieho Sheena

Charlie Sheena dnes poznáme ako herca, ktorý nechtiac zahodil svoju kariéru. Viac ako svojimi filmovými úspechmi je známy kvôli jeho škandálom, závislostiam od drog či alkoholu a vďaka jeho sukničkárstvu. Sám totiž povedal, že mal pomer s viac ako 5000 ženami, pričom bol takisto aj HIV pozitívny. To ale nie je celý jeho život. Predsa len sa mu podarilo zvečniť kultovú postavu Charlieho Harpera, ktorá bola napísaná priamo pre neho.

Sitkom Dva a pol chlapa (2003 až 2015) dodnes patrí medzi najsledovanejšie seriály súčasnosti. Čo však bolo predtým? Ako sa Charlie vlastne stal jednou z najväčších hviezd v Hollywoode a jedným z najlepšie platených hercov? To sa dozviete v tomto článku, pretože toto sú tie najlepšie filmy s Charlie Sheenom.

7. Voľný deň Ferrisa Buellera (1986)

Voľný deň Ferrisa Buellera
Zdroj: youtube/movieclips

Romantická komédia Johna Hughesa (Sám doma) sa stala v dobe svojho uvedenia obrovským hitom. Hlavnou postavou bol Ferris Bueller, ktorého si zahral Matthew Broderick (Glory).

Charlie Sheen bol v tom čase ešte prakticky neznámy a dokázal zažiariť aj v malej úlohe. Pamätná je hlavne jeho scéna s Jennifer Grey (Hriešny tanec) na policajnej stanici. Charlie hral mladíka, ktorého zatvoria (ako inak) kvôli drogám. Aj vďaka úspechu tohto filmu sa neskôr dostal k filmom, ktoré dosahovali úroveň oscarových drám.

6. V tieni gangu (1993)

V tieni gangu
Zdroj: youtube/viktorvega

Postavy výbušných mladíkov boli akoby ušité na mieru práve pre Charlieho Sheena. Vo filme V tieni gangu si zahral Dana Saxona, arizonského policajta, ktorý má problémy v práci kvôli svojej agresivite.

Tentokrát sa má v utajení infiltrovať do motorkárskeho gangu ako ich nový člen, čo sa mu vďaka jeho zjavu aj darí. Popritom sa ale zamiluje do krásnej fotografky Renne, ktorú si zase zahrala Linda Florentino (Muži v čiernom).

Danovi sa postupne zapáči byť členom gangu. Pri rovnako výbušných mužoch sa cíti ako doma a tak nevie, na ktorej strane zákona má vlastne stáť. Diváci chválil ako kvalitný scenár, tak aj veľmi dobrý Sheenov výkon.

5. Prvá liga (1989)

Najlepšie filmy s Charliem Sheenom
Zdroj: tmdb.org

Baseball je jedným z najobľúbenejších amerických športov. A Prvá liga je jedným z najvydarenejších filmov o baseballe. Hlavnú úlohu si v ňom zahral Charlie Sheen, ktorý tak opäť stvárnil postavu temperamentného a výbušného muža.

Rick Vaughn (Sheen) je bývalý trestanec, ktorý ale dostal šancu zahrať si v prvej lige, a to za mimoriadne sa trápiaci tím Clevelandu. Má najlepší hod, ale takisto sa rozčertí pri každom rozhodnutí rozhodcu.

Okrem Sheena podali kvalitné výkony aj herci vo vedľajších úlohách, a to Wesley Snipes (Blade) či Renee Russo (Sliedič). Táto skromná, ale za to úderná a vtipná komédia dosiahla s rozpočtom 8 miliónov len na domácom trhu tržby nad 48 miliónov dolárov.

4. Wall Street (1987)

Najlepšie filmy s Charliem Sheenom
Zdroj: tmdb.org

Ešte pred Vlkom z Wall Street (2013) tu bol film Olivera Stonea, ktorý sa ale rozhodne na šialenú komédiu nepodobá. Klasická kriminálna dráma ukazovala bizarnú cestu nováčikov na Wall Street k úspechu a takisto aj extrémne chamtivých burzových maklérov a magnátov, ktorí urobia všetko pre dosiahnutie zisku.

Tento skvostný dramatický triler patrí medzi vôbec najobľúbenejšie filmy slávneho režiséra oceneného Oscarom.

Okrem Charlieho Sheena v hlavnej úlohe sa skvelým výkonom prezentovali aj legendárny Michael Douglas a krásna Daryl Hannah (Kill Bill). Michaelovi Douglasovi sa pritom podarilo za svoj výkon získať Oscara. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -