Čakáme 3 roky, Marvel to konečne potvrdil. Obľúbený hrdina sa vráti v samostatnom seriáli

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Marvel chystá samostatný seriál pre obľúbeného hrdinu

WandaVision prinieslo nielen stvorenie postavy Scarlet Witch v podaní Elizabeth Olsen, ale aj otázniky ohľadom osudu jej syntetickej polovičky. Po troch rokoch čakania nám Marvel konečne potvrdil, ako hlási Variety, že chystajú seriál Vision. Ako showrunnera vybrali skúseného seriálového tvorcu.

Visiona, ktorého hrá Paul Bettany (a pre rolu sa samozrejme vráti aj v novom seriáli), postretol v roku 2018 vo filme Avengers: Nekonečná vojna krutý osud. Thanos mu vytrhol z tela jeden z kameňov nekonečna, čo viedlo k jeho záhube. Následne sme ho však opätovne videli v seriáli WandaVision, ktorý sa vysielal v roku 2021.

Marvel Vision
Zdroj: Marvel

Iba jeden prežil, osud je nejasný

Ukázalo sa, že jeho láska Wanda Maximoff disponuje tak mimoriadne silnými magickými schopnosťami, že ho dokázala „oživiť“ iba zo smútku. Bola uväznená vo svojom fiktívnom svete, pritom sme sa dozvedeli, že v tom reálnom Visiona opäť skladajú dohromady. Znovu vybudovaný android bielej farby nemal žiadne spomienky na svoj predošlý život.

Dve verzie Visiona sa proti sebe postavili vo finále, čo viedlo k získaniu spomienok pre bieleho Visiona. Ten druhý zmizol z existencie.

Po tomto momente, ktorý skvele navnadil fanúšikov sme však nemali o postave žiadne ďalšie informácie. Nápad na samostatný projekt už raz prišiel, mala ho viesť autorka pôvodného seriálu Jac Schaeffer.

WandaVision Vision Agatha
Zdroj: Disney

Pôvodná tvorkyňa dala prednosť Agathe

Vieme však, že Schaeffer dala prednosť inému spin-offu, ktorý sa zameriava na Agathu Harkness v podaní Kathryn Hahn. Prešiel niekoľkými zmenami názvu v rámci marketingovej stratégie, s jeho finálnou podobou Agatha All Along sme sa dozvedeli aj dátum premiéry. Na Disney+ dorazí 18. septembra.

Teraz sa dozvedáme, že vybrali nového tvorcu, ktorý prinesie seriál s Visionom v hlavnej úlohe. Bude ním Terry Matalas. Poznať ho môžeme pre seriálové spracovanie 12 Monkeys, reboot MacGyvera z dielne CBS či akčný seriál Nikita. Hlavne však priniesol novú podobu obľúbenému sci-fi fenoménu.

Seriálovému tvorcovi skúsenosti nechýbajú

Matalas bol v minulosti spolutvorcomStar Trek: Enterprise, k srdcovému projektu sa vrátil so sériou Star Trek: Picard. Nejeden fanúšik uvítal návrat kapitána a posádky z Next Generation a práve toto je najsledovanejším seriálom pre „trekkies“ za posledné tri dekády.

Jedným z nich je dokonca aj samotný Kevin Feige, šéf Marvelu, ktorému táto okolnosť pomohla pri výbere. Dal na vedomie, že showrunner začne na Visionovi pracovať akonáhle dokončí tretiu sériu Picarda. Vydanie tak naplánovali na rok 2026.

Ste radi, že dostane Vision konečne vlastný seriál? Aké si myslíte, že budú jeho ďalšie cesty po udalostiach WandaVision? A čo hovoríte na výber tvorcu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -