Má Marvel na konte najlepší komiksový film posledných rokov? Prvé reakcie na Eternals nešetria chválou

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Prvé reakcie na film Eternals

Najnovším prírastkom do zbierky MCU filmov bude už o chvíľu komiksovka Eternals. Film zozačiatku nebol najočakávanejším titulom, no po prvých traileroch sa na neho teší čím ďalej, tým viac ľudí. O réžiu filmu sa postarala oscarová režisérka Chloé Zhao (Nomadland), vďaka čomu sa očakávania ešte zdvihli. Nedávno sa uskutočnila svetová premiéra filmu Eternals a tak sú vonku aj prvé reakcie tých, čo to už videli.

A reakcie sú viac než priaznivé. Samozrejme, nájdu sa aj takí, ktorých film nepotešil, ale dá sa povedať, že väčšine sa páčil. Väčšina z pozitívnych kritikov alebo novinárov vyzdvihuje hlavne to, ako nádherne a epicky film vyzerá, či jeho originálny koncept, ktorý sa má celkom odlišovať od tradičnejšej Marvel šablóny. Niektoré názory a reakcie si môžete prečítať nižšie.

Pár z nich tento film dokonca porovnáva s najlepšími titulmi od konkurenčného DC, čo určite zaváži. Aj keď totiž DC filmy v poslednom období nie vždy zvládli to, čo sa od nich očakávalo, hlavne v minulosti sa natočilo niekoľko kvalitných snímok. A práve k nim Eternals prirovnávajú. Marvel tak má zrejme po posledných dvoch Avengers filmoch ďalšiu snímku, ktorej bude ťažké konkurovať.

Chvála z veľkej časti patrí aj Chloé Zhao

Chválu niekoľkokrát dostala aj režisérka Zhao. Niektorí dokonca tvrdili, že Eternals nie je cítiť ako film od Marvel, ale práve od Chloé Zhao. Režisérka teda zrejme dostala voľnú ruku a takmer úplne sa „odtrhla z reťaze“, čím chcem povedať, že vystúpila z predom nakreslených priemerne úspešných liniek MCU filmov. Scenár, na ktorom spolupracovala, bol pochválený tiež niekoľkokrát.

Treba určite spomenúť to, že vo filme budú dve potitulkové scény. Nikto k nim veľa nepísal, no ako aj nedávno režisérka hovorila, treba na nich zostať, pretože sú skvelé. A tak ich opisujú aj diváci, čo môže znamenať iba jediné – že režisérka mala pravdu. Čo presne to ale znamená, že sú skvelé, je ťažko odhadnúť. Môžu skvelo vyzerať alebo byť skvelé obsahovo hlavne pre budúcnosť MCU.

Prvé reakcie na film Eternals ale nie sú len kladné

Nie každému ale tento film vyhovoval a našli sa takí, ktorí film skritizovali. Zvyčajne vyčítali (paradoxne) malý zásah režisérky, ktorá podľa nich má väčší potenciál. Ďalší od toho čakali viac než len CGI boje alebo sa im nepozdával samotný príbeh, poprípade iné aspekty filmu ako tón alebo štýl, ako to bolo točené. Film určite nebude pre každého, keďže má mať takmer 3 hodiny a odohrávať sa bude v dvoch časových rovinách (dávna minulosť a prítomnosť).

Ako som ale spomínal vyššie, film mal viac pozitívnych reakcií ako tých negatívnych, čo určite znamená, že väčšine z nás sa bude páčiť. Tešiť sa totiž môžeme na pomerne zaujímavý príbeh a dokonca si vraj máme pozrieť aj na samotný vznik MCU sveta. V každom prípade, príbeh sa zameria na Eternals, nesmrteľnú rasu geneticky upravených ľudí, ktorí sú na Zemi 7 000 rokov, aby ju chránili pred ich konkurentami, rasou Deviants.

Tešiť sa môžeme aj na skvelý arzenál hercov a herečiek

Tešiť sa tiež môžeme na úžasné obsadenie. Uvidíme 10 členov Eternals v podaní 10 skvelých hercov – Gemma Chan (Sersi), Richard Madden (Ikaris), Kumail Nanjiani (Kingo), Lia McHugh (Sprite), Brian Tyree Henry (Phastos), Lauren Ridloff (Makkari), Barry Keoghan (Druig), Don Lee (Giglamesh), Salma Hayek (Ajak) a Angelina Jolie (Thena). Príjemným prídavkom bude aj známy herec Kit Harington (Dane Whitman).

Film je teda podľa reakcií naozaj majstrovským dielom a už teraz sa neviem dočkať toho, kedy vyjde u nás na Slovensku. Našťastie nebudeme musieť čakať veľmi dlho, pretože premiéra u nás v kinách bude o necelé tri týždne. Presný dátum premiéry je 4. novembra 2021.

Prvé reakcie na film Eternals sú naozaj skvelé a preto sa nevieme dočkať, kedy film vyjde. Ako ste na tom vy? Tiež by ste film už najradšej videli? Na čo sa najviac tešíte? Podeľte sa s nami o vaše názory dole v komentároch.

Zdroj: collider.com, movieweb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -