Filmy

Fantastické zvery a ich výskyt odhalili svoje logo

Za niekoľkých týždňov, film Fantastické zvery a ich výskyt začne posledný rok odpočinku a zavíta do kín. Je to však ešte veľmi dlhá doba. Do vtedy, Fantastické zvery urobili nevyhnutný krok v propagácii a debutovali na rôznych sociálnych sieťach  s novým imidžom loga. Dámy a páni, takto sa nám fantastické zvery predstavia v roku 2016.

Fantastic Beasts

Zdá sa, že Fantastické zvery si zapožičali základy loga od filmu Harry Potter, trojrozmerný oceľový vzhľad. No v tomto prípade sa pri nápise nenachádza blesk, ale máme tu niečo ostrejšie. Niektoré z písmen zdobia zuby alebo hroty, čo všetkému pridáva lepšiu atmosféru, ktorá nás núti, že tento titulok je pripravený škriabať a hrýzť všetko, čo sa k nemu priblíži. Potom, samozrejme, je tu písmeno S …

S

Dizajn vyzerá trochu ako had, ale ja budem dúfať, že to naznačuje draka. Rád by som videl film, v ktorom nám predstavia znovu draky tak ako majú, nie ako vo filme Hobbit: Bitka piatich armád, kde sa Šmag ukáže len v prvých minútach filmu.

Kniha Fantastické zvery a ich výskyt bola napísaná v roku 2001 spisovateľskou J.K Rowling. Väčšinu zárobku vtedy venovala na charitu Comic Relief. Ak ste si knihu zaobstarali ako ja, na zadnej strane si môžete všimnúť, že za kúpu z každej knihy putovalo 10sk (ešte koruny) na charitu. Knihu vydalo vydavateľstvo  Bloomsbury Publishing v Londýne v roku 2001. Pre Slovenskú republiku preložilo vydavateľstvo Ikar. Hoci je kniha len príručkou pre magické bytosti, ktoré existujú v čarodejníckom svete Rowlingovej, príbeh sa sústredí na magizoologistu Newta Scamandera ( Eddie Redmayne ) a dej sa koná  približne 70 rokov pred tým ako Harry Potter prvý krát zavítal do Rokfortu. Filmová adaptácia sa bude konať v New Yorku, a bude zahŕňať úsilie k výskumu Newtových učebníc.

Môžeme len dúfať, že v nasledujúcich týždňoch alebo mesiacov sa nám ohľadom filmu Fantastické zvery a ich výskyt odhalia nejaké novinky na sociálnych sieťach – Twitter, Facebook. Očakávaný príchod filmu je 18. novembra 2016.

Réžie sa chopí David Yates, na základe scenára od J.K Rowling. Vo filme sa nám ukážu herci ako Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Ezra Miller, Samantha Morton, Jenn Murray a Colin Farrell. Určite a máme načo tešiť.

 

Branislav Petrus
About author

Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
  Related posts
  Filmy

  Bad Boys ovládli svetové kiná: Zopakujú úspech aj na Slovensku?

  Filmy

  Režisér nového dokumentárneho filmu spomína, ako Attila Végh pochyboval pred zápasom storočia

  Filmy

  John Cena nám odhalil prvých 10 minút DC filmu Suicide Squad 2

  Filmy

  Prezradil nám film The Eternals jeden z najväčších spoilerov Marvel Cinematic Universe?

  5 komentárov

   • Branislav Petrus
   • Dominik Boskovič

  Pridaj komentár