Prvý trailer na film Death Note od Netflixu nám ukazuje Ryuka v plnej kráse, ale aj americkosť celého projektu!

Nenechajte si ujsť

„Človek, ktorého meno bude napísané do tohto zápisníka, zomrie.“

Netflix nám prináša nový kompletný trailer pre chystaný film Death Note, ktorý bude odvysielaný už 25. augusta. Adaptácia na základe populárnej a celosvetovo známej mangy a anime dostane nádych amerických znakov a miest. Celkovo sa to prenesie na americký spôsob (o tom svedčí aj výber hercov..). No našťastie, celkový príbeh by nemal byť pozmenený.

Snímka nás zavedie do mesta Seattle, kde spoznáme chlapca menom Light (Nat Wolff), ktorý sa stane vlastníkom záhadného zápisníka, ktorý mu umožní zabiť každého, koho meno doň napíše. Na chlapcovo prekvapenie, používanie zápisníka zahŕňa aj spoluprácu s jednou nadprirodzenou bytosťou, ktorá má zápisník pod kontrolou. Tým je Ryuk (Willem Dafoe), ktorý je „Shinigami„, čo v preklade znamená Boh smrti.

Light a Ryuk
Light a Ryuk, Zdroj: ign.com

Čo vravíte na „americký“ Death Note?

Ohľadom tejto adaptácie sa objavilo mnoho diskusii, a to najmä v marci, pretože bol uverejnený prvý teaser pre Death Note trailer. Hlavne veľa kritiky od fanúšikov, ktorým vadilo to americké prevzatie po ich vlastnom štýle. A vzhľadom nato, ako dopadli podobné pokusy v minulosti o prerobenie anime adaptácii, vrátane posledného, kritikou zhodeného Ghost in the Shell, sa len búrenie fanúšikov zvýšilo.

Dnes nám teda Netflix konečne odhalil trailer v plnej dĺžke online. Ten je o 2 minúty dlhší ako posledne predstavený teaser a rovnako ako v ňom nám ukazuje základné črty deja, no najmä sa zameriava na hlavné postavy. Ukazuje nám mladé dievča s menom Mia Sutton (Margaret Qualley) a jednu z celosvetovo obľúbených anime postáv, policajného detektíva s menom „L“ (Lakeith Stanfield). Fanúšikom sa konečne dostane lepší pohľad na Ryuka, ktorého dostal na starosť sám Willem Dafoe. Ten je samozrejme hlavným zdrojom pozornosti, a to aj pre tých, ktorí sú voči adaptácii celkom skeptickí. Sami sa pozrite a posúďte, aké z toho máte zatiaľ pocity!

Zatiaľ čo samotný trailer pre Death Note obsahuje niekoľko úžasných vizuálnych okamihov a momenty, v ktorých sa ukazuje Ryuk sa už osvedčujú ako dôležité, je isté, že tento nový trailer bude mať za následok skľudnenie hlučnej diskusie okolo snímky. Vedúci filmu Adam Wingard už obhajoval adaptáciu amerického Death Note, no to nemusí pomôcť tomu, aby Death Note od Netflixu nebol naďalej terčom kritiky tvrdých fanúšikov pôvodného anime/mangy.

Aké máte z toho zatiaľ pocity? Čo hovoríte na výber herca pre „L“? Podľa mňa to tým až moc prehnali… Celkové americké prevedenie má svoje mínusy. No možno nás ešte dokážu prekvapiť.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -