Filmový muzikál Wicked zmenil režiséra a fanúšikovia Broadwaya sú z tohto mena nadšení!

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Filmové spracovania slávnych muzikálov sa za posledné roky stali bežnou súčasťou Hollywoodu. Nehovoriac o tom, ak je meno muzikálu podpísané pod značkou Broadwaya. Týmto prípadom sa stal aj muzikál Wicked, ktorý je už viac ako 15 rokov stálicou na divadelných doskách. Wicked ako film si toho preskákal už veľa, od počiatočnej výroby až po konečnú zmenu režiséra. Ktoré slávne meno teda nakoniec zasadne do režisérskej stoličky a zvládne vôbec silný nátlak fanúšikov?

Muzikál Wicked rozhodne nie je len pre deti

Wicked je dielo spracované na základe knižného originálu Wicked: The Life and Times of the Wicked Witch of the West, ktoré je nezvyčajným prerozprávaním klasiky Čarodejník z krajiny Oz. Muzikál je podaný z pohľadu priateliek čarodejníc, ktoré sa svojimi príliš odlišnými názormi a povahami k sebe evidentne nehodia. Do hry vstupuje aj vášnivý boj o lásku, či geniálny humor, ktorým sa mnohokrát riešia dôležité problémy spoločnosti. Nie je sa tak čomu diviť, že sa tohto príbehu ujalo aj filmové štúdio.

Muzikál Wicked
Zdroj: broadwaydirect.com

O filmovej verzii sa začalo rozprávať už v roku 2004. Universal Studios spustilo svoju výrobu až o osem rokov neskôr a pôvodná premiéra bola naplánovaná na koniec roka 2019. Plány boli ambiciózne, aj keď samotná výroba bola prehnane pomalá. Avšak, Wicked sa svojej premiéry nedočkal a štúdio pred ním uprednostnilo svoj druhý muzikálový prepadák Cats.

Voľba, ktorá sa stretla s nadšeným ohlasom

Pôvodnú réžiu mal na starosti Stephen Daldry, ktorý nám predtým priniesol tanečnú drámu Billy Elliot. Daldrymu žiaľ projekt prekazila pandémia a nakoniec sa rozhodol odstúpiť. Štúdio sa tak vrhlo objavovať nové potenciálne talenty, ktoré dokážu zvládnuť nie len svet spevu a tanca, ale aj privysoké očakávania divadelných nadšencov.

Kto nám teda vytúžený fantasy muzikál prinesie na plátna kín? Nikto iný, než Jon M. Chu, ktorý pred dvoma rokmi zožal mimoriadny úspech za snímku Šialene bohatí aziati. Komediálne dielo bolo následne nominované na Zlaté glóbusy.

Jon M. Chu Miranda
Zdroj: variety.com

Jeho doteraz natočené snímky obsahovali rôzne hudobné elementy a Jon M. Chu má na tento rok naplánovaný aj druhý muzikálový počin In the Heights, v spolupráci s talentovaným Lin-Manuel Mirandom, ktorého môžeme poznať ako hlavnú postavu z Hamiltona. Ich spoločný film uvedie už v júni tohto roku spoločnosť Warner Bros.

Fanúšikovia sú miestami nervózni, ale vďaka novému režisérskemu výberu veria tomu, že ich obľúbený tragikomický príbeh o dvoch čarodejniciach bude v dobrých rukách. Otázkou zostáva, ako to celé ovplyvní pokračovanie snímky Šialene bohatí aziati a či sa Chu bude držať originálneho konceptu. Nikto z nás by sa ale nesťažoval, keby nám soundtrack ponúkol o pár chytľavých piesní navyše.

Tešíte sa na nové filmové spracovanie muzikálu alebo vám hudobné filmy nie sú sympatické? Vaše postrehy a názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -