Herec Frank Grillo končí s hraním postáv v dvoch filmoch. Ako moc ich to naruší, a prečo končí?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokiaľ sa povie meno Frank Grillo, vybaví sa vám niekto? Pokiaľ nie, pomôžeme vám. Frank si zahral v Marvel filmoch, presnejšie v Captain America: Winter Soldier a Civil War. Taktiež ho môžete poznať z filmov Purge (Očista), kde si zahral v posledných dvoch dieloch Anarchy a Election Year. Poďme sa bližšie pozrieť na jeho role v týchto dvoch filmoch, zistime prečo z nich odchádza, a ako ich to naruší.

Frank Grillo v Captain America

Ako som už napísal, Frank si v MCU zahral vo filmoch Captain America: Winter Soldier a Civil War. Aj keď sa na plátne nezdržal nikdy moc dlho, jeho postava mala veľký význam. Vo Winter Soldierovi si zahral agenta Hydry, Brocka Rumlowa. Áno, toho Brocka Rumlowa z tej úžasnej výťahovej scény. Na konci filmu trošku obhorel, a stal sa z neho taký Darth Vader Marvelu. „Vstal z mŕtvych“, a v Civil War sme ho mali možnosť vidieť ako Crossbonesa. Je pravda, že v tomto filme sme ho videli zomrieť bombastickou smrťou (doslova). Ale kedže bol v komiksoch oveľa dôležitejšou postavou, veľa ľudí si myslelo, že ho napríklad Thanos oživí pomocou Infinity Stones. Raz už z mŕtvych vstal, prečo to teda neurobiť aj druhý krát? Práve Crossbones zabil v komiksoch Kapitána Ameriku, a tak sme dúfali, že túto postavu ešte uvidíme. Bohužiaľ, nestane sa tak, a oživenie tejto postavy sa neplánuje.

Crossbones
Zdroj: cinemablend.com

Frank Grillo v The Purge

V očiste si Frank zahral oveľa dôležitejšiu rolu ako v Kapitánovi Amerikovi. V posledných dvoch dieloch série si zahral postavu Seržanta Lea Barnesa. Pokiaľ nepoznáte túto hororovú sériu, príbeh ma jasný. Jednu noc za rok sa zrušia všetky zákony, takže je povolené aj zabíjanie, a očista sa môže začať. Zatiaľ čo bol Frank v druhom diele hlavnou postavou, tretí diel nebol až tak o ňom. Aj keď v ňom bol hlavnou hviezdou, a film by bez neho nefungoval. Ako herec sám prehlásil, ani sám nevedel, či chcel byť súčasťou tretieho dielu, Election Year. Sériu však miluje a chce ju podporovať najviac ako vie. Ako sa však vyjadril, pokiaľ nedostane otec série James DeMonaco dobrý nápad a scenár, v ďalších dieloch série už Franka neuvidíme. 

Frank Grillo The Purge
Zdroj: youtube.com

Frankove vyjadrenie pri rozhovore

Pozrime sa však na Grillove vyjadrenie pri rozhovore so stránkou Collider.

If DeMonaco was still involved and they came up with a great idea, then I think I would do [another Purge movie]. Otherwise, I think I’m done. Same thing with Captain America. There’s nowhere for it to go, unless you’re Captain America or Iron Man. They were talking about it, but I was like, ‚You know what? I’d just rather not do it.‘ … It’s time to move on. Don’t stay at the party too long, or you get knocked through the ropes.

V skratke, ak by sa DeMonaco stále podieľal na sérii Purge a prišiel by s dobrým nápadom, v Očiste by sme ho ešte mohli vidieť, inak skončil nadobro. S Kapitánom v tom však má jasno, postava sa nemá kam rozvinúť, Frank sa chce posunúť ďalej a s touto postavou končí. Našťastie, pre Marvel to nič strašné neznamená, aj keď vôbec nevyužili Crossbonesov potenciál, a slúžil len pre otvorenie filmu, a nakoniec aj tak vybuchol. Purge to tiež moc nezmení, predsa už v Election Year nemal tak veľkú rolu ako v Anarchy. Frank je dobrý herec, a mne osobne je ľúto, že to nebude práve on, kto sa nadobro zbaví Steva Rogersa aka Kapitána Ameriku.

Frank Grillo Crossbones
Dovidenia, Frank. Zdroj: popcritica.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -