Autor George R.R. Martin prezradil nové detaily o seriáli zo sveta Game of Thrones!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nové detaily o prequeli seriálu Game of Thrones

Po skončení seriálu Game of Thrones nám v srdciach ostala prázdna, nevyplnená diera. Napraviť by to mal nový seriál z Westerosu, ktorý sa bude odohrávať 5000 rokov pred udalosťami Game of Thrones. Stanica HBO započala natáčanie už pred mesiacom v Severnom Írsku.

Oficiálny názov zatiaľ nepoznáme, no veľmi často sa spomína „The Long Night„, teda udalosť, ktorú poznáme pod prekladom Dlhá zima. Príbeh seriálu by sa mal zamerať práve na túto udalosť. Jej súčasťou je aj vznik Bielych chodcov a ich súboj proti Prvým ľudom a Deťom lesa. Zatiaľ toho o príbehu veľa nevieme, no niečo viac nám načrtol autor George R.R. Martin.

V rozhovore s portálom a magazínom Entertainment Weekly prezradil autor hneď 5 zaujímavých noviniek a detailov. Poďme sa teda pozrieť, na čo na môžeme tešiť!

game of thrones spin-offy
Zdroj: pinterest.com, deviantart.com, pngimg.com, freepngs.com

1. Zabudnite na 7 kráľovstiev

Seriál Game of Thrones nám predstavil 7 kráľovstiev, ktoré bojovali o Železný trón. V novom seriáli sa však dočkáme toľkých kráľovstiev, že sa ich bude naozaj ťažko počítať.

Martin povedal: „Ak pôjdete o trochu späť, tak bolo 9 kráľovstiev, 12 kráľovstiev, až sa dostanete do doby, kde bolo 100 kráľovstiev – drobných kráľovstiev – a to je éra, o ktorej sa tu rozprávame„.

2. Žiadni Lannisterovci?

Ako sme spomenuli vyššie, prequel seriál sa bude odohrávať 5000 rokov pred udalosťami Game of Thrones. Rozprávame sa tu o „Zlatej dobe hrdinov„, v ktorej boli niektoré rody dôležitejšie, zatiaľ čo ostatné boli úplne vynechané. „Starkovci tam určite budú,“ povedal Martin. „Lannisterovi tam zatiaľ nie sú, no Casterly Rock tam určite bude„.

Natáčanie Game of Thrones
Zdroj: hbogo.sk

3. Dočkáme sa mystických bytostí?

Podľa jeho slov sa mystických bytostí určite dočkáme. Zastupovať ich budú mamuty, zlovlci a Bieli chodci. Bohužiaľ, žiadnych drakov tentokrát neuvidíme. Tí sa totižto nachádzajú vo Valýrii.

4. Úžasné herecké obsadenie

Z hereckého obsadenia Martin vyzdvihol mená ako Naomi Watts, Miranda Richardson, Naomi Ackie a Denise Gough. Popísal ich ako ozajstný herecký ansámbel.

V Game of Thrones sme nikdy nikoho nenominovali ako hlavnú herečku alebo hlavného herca, až donedávna. Vždy to bolo pre vedľajšie [kategórie], pretože seriál je jedným veľkým ansámblom„. Pokračoval, „Myslím si, že to bude podobne aj pri tomto seriáli. Nemáme toľko hlavných postáv, ako skôr veľký herecký ansámbel„.

5. Dozvieme sa názov seriálu?

Nakoniec porozprával o jeho nápadoch ohľadom názvu, ktorý ešte musia odhaliť. Jedným z nich je samozrejme „The Long Night„, ako ho on sám nazýva. Vraj sa k nemu dostal aj návrh „The Longest Night„, teda variant, ktorý by mu vraj vôbec nevadil. Dokonca je s týmto návrhom spokojný.

Kto sa o seriál postará a koho v ňom uvidíme?

Seriál má na starosti showrunner Jane Goldman (X-Men: Prvá trieda) spolu s autorom George R.R. Martinom a režisérom S.J. Clarksonom (Jessica Jones). HBO sa už pred nejakým časom vyjadrilo, že si herečka Naomi Watts zahrá “charizmatickú ženu z vyššej spoločnosti, ktorá skrýva temné tajomstvo”.

K nej sa pridajú mená ako Naomi Ackie, Denise Gough, Miranda Richardson, Josh Whitehouse, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Alex Sharp a Toby Regbo.

Žiaden oficiálny dátum premiéry zatiaľ nepoznáme, no seriál určite nezačne niekedy pred rokom 2021.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -