Demon’s Souls v novej gameplay ukážke predstavuje úžasný vizuál a hardcore hrateľnosť

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

November, mesiac hráčov

Práve prebiehajúci mesiac je takmer pre všetkých hráčov veľkým sviatkom. Nielenže vychádzajú konzoly novej generácie, tie od Sony sa súčasne dočkajú fantastických exkluzivít, na ktoré sa mnohým zbiehajú sliny. Medzi takéto tituly patrí napríklad remake nie až tak známeho Demon’s Souls (prvotina dodnes čupí v tieni populárnejšieho nástupcu v podobe Dark Souls), pričom nedávno vydaná gameplay ukážka nám túto krutú a atmosféricky hutnú bojovku podrobne predstavila.

Môžeme začať menším historickým okienkom, nakoľko počiatky tvorby svetoznámeho štúdia FromSoftware sa datujú až do roku 1994. Vtedy totiž vyšiel nenápadný titul s názvom King’s Field, ktorý je tou pravou, no hlavne úplne prvou, hardcore Souls hrou.

Samozrejme, na tomto projekte nepracoval ikonický duchovný otec subžánru, Hidetaka Miyazaki, avšak náročné RPG nesie tradičné elementy, ktoré si spájame s modernými third person variáciami tohto herného štýlu.

Bohatý lore, stamina, pomalšie súboje, temný svet a hlavne náramne pochmúrna atmosféra spojená s podmanivým hudobným podkladom. To sú aspekty, ktorými sa môže King’s Field popýšiť, pričom to isté možno povedať o jeho nadmieru úspešných pokračovaniach (žiaľ, štvrtý diel upadol do vôd priemernosti).

Gameplay ukážka Demon’s Souls desí vizuálom i náročnosťou

Z tohto fungujúceho a nepochybne zaujímavého receptu ťažil i legendárny Hidetaka Miyazaki, ktorý sa stal súčasťou zmieneného japonského štúdia v roku 2004. Pochopiteľne, okamžite nedostal vlastný projekt, no po nejakom čase začal pracovať na niečom, čo vtedajší vývojári nazývali zlyhaním.

Toto zlyhanie (o ktoré takmer nik nejavil záujem) si Miyazaki pretvoril vo svoju víziu a tak vznikla hra Demon’s Souls, ktorá dnes patrí k legitímnym zakladateľom Souls žánru a to i napriek tomu, že do veľkej mieri vychádza z prvkov už niekoľkokrát spomínaného King’s Fieldu, ktorý čochvíľa oslavuje neuveriteľné tri dekády. Tak snáď by sa i táto zabudnutá legenda mohla niekedy dočkať remaku, no nie?

Každopádne, späť k Demon’s Souls, ktorého modernizovanú verziu nám prinášajú autori z Bluepoint Games. Nové video sa primárne venuje súboju s bossom, no dôjde i na strety s tradičnými oponentami.

gameplay ukážka demon's souls
Zdroj: vg247.com

V rámci bojovania autori predstavia niekoľko zbraní i možností útoku. V prípade, že ste sledovali predchádzajúce prezentácie, zrejme vás už tvorcovia nemajú čím prekvapiť. Je tu však šanca, že ešte väčšmi prehĺbia vaše nadšenie z výborne sa javiaceho remaku.

Celosvetovo vychádza Demon’s Souls 17. novembra 2020, teda ide o launch titul konzol PlayStation 5. Nezostáva nám nič iné, akurát počkať tie zostávajúce dva týždne, kedy sa dozvieme ako prerábka dopadne v recenziách.

Čo hovoríte na ďalšiu ukážku z remaku prvého oficiálneho Souls projektu? Tešíte sa naň alebo siahnete po iných Sony exkluzivitách. Určite sa s nami podeľte o svoje preferencie prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -