Takýto zážitok vám poskytne konzola PlayStation 5 a jej hry

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Nová konzola od spoločnosti Sony je takmer tu

Japonské Sony už roky kraľuje konzolovému trhu a to najmä vďaka svojim početným exkluzivitám, ktoré nezriedka patria medzi to najlepšie, čo sa v konkrétnom žánri urodilo. Samozrejme, súčasťou víťazného balíčku musí byť aj kvalitná konzola, ktorá ide naproti užívateľským požiadavkám. Aký zážitok ponúkne narábanie s konzolou PlayStation 5?

Vývojári si údajne uvedomujú, že čas je drahocenný a preto sa snažili, aby si používatelia mohli upraviť narábanie s novou konzolovou. Súčasne však sprievodný hlas dodáva, že stále nejde o finálny build a niektoré aspekty prezentované vo videu sa môžu viac či menej zmeniť.

Úvodná obrazovka a jej fungovanie je pomerne identické. Samozrejme, dizajn je kompletne prekopaný, avšak z funkčného hľadiska vás nemá čo prekvapiť. Tlačidlom spustíte konzolu, no a následne si vyberiete svoj účet, ktorý vás presmeruje do pomyselného hlavného menu konzoli.

Zážitok s PlayStation 5 bude revolučný

Zmenou je, že sa môžete ihneď vrátiť na miesto, kde ste naposledy prestali hrať. Vo videu to zmienené nie je, no pravdepodobne bude táto funkcia fungovať iba v prípade, že ste hru kompletne nevypli.

Autori ďalej ukazujú, že minimálne exkluzívne tituly sa budú môcť popýšiť zaujímavými doplnkami. Jedným z nich sú napríklad aktivity, ktoré vás informujú o postupe naprieč konkrétnou úrovňou. To zahŕňa trofeje, zberateľské predmety a mnohé ďalšie správy, ktoré primárne ocenia najvytrvalejší lovci virtuálnych odmien. Dokonca sa dá využiť aj pomoc, ktorá je, žiaľ, dostupná iba pre predplatiteľov PlayStation Plus.

Môže niečo podobné kaziť hranie a zážitok z neho? Pravdepodobne áno, pretože všetky „solution“ a „guide“ videá sa pomerne rýchlo dostanú do sveta, no na druhej strane vám nikto nekáže využívať ich.

playstation 5 zážitok.
Zdroj: gamesradar.com

Všade samé zľahčenia

Sony si dalo záležať, aby všetky relevantné funkcie boli dostupné takmer okamžite. Preto sa hráči môžu rýchlo spojiť, písanie správ je plynulejšie a omnoho prístupnejšie. Prekvapením je, že i zdieľanie obrazovky je uskutočniteľné v horizonte sekúnd, avšak stabilný a rýchly internet je nepochybne podmienkou.

Ak však váš priateľ alebo priateľka budú potrebovať pomoc v konkrétnej pasáži, viete im svižne poradiť, nakoľko takmer ihneď môžete začať sledovať jeho alebo jej obrazovku.

Na záver vidíme domovskú obrazovku, ktorá, po vzore dizajnu konzol PlayStation 5, pôsobí futuristicky. V rámci tejto sekcie sa dozvedáme iba to, že zvyšné funkcie sú rýchlejšie a nebude trvať tak dlho, pokiaľ sa dostanete k žiadanému miestu v konzole. Následne State of Play prezentácia končí, no do oficiálneho vydania nových konzol sa ešte podobných videí dočkáme.

Tešíte sa na nové funkcie, s ktorými príde PlayStation 5? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -