Slávny gauč z Priateľov teraz môžete mať vo svojej obývačke aj vy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Slávny gauč z Priateľov vo vašej obývačke

Snívali ste aj vy niekedy o tom, že by ste sa posadili s Joeym, Monicou, Chandlerom, Phoebe, Rachel a Rossom? V realite sa vám to asi nikdy nepodarí, avšak môžete sa k tomuto zážitku priblížiť. Atmosféru kaviarne Central Perk si môžete navodiť už aj vo vlastnej obývačke, pretože slávny gauč z Priateľov je ponúknutý na predaj.

Nehovoríme samozrejme o tom jednom konkrétnom, ktorý sa použil pri natáčaní. Ten sa nachádza starostlivo uschovaný v skladoch štúdií Warner Bros. v Kalifornii, v mestečku Burbank. Iba občasne ho odtiaľ vyberú a dávajú mu ďalšie možnosti blysnúť sa, keď ho vystavujú pri výročiach či špeciálnych príležitostiach.

priatelia gauc
Seriálová replika kaviarne Central Perk v štúdiu; Zdroj: frenchly.us

Ponúka ho britský dizajnový e-shop

Vlastnú repliku nábytku ale teraz môžete pridať do svojej domácnosti aj vy. Britský obchod I Want One of Those ho ponúka už teraz na predobjednanie, pričom dodanie by malo byť okolo Vianoc. Pekné sviatky si v decembri môžete spríjemniť popíjaním kávy a pokojne predstierať, že vám ju práve doliala Monica. Alebo Gunther, ak preferujete dlhšie pôsobiaceho člena kaviarne.

Avšak má to aj jeden háčik. Tento darček by mohol pekne potrápiť vás bankový účet. Cenovka je totiž nastavená na 1999,99 libier, čo je okolo 2213 eur. Trochu drahý špás za trojmiestny gauč. Ale predsa len, ide o skvelý dizajnový kúsok, ktorý pripomína tento ikonický oranžový kus nábytku. A ak ste správnym fanúšikom, žiadna cena pre vás nie je dosť vysoká.

Takto by ste mohli mať doma gauč z Priateľov, na ktorom sedávali Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Courteney Cox, David Schwimmer, Matthew Perry a Jennifer Anniston na začiatkoch svojich kariér. Teda ako sme spomínali – aspoň jeho napodobeninu. Zverejnili už aj cenu za dodanie na Slovensko, ktorá je iba necelých 7 libier. Dávajte si pozor, keď ho budete vynášať do bytu a určite si zabezpečte aj kamaráta, ktorý vás bude navigovať. Pivot!

Priatelia sú stále obľúbeným seriálom

Seriál síce skončil pred 16 rokmi (v máji 2004) po svojej 10-ročnej púti, avšak je vidieť, že je stále živý a obľúbený medzi fanúšikmi. Dizajnové kúsky, ktoré pripomínajú šou, sú predávané vo veľkom a existujú ľudia, u ktorých Priatelia idú non-stop a dávajú si desiate vzhliadnutie za sebou.

Tento rok sa chystal aj špeciál, v ktorom sa mali stretnúť pôvodní herci zo seriálu. Ten bol však kvôli viacerým problémom odložený, momentálne na neurčitú dobu. HBO sa však vyjadrilo, že by ho chcelo priniesť ešte tento rok. Tak čo bude skôr – tento gauč v obývačkách fanúšikov, alebo sľubovaný špeciálny diel?

Chceli by ste mať doma aj vy slávny gauč z Priateľov? Boli by ste za neho ochotní zaplatiť aj takúto čiastku? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: unilad.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -